Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczenie obudowy dla ALPH

09 Mar 2004 22:59 1506 13
  • Poziom 10  
    Map prośbę. Kupiłem głośnik ALPHARD LW1200. Nie wiem, w jaką odbudowe mam go wmontować. Interesuje mnie obudowa bas reflex. Co myślicie o głośnikach firmy ALPHARD.
    Proszę o szybką odpowiedz.

DANE
    Fs : 38 Hz
    Re : 3,7 ohm
    Le : 0,81 mH (1000Hz)
    BL : 6,1 B/L
    Qts : 0,41
    Qms : 1,98
    Qes : 0,52
    VAS : 49 L
    Mms : 26 g
    Cms : 0,66 mm/N

Rozmiar kosza : 304mm
    Średnica membrany : mm 152
    Pow. membrany : 502cm2
    Membrana : Poliwęglanowa
    Moc Znamionowa : 120W
    Moc Muzyczna : 240 W
    Impedancja : 4 ohm
    SPL : 90 dB
    Cewka : 50 mm
    Karkas cewki : Aluminiowy
    Drut cewki : Miedziany, okrągły
    Zakres częstot. : 27 - 3000 Hz
    Magnes : 120 x 20 mm
    Kosz : Stalowy
    Zawieszenie górne : Gumowe :puppydogeyes:
  • Poziom 18  
    na przyszłość ściągnij sobie darmowy program winisd, wybierz new/own driver/new i wprowadź te wszystkie parametry, potem jeszcze raz new i wybierz swój głośnik i będziesz wszystko miał zresztą jest dokładny opis na akustyka.tk :?: , ale dobra nie mogę coś spać więc ci policzyłem i wyszło w bass-reflexie prawie 52 litry, jeśli wszystko dobrze wprowadziłem zresztą sam sob ie zobacz
    jeśli chodzi o alphardy to mam suba na lw800/8ohm i jestem b. zadowolony( może przez to że kosztował 33zł, a gra całkiem ok)
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Gdzie ty kupiłeś takie tanie lw800 ???

A pytam się bo dzisiaj sie dowiedziałem że w szczecinie któryś z dystrybutorów nie pozwala sprzedawać głośników poniżej ceny sugerowanej..a wynosi ona 55 zł !! Byłem w szoku jak się dowiedziałem :D
  • Poziom 21  
    salius --> na allegro są za 38PLN
  • Poziom 11  
    wiem, mi się udało nawet utargować do 35 zl :d ale przy zakupach przez internet trzeba doliczyc koszty przysylki (kolo 10 PLN) :D
  • Poziom 35  
    dla tego lw1200 zalecana obudowa to 50l bass reflex strojony na 40hz ale ja mam w 75 l strojone na 40hz jest duże podbicie 40hz ale gra spox
    ten głośnik je spox mam go 3 lata i jestem w miare zadowolony :D
  • Poziom 18  
    kupiłem na giełdzie elektronicznej we wrocku w pierwszym lepszym miejscu bez targowania, to podobno dość drogo bo można dorwać za 28zł, w sumie to tam kupa stoisk z alphardami więc ceny też konkurencyjne

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    hm.. może ktoś wie gdzie można je tanio kupić w szczecinie i okolicach ???
  • Poziom 11  
    Czesc. Pewnie za to co teraz napisze wiele osob mnie skrytykuje ale dla mnie glosniki alphard to kompletne dno. Ale w sumie czego mozna wymagac za taka kase.

PZDRV

• Spec od akustyki
    ja w tej chwili buduje do tego głośnika skrzynke o wymiarach wewnetrznych wysokosc 44, szerokosc 32, głebokosc 35. na przedniej scianie pod głośnikiem wydech o średnicy 8cm i długosci 15cm, co daje strojenie 40Hz
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi a w szczegulności mkul i micho a.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ja mam dwa Subby każdy na dwóch ALPHARDACH SW 1203 Z. na jeden przetwornik wypadają dwa BR 80x125 zwrotka 120Hz 12dB/okt, i V=40 litrów. Oczywiście każdy z zapaleńców powie,ze z Qts 0,5 to tylko zamknięta, moze i słusznie, ale w zamkniętej to grało gorzej nish małe 22 centymetrowe SW 807, heh, teraz gra jak na mnie wyśmienicie, żadnego buczenia, rozwleczenia itd, Alphard nie jest złe, ale wiadomo, ze każdy chwali to co ma, zawsze tak jest, jeśli miałbyś Mirrox Boschmmana, Kenwooda, JBL-a, Tesle czy Visatronic-a to i tak pewnie każdy byłby dla Ciebie najlepszy, hehe pozdroo
  • Poziom 40  
    Alphard nie jest taki zly za ta kase. Ale seria SWxx03Z to tragedia!
    Nie wiem jak kris86 mozesz pisac ze to gra wysmienicie!? SW803Z ma 79dB efektywnosci!!!! Wogule go nie slychac z wiekszymi jest podobnie dlatego dopiero zaczynaja grac w b-r bo dzieki podbiciu o kilka dB dopiero zaczyna sie je slyszec. Bas jest szmelcowaty bez wykopu tylko buuuu buuuu udezenia w werbel sa jakby byl to oblozony wata kocial a nie maly twardy beben. Prawda jest taka ze czym drozszy alphard tym gorszy. WS1209A za 400-500zl to lipa cichy i w dodatku nie schodzi ponizej 40-50hz.
  • Poziom 14  
    Oj słychać słychać, daje głowe, chcesz-zgłoś się do mnie......a czy masz moze złożone coś na tych przetwornikach? Czy tylko z parametrów czytasz, ze jest do bani, bo zgodze się, ze parametry.masakra.....pozrdo