Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWE 6518/P - nowiutka, dlaczego piszczy.

goska_m 19 Paź 2008 01:09 5861 10
  • #1 19 Paź 2008 01:09
    goska_m
    Poziom 9  

Witam

Kupiłam Pralkę Whirpool AWE 6518/P, dziś ją pierwszy raz włączyłam i jestem przerażona. Pralka strasznie piszczy. Właściwie to aż skróciłam program i ją wyłączyłam bo w pewnym momencie myślałam, że się rozleci. Pisk jest tak przeraźliwy. Wydobywa się tak jakby z tyłu, może z silnika?
    Albo jakby z każdym obrotem bębna on o coś piłował. (pomijając to, że i tak jest głośny jakby się nim kamienie przewalały)

Z drugiej strony nie zapaliły się, żadne kontrolki, że coś nie tak. kilkanaście minut póki nie skróciłam i nie wyłączyłam tej pralki gdyby nie ten pisk wyglądało wszystko niby ok.

W każdym razie nie mam bladego pojęcia o co chodzi, nie znam się na nawet prostych naprawach. Jedynie teraz trochę zaczęłam szukać w internecie i znalazłam opinie o tej pralce, że też komuś wyje i że tak ma niby być.

Ale ten pisk jest tak straszny, że ja nie jestem co do tego przekonana i mam zamiar w poniedziałek wezwać serwis.

Niemniej proszę jeszcze o waszą opinię.

Gośka

1 10
  • #2 19 Paź 2008 01:18
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Witam. Pisk może być spowodowany docieraniem się szczotek silnika, lub pasek ślizga(mimo wszystko silniki mają charakterystyczny przydźwięk podczas pracy). Nie ma co się przejmować, pralka jest na gwarancji i niech się dzieje wola nieba.

0
  • #3 19 Paź 2008 01:26
    goska_m
    Poziom 9  

A jak długo taki silnik się dociera?

Bo jak ma się docierać przez dwa lata gwarancji to dziękuję bardzo ;-)

0
  • #4 19 Paź 2008 01:31
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Wiesz po dwóch pranaiach powinno się uciszyć, ale nie jestem wstanie stwierdzić jaki to pisk. Może to być pasek tak jak dopisałem wcześniej. Jeżeli jesteś kumata to można odkręcić(jak nie ma widocznej plomby) tylną obudowe i sprawdzić skąd wydobywa się ten straszliwy dźwięk. A resztą powinien się zająć serwis.

0
  • #5 19 Paź 2008 01:37
    goska_m
    Poziom 9  

Mogę zaryzykować jeszcze dwa prania z tym piskiem ale na pewno nie będę nic rozkręcać i zaglądać. Nie po to będę spłacać raty za tą pralkę, żeby jeszcze próbować ją we własnym zakresie naprawiać.

Pisk jest przeraźliwy!

Może to ten 6 zmysł ;-)

0
  • #6 19 Paź 2008 01:41
    rnb_bolii
    Poziom 34  

Prać, prać i jeszcze raz prać. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #7 19 Paź 2008 08:26
    schnauzerman
    Specjalista AGD

goska_m napisał:
    Mogę zaryzykować jeszcze dwa prania z tym piskiem ale na pewno nie będę nic rozkręcać i zaglądać. Nie po to będę spłacać raty za tą pralkę, żeby jeszcze próbować ją we własnym zakresie naprawiać.

Pisk jest przeraźliwy!

Może to ten 6 zmysł ;-)
    Jeżeli odgłosy są rzeczywiście takie przeraźliwe i nie chcesz zajrzeć co to, to bezwzględnie przerwij pranie i wzywaj serwis!

0
  • #8 19 Paź 2008 11:02
    hguzdek
    Poziom 13  

pojęcie przerażliwy pisk jest względne i jak pisał Schnauzerman może to być pasek lub szczotki. Serwis w razie bezzasadnego wezwania może Cię skasowac!!

0
  • #9 19 Paź 2008 12:50
    postrzepiony
    Specjalista AGD

A czy ktoś kto podłączał pralkę usunął wszystkie zabezpieczenia , łącznie ze styropianami ? Proponuję pochylić pralkę i zaglądnąc od spodu czy nie został jakiś kawałek styropianu :-)

0
  • #10 19 Paź 2008 18:34
    eeban
    Specjalista AGD

goska_m napisał:

Pisk jest przeraźliwy!

Może to ten 6 zmysł ;-)

w terminie 3 miesięcy od daty zakupu serwisant moze wpisać instruktaż

nie obciążając klienta >>>wiec wezwij serwis

0
  • #11 19 Paź 2008 20:59
    goska_m
    Poziom 9  

postrzepiony napisał:
    A czy ktoś kto podłączał pralkę usunął wszystkie zabezpieczenia , łącznie ze styropianami ? Proponuję pochylić pralkę i zaglądnąc od spodu czy nie został jakiś kawałek styropianu :-)

Blokadę usunął mi gość który mi łazienkę robił, teraz widzę jedynie, że nie zakrył mi plastikami dwóch dziur z tyłu co nakazuje instrukcja. Może one trochę wygłuszają te piski?

Muszę ich poszukać.

Pod pralkę zajrzałam styropianu brak :-)

0