Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC 5580B425 brak zasilania

wilu2 19 Paź 2008 13:56 6857 10
  • #1 19 Paź 2008 13:56
    wilu2
    Poziom 12  

Witam jak w temacie posiadam pralke Amica PC 5580B425
    i mam wielki problem, opisze wam jak to sie zaczelo.

A zaczelo sie od tego ze najpierw wytarly sie szczotki od silnika ;) (zostaly wymienione na nowe) choc musze powiedziec ze po ich wymianie szczotki strasznie zaczely piszczec. (Ale pralka dzialala)

Zauwazylismy nie wielkich przeciek z pod gumy (golf) dzwiczek, nie daleko od wlotu wody.
    Ale postanowilismy prac dalej oczywiscie guma (golf) zostal zamowiony i nie tylko ta guma ale tez i panel przedni od guzikow no bo jesli ma sie dzieci to ciezko ich upilnowac a one smigaja po calym domu.

Pralismy do jakiegos czasu az pralka zgasla calkowicie brak jakiej kolwiek reakcji (zasilania) dioda wyswietlacz nie swieci.
    Sprawdzalem gniazdo jest dobre kabel az do samego programatora napiecie daje ! .
    To tyle wiecej nie wiem co mam robic, moze padl programator ?

Prosilbym o jaka kolwiek pomoc i z gory dziekuje .

0 10
  • #2 19 Paź 2008 16:08
    uhcyr
    Poziom 11  

Spróbuj pokręcić pokrętłem programu delikatnie przeciągając go na boki i obserwój czy choć na chwile błyśnie kontrolka. Bo może nie ma styku na płycie sterowniczej wyłącznik. Jeśli to wyłącznik to wystarczy go podlutować na nowo i delikatnie podgiąć do płyty o ile się nie usmażył.
    pzdr

0
  • #3 19 Paź 2008 16:17
    wilu2
    Poziom 12  

A moglo by zalac programator ?
    No bo ta dziurka byla na gorze po prawej stronie.

Zaraz zobacze czy cos sie odezwie (pokretlo)

1
  • #4 19 Paź 2008 16:47
    schnauzerman
    Specjalista AGD

wilu2 napisał:
    A moglo by zalac programator ?
    No bo ta dziurka byla na gorze po prawej stronie.
    Mogło zalać, zwłaszcza przy wirowaniu, zdemontuj pokrywę górną, panel, wymontuj moduł i obejrzyj czy połączenie na kostkach czyste czy nie ma wypaleń itd.

0
  • #5 19 Paź 2008 16:53
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zwykle przy nieszczelnym fartuchu (po prawej stronie lub od góry) zalewa blokadę drzwi i pada tyrystor na module, ale nie jest powiedziane,ze to nie wyłącznik główny na module.

0
  • #6 19 Paź 2008 22:33
    wilu2
    Poziom 12  

MARCIN.SLASK napisał:
    Zwykle przy nieszczelnym fartuchu (po prawej stronie lub od góry) zalewa blokadę drzwi i pada tyrystor na module, ale nie jest powiedziane,ze to nie wyłącznik główny na module.

A jak by to byl tyrystor to by calkiem zasilania nie bylo ??
    Wydaje mi sie ze cos by jeszcze dzialalo przynajmniej wyswietlacz.
    A co do przelacznika glownego na module to gdzie mam go szukac troszke jasniej bo ja to nie elektro monter tylko taki samouk :D
    Ale i tak dziekuje wa ze zainteresowaliscie sie moim tematem (problemem) moze w spulnie jakos zaradzimy na ten obiaw pralki.

0
  • #7 19 Paź 2008 22:54
    nares
    Specjalista AGD

Padł zasilacz-przetwornica.

0
  • #9 20 Paź 2008 17:32
    wilu2
    Poziom 12  

Witam ponownie wszystkich.
    Jak juz pisalem wyzej ze jestem zielony co do elektroniki ale czesc potrafie wymienic jezeli wiem ktura.
    Co do kolegi nares jezeli moglbys mi powiedziec mniej wiecej gdzie mam szukac tego zasilacza (w pralce) to bylbym bardzo wdzieczny.
    Pranie nie zrobione juz pare dni :/
    Tak przegladam tematy podobne i jeszcze nie znalazlem sie z takim problemem.
    Duzo jest o kod E-22 ale mnie ten blad juz nie dotyczy, napisze jeszcze raz ze mialem ten kod E-22 ale wymienilem szczotki i blad znikl.

Pozdrawiam.

0
  • #10 20 Paź 2008 18:57
    nares
    Specjalista AGD

wilu2 napisał:

Gdzie mam to szukac, i jesli to zasilacz to gdzie mozna go kupic, zamowic ?

Zasilacz jest na module(programatorze), jest jego częścią - robota dla elektronika.

0
  • #11 24 Paź 2008 18:49
    wilu2
    Poziom 12  

Ok dzieki za wszystko !
    Temat do zamkniecia !
    Modul odmowiony !
    Kupiona nowa pralka !
    :D

0