Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł dwufunkcjyny do mieszkania ?

18 Paź 2008 21:56 2719 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam mały problem .
    Posiadam Kocioł 2-funkcyjny Termet Minimax 7-21 , z ogranicznikiem c.o. do 13 kW.
    Niestety przepaliła się nagrzewnica , co spowodowało przepalenie się kabla od czujki ( tej przy wlocie kominowym ) .
    Czujkę naprwiłem - kocioł już działa poprawnie.

Rozumiem że nie należy nic kombinować z nagrzewnicą , więc myślę , że wymienie ją na nową.

Ale zastanawiam się również nad zakupem nowego kotła.
    Niestety nie wiem jaki ?

Mam mieszkanie - 80m2 , wyskość standart 2,5m.
    Łazienka , w której wisi kocioł ma 5m2 . Przewód kominowy fi100 niezależny ( w pionie mojego bloku , każdy ma swój przewód )
    Wywietrznik obok kotła , również fi 100.
    W ścianie szczytowej zamontowałem eletryczny wiatrak , który włącza się wraz ze światłem .
    W drzwiach łazienki , standartowe 4 kółka na dole ( zamiast "kratki" )

Czy kocioł, który posiadam jest wystarczający do mojego mieszkania i mogę spokojnie tylko wymienić nową nagrzewnicę , czy może lepiej jednak kupić nowy ?
    Tylko jaki ?

pozdrawiam.

Bartek
  • Poziom 25  
    nie wiem co znaczy " kocioł działa poprawnie " jeśli jest przepalona nagrzewnica, oznacza to że nagrzewnica jest przepalona i leci z niego woda lub ma poupalane " żebra " i spaliny szybciej przez niego przepływają, co morze być przyczyną tego ? specyficzne warunki pomieszczenia z którego pobiera powietrze do spalania np. działalność gosopodarcza: zakłag garbarski lub sklep zfarbami, jeśli to lub cośpodobnego wymień na nowy kocioł turbo np. termet miniterm turbo cena ok.3000 zł. . Jeśli nic z tych rzeczy i jesteś zadowolony zdotychczasowego działania kotła to wymień nagrzewnicę koszt ok.550 zł. W mojej praktyce od produkcji kotła tj. ok. 1999r. nie miałem przypadku wymiany nagrzewnicy w tym modelu., powodzenia
  • Poziom 10  
    "Działa poprawnie " - wcześniej włączał się błąd E3 , po naprawie kabli już się nie pokazuje.

Nagrzewnica przepaliła się pod rurką ,na prawym boku , koło kabelków od jakichś czujnikó , ale sama rurka jest szczelna.

Dzięki za odpowiedź . Chciał bym tylko wiedzieć , czy ten kocioł jest dobrze dobrany do metrażu mojego mieszkania ?

• Moderator na urlopie...
    Najpierw wywal ten wiatraczek elektryczny.
    Przepalenie było następstwem zapchania wymiennika sadzą. Wypaliło dziurę, a przez dziurę kabel.
    Powodem tego wszystkiego jest zawężenie odprowadzenia spalin -błąd E3. W tym kotle producent podaje fi 130 i nie możesz go zwężać, bo masz właśnie tego efekt.
    Również ten wiatraczek się do tego przyczynił. Jeżeli jeszcze żyjesz to CUD.
    Musisz powiększyć przekrój komina, lub zmienić kocioł na TURBO.
  • Poziom 10  
    Wiatraczek mogę oczywiście odłączyć.
    Jednak działa on tylko jak się zapali światło.

Taki był wymóg przy instalacji kotła . Inaczej nie gazownik by mi tego nie odebrał.
    Rury niestety nie wymienię - mieszkam na parterze , na de mną jeszcze 3 mieszkania :(.

Pomiar ciągu w rurze pokazał 3.0 ( nie wiem czego , ale kominiarze mówili , że jest bardzo dobry )

Może jakieś inne wyjście z sytuacji?

• Moderator na urlopie...
    To go odłącz
    Rozbierz kocioł i obejrzyj wymiennik. Potem wymień wkład, mimo, że mieszkasz na parterze; oczywiście jak chcesz żyć.