Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka SIEMENS Lady plus 45

JSz 09 Mar 2004 23:10 11954 25
  • #1 09 Mar 2004 23:10
    JSz
    Poziom 11  

Od pewnego czasu zmywarka zacina się w dwóch (stale te same) miejscach programu. Kilka razy (3-4 na 100) udało się jej ukończyć program bez zacięcia.
    Co może być tego przyczyną, gdzie jej szukać i jak to naprawić, o ile jest to możliwe? Jest to stary model zmywarki więc nie zakładam wymiany programatora.
    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

0 25
  • SterControl
  • #2 21 Wrz 2004 17:46
    Pieter
    Poziom 12  

Mam taką samą zmywarkę i podobny do opisywanego przez Ciebie problem. Zmywarka po uruchomieniu coś tam robi, pobiera wodę, a potem staje i nic. Jak się popchnie programator to rusza, ale też na chwilę i staje. Czy Tobie udało się ustalić co to jest? Bardzo byłaby pomocna jakaś podpowiedź.
    Pozdrawiam Pieter

1
  • SterControl
  • #3 21 Wrz 2004 18:22
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Wrz 2004 20:59
    TFX
    Poziom 20  

CZołem! .Po mojemu jest problem z płaszczem wodnym.Trzeba odkręcić lewy bok widać plastikowy "płaszcz".Włączasz zmywarke i obserwujesz jak płynie woda ,jak dojdzie do jonitu (prostokąt na dole w środku jest na nim max. i min. na kreskach)koloru brązowego,stukasz w niego ręką nie za mocno żeby zruszyć kulki jonitu.ustaw dozowanie soli na 3 .(pokretło niebieski z strzałką w środku obok klapki na sól.
    pozdrawiam TFX

0
  • #5 22 Wrz 2004 00:07
    Pieter
    Poziom 12  

Zrobiłem tak jak mówi TFX. Odkręciłem boczną pokrywę.
    Woda już jest w tym płaszczu wodnym. Jonit jest na MAX.
    To co zauważułem że niezależnie od tego czy startuję z programu 1, 2 lub 3 to pompa pracuje, programator też aż się przesunie i dalej stop. Można czekać wieki. Sprawdzałem grzałkę i termostat ten z 4 końcówkami. Jest ok. Nie wiem jak powinien się zachwywać ten przy grzałce.
    Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
    Za posty dzięki.

1
  • #6 22 Wrz 2004 00:21
    Pieter
    Poziom 12  

Jeszcze jedno. Prześledziłem trochę postów na temat problemów z zmywarkami i zauważułem, że dużo usterek bierze się z zanieczyszczonego płaszcza wodnego. Ten mój na oko wygląda na mocno zasyfiony. Czy to może być przyczyną i jak go ewentualnie wyczyścić ?

0
  • #7 22 Wrz 2004 06:15
    TFX
    Poziom 20  

Czołem! .Patrząc na płaszcz to z lewej strony w ostatniej przegrodzie połączonej rurką z plecami nie powinno byc wody.Sprawdz elektrozawory 2szt. z lewej na dole (tylko ostroznie).Jakiego koloru jest jonit? .Tylko powoli inic na siłe nowt płaszcz to kasaok.700 zeta
    pozdrawiam TFX

0
  • #8 22 Wrz 2004 08:06
    Pieter
    Poziom 12  

Niestety woda tam jest. Jonit jest koloru ciemnego brązu.
    Elektrozaworów jeszcze nie sprawdziłem.

0
  • #9 22 Wrz 2004 09:16
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 22 Wrz 2004 17:14
    sumrako
    Poziom 16  

Jeżeli przy starcie włącza Ci się od razu pompa a zmywarka nie chce ciągnąć wody ,to znaczy, że masz maly wyciek i cały układ jest blokowany .Sprawdż krańcówkę na spodzie zmywarki (obok pompy) i czy nie zbiera Ci się tam woda.

0
  • #11 22 Wrz 2004 17:20
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 22 Wrz 2004 17:27
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 22 Wrz 2004 21:35
    TFX
    Poziom 20  

Czołem!.Panowie !!! powoli,to jest zmywarka 45-tka. z bocznym płaszczem wodnym.
    -wylewa wode
    -włącza elektrozawór poboru wody
    -napełnia się płaszcz z lewej strony,woda "idzie" do góry przechodzi labirynt dochodzi do wkładki z rurką(w srodku na górze rurka połaczona z hydostatem) i po chwili zamyka się zawór dopływu wody
    -włacza sie pompa i elekrozawór uzdatniacza
    -woda opada z lewel skrajnej przegrody przez uzdatniacz z dołu do góry i do zmywarki(w tym momecie walisz w(stukasz jak w stół)ręką w uzdatniacz patrz czy mieszają się kulki
    -woda przechodzi to po napełnieniu program od początu i tak 3-4 X
    -jak nie to STOP! i rozbieramy bok
    Więcej info jak wyjąć płaszcz pisz na e-mail
    pozdrawiam TFX

1
  • #14 22 Wrz 2004 23:21
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 23 Wrz 2004 18:11
    Pieter
    Poziom 12  

Nie miałem czasu, żeby nad tą zmywarką siedzieć, więc sorry za długą przerwę. Sprawdzałem elektrozawory w płaszczu wodnym.
    1. Podłączyłem je do napięcia i pięknie woda schodzi z kanałów.
    2. Elektrozawór wlewu wody też podłączałem i wlewa.

Aktualnie jest tak:
    W płaszczu wodnym trochę wody (w pierwszym kanale trochę wyżej nad rurkę wyjściową do "pleców" zmywarki. Jak włączę program 1 to chwilę pracuje pompka wypływu wody, programator zrobi kilka "cyknięć" i staje.
    Wydaje mi się, że czeka na zagrzanie wody, bo jak puszczę impuls z termostatu to rusza dalej. Ale niestety nic innego się nie dzieje, tylko włącza pompę. Tak przechodzi do programu 2, a tam jest tak samo jak poprzednio. Też staje i czeka.

Mam jeszcze pytanie, bo może mi to pomóc.
    Czy w płaszczu wodnym zawsze jest woda, i kiedy jest pobierana woda do płaszcza?

0
  • #16 23 Wrz 2004 19:13
    zayzayer
    Specjalista AGD

To jest tak, jak się nie podaje jaki to model ( ENr ....)? To zniechęca do odpowiedzi. Ale jeżeli ta zmywarka ma Aqua-Stop, to odkręć to o co jest przy kranie, rozbierz (dwie śróbki) i przedmuchaj przezroczysty wężyk.
    Od tego bym zaczął.

0
  • #17 23 Wrz 2004 19:55
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 23 Wrz 2004 21:12
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 24 Wrz 2004 01:44
    Pieter
    Poziom 12  

O qurna. Cały dzień siedziałem tą LADY i chyba mam zdiagnozowane. Hydrostat jest ok. Ale za nim jest styropianowy pływak, który wyłączał zawór wody. Było pod zmywarką trochę wody. Gdy pływak opadł zmywarka pracuje aż miło patrzeć. Niestety do następnego pobierania wody, bo z takiego wężyka powoli wypływa woda z płaszcza prosto pod ten pływak. Dlaczego wypływa ? Wygląda na to, że płaszcz ma jakiś kanalik zapchany, ale czy to jet to i jak go wyczyścić ?

0
  • #21 24 Wrz 2004 06:59
    TFX
    Poziom 20  

Czołem!.Zapchane jest odpowietrzenie w płaszczu.Na dole z prawej strony jest otwór ,popatrz na kanały obok otworu.Giętki drut,itp,itd .
    pozdrawiam TFX

0
  • #22 24 Wrz 2004 16:35
    Pieter
    Poziom 12  

Dzięki wszystkim za pomoc. Udało się. Faktycznie był mocno zapchany odpowietrznik. Namęczyłem się z tym drucikiem zdrowo. Ale teraz działa jak nówka.
    Jeszcze raz Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Pieter.

0
  • #23 03 Paź 2004 15:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 03 Paź 2004 16:22
    TFX
    Poziom 20  

Czołem !Opisałem Ci na PW
    pozdrawiam TFX

2
  • #25 03 Paź 2004 22:12
    911driver
    Poziom 13  

Przyczyn może byc wiele ale prawdopodobnie czujniki szwankują :arrow:

0
  • #26 31 Paź 2008 13:00
    JSz
    Poziom 11  

Witam

Całkiem przypadkiem natknąłem się na ten temat, który sam założyłem 4 lata temu.
    Niedługo po tym zmieniłem mieszkanie, a zmywarka stała nie używana przez ponad rok na strychu. Po ponownym uruchomieniu niecałe dwa lata temu zaczęła bezawaryjnie pracować i pracuje do dziś. Miałem nadzieję to "zacinanie" będzie powodem do zakupu nowej, ale skoro działa to nowa musi jeszcze poczekać.
    Mój problem sam się rozwiązał, ale widzę że temat innym pomógł z czego się cieszę.

Pozdrawiam

1