Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NECKAR N19E - junkers gazowy odpala ale zaraz gaśnie

19 Paź 2008 09:54 23898 15
  • Poziom 2  
    Witam ja mam problem piec mi zapala ale zaraz gaśnie i tak potrafi się zapalać i gasnać 3 a nawet 5 razy i potem już działa. Jak się zagrzeje to mogę go zgasić i jak zaraz odpale to zapali od szczała
    Proszę o pomoc może to jest jakaś regulacja. Filtry mam czyste sprawdzałem
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wyczyść elektrodę jonizacyjną ,ewentualna wymiana przez serwis.
  • Poziom 2  
    Witam. Dziekuję za podpowiedż coś jednak z tą elektrodą jonizacyjną bo jak ją odkręcilełem i przeczyściłem to się naprawiło dziadostwo. Już kiedyś miałem ten sam problem ale wtedy więcej podzespołów zdemontowałem i czyściłem i jakieś z 3 miesiące działał poprawnie a potem znowu głupiał.
    Jeszcze mam jedno pytanie z lewej strony jest zaplombowana ( była ) śruba regulacyjna ja niepotrzebnie nią pokręciłem do czego ona służy dokładnie czy do regulacji mocy pieca ( przeplyw gazu ) czy jest to jakaś regulacja rodzaju gazu i ile ma być wykręcona ?
    Pozdrawiam.
    Śruba ta jest do ustawienia ciśnienia na polniku tak na oko nie ustawisz potrzebny jest n]mikromanometr ciśnienie max 11 mbara.
    Serwisuje i czasami się śmieje z waszych postów.Jestem tu dopiero miesiąc ,ale widzę że to forum jest takie samo jak nasze tzn instalatorzy chcą mieć dostęp do części zamiennych i mają .Chcą naprowiać kotły i termy ale mają problemy żeby dobrać kryzę lub prosty zestaw spalinowy do kotła turbo.Przedstawiają się jako serwis a potem chodzą słuchy że serwis to partacze.Czytałem taki post o problemach z częściami zamiennymi,odpowiadam jeśli chodzi junkersa są dostępne w każdym RCSJ w większych miastach w całej polsce po okazaniu aktualnych uprawnień gazowniczych i nie trzeba szukać np.systemgaz tam są części bardzo drogie.Zadzwonił kiedyś do mnie instalator chcąc kupić części ,odpowiedziałem że owszem zaczynał zgadywać jaka może być przyczyna nieprawidłowej pracy termy kupił zespól wodny ,gazowy elektronikę i następnego dnia chciał to wszystko zamienić na stb ciągu kominowego odmówiłem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W zasadzie zgadzam się z tobą kolego,ale uogulniasz problem.Na każdym forum znajdują się teoretycy ,zgadywacze ,dociekliwi i praktycy.Ważne aby panowała zdrowa równowaga.
    Uogulniam problem ok. W zasadzie każdy może sobie naprawić kocioł czy termę ale dam przykład ,jestem z wykształcenia automatykiem,zawitałem kiedyś do klijenta zajmującego się serwisem rtv (z całym szacunkiem dla jego wiedzy) miał problem z opisywaną elektrodą jonizacyjną ,pan doszedł wniosku że wystające elektrody nałeży zbliżyc w celu wywołania poprawnego przeskoku iskry -efekt natychmiastowy uszkodzony sterownik.Nap.16kV poszło na jonizację.Koszt zamiast 34zł -178 zł plus usługa.Ja nie zaglądam do wnętrza telewizora bo nie łapię o co tam chodzi , ale co tam moje gadanie takich przykładów jest wiele jak to określil jeden forumowiczów za pomocą kombinerek i młotka wszystko się da naprawić a wiedza po co.
  • Poziom 23  
    akwedukt napisał:
    Serwisuje i czasami się śmieje z waszych postów.Jestem tu dopiero miesiąc ,ale widzę że to forum jest takie samo jak nasze tzn instalatorzy chcą mieć dostęp do części zamiennych i mają .Chcą naprowiać kotły i termy ale mają problemy żeby dobrać kryzę lub prosty zestaw spalinowy do kotła turbo.Przedstawiają się jako serwis a potem chodzą słuchy że serwis to partacze.Czytałem taki post o problemach z częściami zamiennymi,odpowiadam jeśli chodzi junkersa są dostępne w każdym RCSJ w większych miastach w całej polsce po okazaniu aktualnych uprawnień gazowniczych i nie trzeba szukać np.systemgaz tam są części bardzo drogie.Zadzwonił kiedyś do mnie instalator chcąc kupić części ,odpowiedziałem że owszem zaczynał zgadywać jaka może być przyczyna nieprawidłowej pracy termy kupił zespól wodny ,gazowy elektronikę i następnego dnia chciał to wszystko zamienić na stb ciągu kominowego odmówiłem.

Panie akwedukt myli Pan tematy wypowiedzi towarzyskich na portalu elektroda a propos cen w System Gaz, organizacji pracy w mojej firmie i czego tam jeszcze Pan wymyśli. Nie mam powodu z Panem polemizować, bo mija się to z celem. Ja robię dobrą robotę dla Polski od wielu lat, a Pan reprezentuje pieniactwo. Czekam na nastepne Pana "wypowiedzi" Przepraszam, ale niekiedy trzeba odpowiedzieć na dyletanctwo i nie znajomośc rzeczy, które razi prosto w oczy. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    akwedukt napisał:
    Serwisuje i czasami się śmieje z waszych postów. Jestem tu dopiero miesiąc ,ale widzę że to forum jest takie samo jak nasze tzn instalatorzy chcą mieć dostęp do części zamiennych i mają ..

I znów nalezy Panu odpowiedzieć: Zgodnie z prawem UE każdy podmiot gospodarczy ma prawo nabyć część zamienną od każdego producenta. Proszę zacytować podstawę prawną na okoliczność wymogu posiadania uprawnień gazowych czy elektrycznych żeby nabyć część zamienną od producenta. Ja wiem, ze Pan takiego przepisu nie przytoczy, bo go poprostu nie ma. Te głupoty o wymogu uprawnień piszą i lansują serwisanci, "lekko" zdenerwowani prawodawstwem UE oraz same polskie spółki chcące utrzymac stus monopolu w Polsce, tak jak do tej pory.

akwedukt napisał:

Chcą naprowiać kotły i termy ale mają problemy żeby dobrać kryzę lub prosty zestaw spalinowy do kotła turbo.Przedstawiają się jako serwis a potem chodzą słuchy że serwis to partacze.

Jak Pan zajrzy do słownika PWN słowo SERWIS nie oznacza serwisanta z podpisaną coroczną umową. Podmioty gospodarcze wykonujące usługę podlegają odpowiedzialności cywilno prawnej, stąd Pana wypowiedzi świadczą o zawiści i typowej arogancji serwisanta :) z umową z rączce.

akwedukt napisał:
    Czytałem taki post o problemach z częściami zamiennymi, odpowiadam jeśli chodzi junkersa są dostępne w każdym RCSJ w większych miastach w całej polsce po okazaniu aktualnych uprawnień gazowniczych ...

Tu cytat:... Proszę zacytować podstawę prawną na okoliczność wymogu posiadania uprawnień gazowych czy elektrycznych żeby nabyć część zamienną od producenta. Ja wiem, ze Pan takiego przepisu nie przytoczy, bo go poprostu nie ma. Te głupoty o wymogu uprawnień piszą i lansują serwisanci, "lekko" zdenerwowani prawodawstwem UE oraz same polskie spółki chcące utrzymac stus monopolu w Polsce, tak jak do tej pory.

akwedukt napisał:
    i nie trzeba szukać np.systemgaz tam są części bardzo drogie..

Myslę, że poziom naszych cen części zamiennych nie odbiega bardzo od cen katalogowych producentów kotłów bo o nich jest tu mowa. Dla Pana to nawet lepiej ze tak jest. A może mam to zmienic i je obnizyć? Prosze zapytać producentów dlaczego narzucają takie ceny. Przykład? Wystarczy wpisać jakikolwiek kod części zamiennej w google, żeby zobaczyć ceny i kto je ma w ofercie :)

akwedukt napisał:
    Zadzwonił kiedyś do mnie instalator chcąc kupić części ,odpowiedziałem że owszem zaczynał zgadywać jaka może być przyczyna nieprawidłowej pracy termy kupił zespól wodny ,gazowy elektronikę i następnego dnia chciał to wszystko zamienić na stb ciągu kominowego odmówiłem.

Pewnie ten Pana znajomy instalator nie posiadał wystarczającej wiedzy i poprostu "dał plamy" przed klientem. Ale dla Pana to była jeszcze za mała kara :) i mimo że bezprawnie jako "autoryzowany serwis" sprzedał Pan części zamienne osobie postronnej, to jeszcze nie chciał ich wymienić. Wymienić, a nie zwrócić gotówkę. Czy dobrze to o Panu świadczy, niech osądzą inni. Gdyby ten Pana znajomy wiedział, że mógł iść bezstresowo do producenta kotła, pewnie z Panem nigdy by nie szukał "interesu handlowego". Żaden podmiot gospodarczy nie może działać wbrew przepisom UE oraz prawodawstwu polskiemu.

Pozdrawiam
    I znowu reklama www.systemgaz.pl.To zupełnie tak jak w programie ,,kapitalny pomysł,, nie wygram ale się zareklamuję.Pani cytaty są przebijane przez kalkę ,daje je pani w różnych tematach.Zastanawiam się co panią tak złości widmo kryzysu,ja tu zaglądam dla rozrywki jak wielu.Czasami uda się komuś coś naprawić,bywa czasem śmiesznie a pani wykopała topór wojenny,nie lepiej przejść się na spacer zaczerpnąć świerzego powietrza.Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    akwedukt napisał:
    I znowu reklama www.systemgaz.pl.To zupełnie tak jak w programie ,,kapitalny pomysł,, nie wygram ale się zareklamuję.Pani cytaty są przebijane przez kalkę ,daje je pani w różnych tematach.Zastanawiam się co panią tak złości widmo kryzysu,ja tu zaglądam dla rozrywki jak wielu.Czasami uda się komuś coś naprawić,bywa czasem śmiesznie a pani wykopała topór wojenny,nie lepiej przejść się na spacer zaczerpnąć świerzego powietrza.Pozdrawiam.

Szanowny Panie jest demokracja i w myśl tej opinii Pan coś pisze, a Ja odpowiadam. To Pana wypowiedzi o System Gaz są "wredziuchowate" i tendencyjne szkalujące nasz wizerunek. Wystarczy poczytać kilka pańskich postów, zeby mieć jasny obraz kto jest kto :)

Na tą okoliczność ciągle powraca żart rysunkowy z komentarzem, który doskonale pasuje do pańskiej osobowości: ....W arktycznych śniegach leży i śpi niedźwiedź polarny, na nim stoi pingwin z czynelami gotowy do walniecia nimi nad uszami niedźwiedzia.....I juz były gotowy to zrobić, gdy z oddali słychać głos mamusi pingwinicy: - Radziu, mówie Ci misiu sie w k....wi :)

Pozdrawiam

(świeży, czy świerzy?) dyslektyk?
    To ja pani dobrą radę za świerzym powietrzem i spacerem a pani co.Myśle że dobry odpoczynek na łonie natury dobrze pani zrobi,ta praca bywa stresująca.Ja waszej firmy nie szkaluję,powiedziałem tylko o cenach.
  • Poziom 1  
    przepraszam was ale tak siedzę i czytam i zastanawiam się czy to jest właśnie miejsce na wasze dziwne komemtarze spotkajcie się na żywo i powiedzcie sobie to prosto w oczy co wam lezy na sercu a nie zaśmiecajcie swoimi problemami tego wątku bo to nie miejsce na wasze zażarte teksty które nic nie wnoszą dla użytkownika tego forum takiego jak ja.
  • Poziom 23  
    Witam, alez wnoszą....chocby to, że kolega ma mozliwośc dowiedzenia się o nabywaniu części zamiennych na nowych warunkach prawnych w związku z wstapieniem Polski do UE. Poza tym jak widac posty pisane są od 2008 roku?