Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1.9 tdi nie ma mocy jechac

19 Oct 2008 09:46 4286 7
  • Level 2  
    witam
    posiadam seat toledo 1.9 tdi 110km 2001r.
    mam taki problem samochod nie ma mocy, przy dodawaniu gazu cos piszczy poda maska( to nie jest pasek) kopci jechac jedzie ale przy wiekszych obrotach co moze byc tego przyczyna??
  • Level 12  
    Zacznij od podpięcia pod komputer i odczytania błędów (jeśli są), bo przyczyn może być bardzo dużo: przepływomierz, czujnik ciśnienia w kolektorze, turbina, elektrozawór sterowania turbiną, uszkodzone węże (podnieś auto, ściągnij płytę pod silnikiem i sprawdź węże przy intercoolerze - często spadają)

Pozdrawiam
  • Level 11  
    no to najpierw kompa podłącz jak masz możliwość i zczytaj błędy,szybki tel.do serwisu,myśle ze ci podadzą rodzaj usterki po kodzie (tez tak robiłem),i wtedy bedzie wiadomo......mam takie samo auto....lub zapraszam tu seat.auto.com.pl/forum/php tam poszukaj...pwodzenia
  • Level 2  
    zapomniałem dodać przy ruszniu był huk samochod jechac jedzie, zostawilem go na parkingu lepiej go zcholowac do warsztatu niz silnik popsuc mam, tylko co moze byc przyczyna, zeby mnie za bardzo nie naciagneli
  • Level 32  
    witam, przy takim opisie to moze byc prawie wszystko, po pierwsze te odgłosy to z przodu silnika czy przy łączeniu skrzyni -silnik, ? ten huk :) to z rury czy silnik wybuchł? :), opisz troszke więcej, powodzenia
  • Level 20  
    Witam...
    przepraszam, ze się wtrącam ale mam podobny problem i niechciałem zakłądać nowego postu... Samochód stracił na mocy rozpędza się teraz tak jakby sprężarki wogóle nie było... poprostu jest muł* czego to moze by wina?

Pozdrawiam
  • Level 14  
    pisk podobny do dzwięku paska to raczej nieszczelność układu doładowania pękniete węże lub spadnięte huk to mógł być właśnie zerwany wąż tam są spore ciśnienia i przepływy
  • Level 11  
    odlacz czujnik doplywu powietrza ,jest za filtrem przed turbina prawdopodobnie jest uszkodzony ale nie jestem pewien silnik powinien dzialac normalnie i moc powroci