Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwisowanie drukarek HP serii DJ-600

09 Mar 2004 22:25 2175 10
  • Poziom 11  
    Chciałbym otworzyć temat serwisowania atramentówek HP serii 600. Wbrew powszechnej opinii, to dosyć dobre drukarki. Do mankamentów tej serii należy słaby mechanizm napędu kasety z głowicami drukującymi. Jednak niewielkim nakładem pracy można przedłużyć ich żywot o następne lata.
    Pierwszym objawem nadchodzących kłopotów jest denerwujące stukanie występujące przy przy przesuwie głowic drukujących. Powodem jest przeskakiwanie paska zębatego na zębatce silnika. Wynika ono z utraty sprężystości przez sprężynę naciągu paska. Ukryta jest ona w plastykowym ramieniu odciągu, po lewej stronie mechanizmu drukarki.
    Aby usunąć usterkę potrzebny będzie nam kawałek kartki papieru. Składamy ją w kostkę o wymiarach odpowiadajacych otworowi na sprężyne w ramienu odciągu, grubość kostki nie powinna przekraczać 2mm. Gdy przesadzimy z grubością podkładki, po wymianie głowic na nowe (pełne), drukarka może sygnalizować błąd mechanizmu i tracić kontrolę nad głowicą drukującą.
    Jeżeli kogoś interesują jeszcze drukarki tej serii, proszę o pytania i opis własnych doświadczeń w obsłudze tych drukarek.
    Szczególnie byłbym wdzięczny, za podzielenie się serwisówką do tych drukarek.
  • Spec od drukarek
    Faktycznie na ich temat można napisać pracę magisterską - tylko po co... Klient zapłaci maksymalnie 30 PLN za grzebanie a wielokrotnie siedzi się nad sprzętem parę godzin - chcąc oczywiście porządnie zrobić, poza tym dostęp do części zamiennych jest utrudniony a jak już coś możńa kupić to kosztuje więcej niż drukarka - osobiście robię te drukarki już tylko dla znajomych.
    Jeśli chodzi o serwisówkę to HP wydało całego CD z rodziną modeli DJ 4xx, 5xx, 6xx, 7xx ,8xx ale tak szczerze to rzadko z tego korzystam bo nic konkretnego tam nie ma. Opisy sygnalizacji błędów nie są jednoznaczne i to samo wskazanie może oznaczać zupełnie inną usterkę niż opisana. Jedyne co jest warte uwagi to część plików do testowania mechanizmów drukarek.
  • Poziom 23  
    temat drukarek serii 600 jest chyba starszy od tego forum, pewnie już kazda usterka tych drukarek została poruszona na forum, generalnie to proste drukareczki, serwisówka nie jest raczej potrzebna, żeby coś w niej pomajstrować, może ktoś by się pokusił o wypisanie wszystkich najczęstszych usterek tych drukarek i danie linka do tematu opisujacego problem.
    Chociaz zwazywszy na wiek tych drukarek to nie wiem czy warto, zgodzę się tu z Kazikiem - trzeba ze trzy godziny tej drukarce poświęcić, żeby zrobić dobrze.
    Myslę, że lepiej byłoby otworzenia tematu o serwisowaniu drukarek HP LJ 1200, 1300
    Albo HP DJ serii 5000
    myślę, że więcej osób by skorzystało.
    Po prostu o serii 600 wszystko chyba już powiedziano na forum i mozna sobie poszukać.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zgodze sie z kolegami.. raczej nalezalo by otworzyc staly temat serwisowania wyzszych modeli HP.. co wy na to??? a moze by tak jakis moderator otworzyl taki staly temat przyklejony na poczatku forum???

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Mam pełna zgodność z poprzednimi rozmówcami. Chyba ciekawsze są lasera ,a z atramentów to może seria 1200, 2000. Co do postu Kazika jezeli bedzesz miał problem z częściami do HP to moge pomóc.
  • Poziom 20  
    Mam HP610 i mi cały czas stuka przy drukowaniu. Teraz już wiem jak ja zrobic (chyba ta drukarka jest taka sama jak HP600). Dzieki za info.
  • Spec od drukarek
    kosmita napisał:
    zgodze się z kolegami.. raczej nalezalo by otworzyc staly temat serwisowania wyzszych modeli HP.. co wy na to??? a moze by tak jakis moderator otworzyl taki staly temat przyklejony na poczatku forum???

To moze byc ciekawe tylko ze ja osobiscie wolalbym zeby dostep tam mialy osoby "zaangazowane" na elektrodzie - czyli osoby ktore cos soba reprezentuja a nie goscie ktorzy po raz pierwszy sie znajda na forum i od razu - pyk, wiadomo co zepsute. Nie to zebym byl chytry ale Panowie - z czegos trzeba zyc i nie chcial bym zeby moj wielogodzinny wysilek poswiecony na znalezienie usterki dostal sie w rece "potencjalnego klienta".
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cos jak grupa VIP na ktora mozna wejsc jak sie napisalo wiecej niz 100 postow??? tez jestem za tym pomyslem ... a co na to moderatorzy?????

pozdrawiam
  • Moderator - Sieci, Internet
    lukpol napisał:
    Aby usunąć usterkę potrzebny będzie nam kawałek kartki papieru. Składamy ją w kostkę o wymiarach odpowiadajacych otworowi na sprężyne w ramienu odciągu, grubość kostki nie powinna przekraczać 2mm. Gdy przesadzimy z grubością podkładki, po wymianie głowic na nowe (pełne), drukarka może sygnalizować błąd mechanizmu i tracić kontrolę nad głowicą drukującą.

Hmmm, ja akurat używam plastikowych kołków do podpierania płyt głównych w obudowach komputerowych. Tylko tych "starszego typu", nie wkręcanych, a wsuwanych w wycięcia w obudowie - kto miał do czynienia z montażem składaka chyba będzie wiedział o co chodzi. Po ścięciu tej małej nóżki idealnie pasuje wymiarami i na grubość, no i wygląda jak część fabryczna :)

Pzdr
  • Poziom 23  
    rzeczywiście popieram pomysł kosmity,
    myslę że kosmita jako jeden z lepszych fachowców od drukarek na tym forum miałby mozliwość usuwania postów bezsensownych i niewnoszących nic do tematu oczywiście w porozumieniu z jakims moderatorem co by nie nadużywał władzy :) hehe
  • Spec od drukarek
    Popieram przedmówcę - Kosmita to rzetelny fachowiec i myślę że jego kandydatura jest jak najbardziej na miejscu (o ile się oczywiście zgodzi :) )