Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem LG M228WD - migotanie.

19 Paź 2008 13:39 1257 5
  • Poziom 9  
    Witam

Czy spotkaliście się może z takim problemem ew. macie pomysł co do przyczyny?

Monitorek Lg M228Wd podłączony do kompa kablem analogowym, ponieważ jest to model z tunerem TV, jest jednocześnie wpięta antena. Działało tak 2 miesiące. Teraz obraz delikatnie drży. Po odłączeniu anteny jest ok. Nie wiem czemu nagle TV zaczęła zakłócać sygnał z PC...?

Pzdr
    Joey33
  • Poziom 17  
    czy przewód antenowy jest położony blisko tego do monitora??
  • Poziom 9  
    monitor stoi na biurku, kabel antenowy idzie pod biurkiem, po podłodze i od momentu skrzynki w parze z kablem VGA; ale dziwi mnie czemu wczesniej nie bylo zaklocen...

acha, moze to istotne, rozebralem wtyczke antenowa (podejrzewalem, ze cos zwiera) i gdy wtykam w gniazdo sam centralny przewod z kabla koncentrycznego jest ok; natomiast gdy podlacze mase sa zaklocenia

moze powinienem jednak kupic kabel hdmi... nie wiem czy podlaczajac cyfrowo by pomoglo?
  • Poziom 17  
    A może masz gdzieś zwartą mase z przewodem centralnym? nie musi być przy wtyczce.Druga sprawa to ja stawiam toże są za blisko i robi się sprzeżenie sygnałów. Puśc ten kabel koncentryczny w innym miejscu i sprawdź czy się tak nadal dzieje ale napewno pomoże.
  • Poziom 9  
    wygrzebalem kabel spod biurka, puscilem z dala od kompa ale nic z tego;
    sprawdzilem caly kabel, wtyczke przy samym gniazdku - kabel/wtyczka ok

wyglada na to, ze cos sie w gniezdzie w monitorze sprzeza bo delikatnie ruszajac wtyczka drzenie znika (niecaly 1mm)

chyba bede musial go odeslac; dzieki za wskazowki;) pzdr
  • Poziom 10  
    Miłem to samo i przestawało drżeć jak zmieniałem częstotliowość odświeżania na wyższą.