Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 czy można żarówki 100Wat

18 Paź 2008 21:01 4083 15
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie proszę mi powiedzieć czy mogę do busa VW Transportera założyć żarówki 100W czy mi nie spali instalacji czy coś bardzo proszę o odp Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przełącznik nie uciągnie
  • Moderator Samochody
    Przełącznik jak przełącznik , w perspektywie zastosowania takich żarówek wróży wymianę przednich lamp - dojdzie do zniekształcenia osad żarówek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    "VETO" mam u siebie takowe żarówki za montowane i nie mam najmniejszego problemu.nic się nie pali.
    tos64sy napisał:
    "VETO" mam u siebie takowe żarówki za montowane i nie mam najmniejszego problemu.nic się nie pali.

Do czasu, Kolego, do czasu....
  • Poziom 39  
    Nie inwestuj w "waty",ale w "lumeny".Kup jasniejsze żarówki tzw.+30-50%,które dają więcej światła przy tej samej mocy.Podobno są mniej trwałe,ale to zależy od drogi,klasy pojazdu( np limuzyna-ponton cz sztywne GTI).Żarówki 100w nie są dopuszczone do ruchu na drogach publiczych-a napewno mogą uszkodzić leciwe włączniki i konektory w naszych starych autach(w nowych tym bardziej).Sprawdź stan odblasków wewnątrz lampy oraz ustawienie świateł-to połowa powodów "słabych"świateł-zmiana żarówek w tym przypadku nic nie da.
  • Moderator Samochody
    elektrit napisał:

Na żarówce pisze "not for use in europe"
    Na szkle reflektora pisze "65\60W"

Hmmmm, nie spotkałem się, ani z takim napisem na żarówce, ani na reflektorze. Z tego co pamiętam to jedynie norma określa górną granicę natężenia strumienia światła. Co i tak nie zmienia postaci rzeczy że więcej szkody niz pożytku ze stosowania w/w żarówek.
  • Poziom 39  
    na philipsach pisze not for use in europe
    ale w przypadku T4 dochodzi jeszcze to że reflektory są dość wysoko i przy mijaniu się z t4 kierowca osobówki dostanie po gałach dość mocnym światłem
  • spec od auto-elektro
    Elektrit ma rację.P
  • Poziom 22  
    Jak już chcesz koniecznie włożyć te 100W żarówki to musisz zainstalować przekaźniki.
    Wydaje mi się że lepszą alternatywą będzie kupno żarówek Philips Premium +30%. Na alle....są po 10zł/szt, na stacjach benzynowych ok 13-14/szt. Naprawdę dobrze świecą. Światło jest bielsze. Wnioski wynikają z mojego użytkowania tych żarówek. Pozdrawiam
    Zamykam