Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polsat cyfrowy z jednej anteny na dwa tv bez kabla/

kylo1977 18 Oct 2008 21:54 5047 4
    kylo1977
    Level 16  
    Witam
    mam taki problem.przebywam obecnie w anglii i do tej pory odbierałem polsat z anteny podlaczonej do mojego dekodera echostar i nie było zadnych problemów.Jednak tydzien temu zmienilem miejsce zamieszkania i nie mam polsatu.Mam wszystko co potrzebne antene,dekoder aktywną kartę itp..tylko nie mam mozliwości instalacji anteny, z przyczyn ode mnie nie zaleznych niestety.Mój sąsiad okazało się że jest z Polski i ma takze polsat cyfrowy i co najważniejsze odbiera go ze swojej anteny bez najmniejszych problemów(ma to szczęście że jego okno jest po drugiej stronie budynku,co umożliwiło instalacje).Wydaje mi się że jestem w kropce:systematycznie płacę abonamet i nie korzystam z niego.Proszę o pomoc:ja i sąsiad mieszkamy na jednym piętrze,czy jest mozliwość(sposób)aby sygnał został doprowadzony do mnie np.jakąś drogą radiowa lub....(to jest raptem 3-4metry),niestety nie możliwe jest zastosowanie kabla.
    kylo1977
    Level 16  
    to jest dobre wyjscie.tylko nie wiem czy anglicy to maja.czyli jak rozumiem dekoder musiałbym zanieśc do sasiada.powiedz mi jeszcze jak z sygnałem z anteny musiałbym go podzielic?bo na instalowanie drugiej anteny mógłby sie nie zgodzic.i jeszcze jedno jak zmieniac programy jak tuner byłby u niego.czy to urządzenie powoduje duże straty w sygnale.Jestem laikiem w tej dziedzinie wiec przepraszam za byc może banalne pytania
    pajo21
    Level 35  
    Jedna antena i podwójny konwerter(twin)
    Urządzenie(video sender) ma możliwość przesyłania sygnału z pilota więc można sterować tunerem z innego pomieszczenia.Obraz nie będzie taki jak po kablu ale nic się na to nie poradzi.