Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler Ethernet - "Nie ma informacji o używanym sprz

18 Paź 2008 20:38 3265 6
  • Poziom 2  
    Problem polega na tym że do komputera stacjonarnego wmontowałem kartę sieciową GTS FC518LS z chipsetem RTL8139D. Włączam komputer, znajduje on nowy sprzęt, nazywał go Kontroler Ethernet jak wiem oznacza on kartę sieciową, czyli znalazł co powinien. Poszukałem w internecie , znalazłem odpowiednie sterowniki, lecz gdy je instaluję (pokazuję kreatorowi aktualizacji sprzętu) ten wyświetla mi komunikat: "W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie." Próbowałem sterowników z różnych stron lecz zawsze to samo, brak mi już pomysłów. Nie wiem co zrobić, pomóżcie. Reinstalacja Windowsa też nic nie dała (z XP SP2 na XP SP3).

Mam tydzień na naprawę. Proszę o szybką pomoc.
  • Spec od komputerów
    W ściągniętych sterownikach jest plik z rozszerzeniem .INF ? Na systemowych karta nie działa ?
  • Poziom 39  
    Podmieniał kolega karty sieciowe aby wykluczyć uszkodzenie obecnie zamontowanej?
  • Poziom 2  
    Jest plik z rozszerzeniem .INF (ten pokazuje bo z tym rozszerzeniem kreator potrzebuje) jest także w tym samym folderze plik .SYS (systemowy). Z niego kreator tez korzysta instalując lecz co z tego jak od instalacji nie dochodzi bo tuż przed nią wywala ten cały komunikat.

Jest sprawna na 100%. Podmieniałem dla sprawdzenia kartę z drugiego komputera (na nim chodzi) i było to samo. Te same nazwy przy wykrywaniu (choć to inny model), ten sam problem ze sterownikiem.
  • Poziom 2  
    Tak, te też były.
  • Poziom 2  
    Rozwiązałem ten problem. Kupiłem sieciówkę na USB i wszystko gra ;)