Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja Visty - zawiesza się

ulek93 19 Paź 2008 18:48 2097 8
  • #1 19 Paź 2008 18:48
    ulek93
    Poziom 9  

Witam! Z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale . Więc od razu przejdę do rzeczy. Kumpel poprosił mnie abym mu pomógł zainstalować Vistę. Niby prosta rzecz, ale nie wszystko poszło gładko. Po włożeniu płyty do napędu płyta się bootuje, a potem przechodzi biały pasek i potem jeszce jeden zielony pasek i pokazuje się niebiesko zielone tło w paski i na tym stop. Widnieje tylko kursor i stoi. Z poziomu Windows tak samo dojdzie do momentu i stoi i zero odzewu. Płyta jest moja, oczywiście oryginalna (dostałem ją z laptopem i nigdy nie używana). Sprzęt to:

AMD Athlon 64 x2 5200+
    A-Data 2x 1GB 800Mhz
    Gigabyte GeForce 8600GT
    Samsung 320GB
    Gigabyte nForce 560
    ModeCom 450W

W czym tkwi problem?? Może coś w biosie trzbea przestawić

Moderowany przez marek216:

W temacie nie używamy słowa "problem". Regulamin.

0 8
  • #2 19 Paź 2008 20:09
    danglo4
    Poziom 10  

Płyta bootuje się to znaczy, że nie jest to wina BIOSu, lepiej sprawdzić czy płyta jest wypalona dobrze, można np. za pomocą programu CDCheck> Może też być tak że następuje sprawdzenie procesora i system jest przeznaczony na architekturę 32- bitową i na kompie jest 64- bitowa. To też lepiej sprawdzić.

0
  • #3 19 Paź 2008 20:53
    kranzio
    Poziom 24  

Wersji z laptopa nie zainstalujesz na innym komputerze. Jest to wersja OEM i jest przeznaczona dla konkretnego producenta w twoim przypadku zainstalujesz ją tylko na swoim laptopie.

0
  • #4 19 Paź 2008 21:44
    ulek93
    Poziom 9  

Nie wiesz to się nie udzielaj -.- Wersje oem można zaaktywować tylko na jednym komputerze, a nie chodzi o instalacje to jest instalacja jak każda inna tylko różni się cd-keyem.

0
  • #5 20 Paź 2008 00:07
    Kris1109
    Poziom 13  

Sprawdź, czy płyta jest czysta i laser w napędzie nie jest zakurzony. Takie są też objawy gdy napęd błędnie odczytuje dane z płyty. Nie wiem jak wygląda sprawa z zabezpieczeniami, ale wydaje mi się, że gdyby płyta była przeznaczona tylko do konkretnego modelu to wyskoczyłby komunikat, ale przecież po instalacji jest aktywacja systemu i to jest zabezpieczenie.

0
  • #6 20 Paź 2008 10:04
    kranzio
    Poziom 24  

ulek93 napisał:
    Nie wiesz to się nie udzielaj -.- Wersje oem można zaaktywować tylko na jednym komputerze, a nie chodzi o instalacje to jest instalacja jak każda inna tylko różni się cd-keyem.

Jak napisałem jest to wersja oem przeznaczona dla konkretnego producenta i nie zainstalujesz jej na innym kompie, wiem bo taką płytkę posiadam. Nie zawsze będzie się pojawiał komunikat, że system jest przypisany do innego komputera.

0
  • #7 23 Paź 2008 00:29
    dexi
    Poziom 29  

Oczywiście słyszałem o tym, że BIOSy nowych komputerów mają zabezpieczenia przed instalacją pirackiej Visty. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Faktem jest, że niektórzy producenci modyfikują Windowsy OEM (i ich instalacje) do konkretnego sprzętu, dodają sterowniki, dodatkowe programy... (HP nie ma takiego problemu).

Instalując swoją Vistę na innym komputerze łamiesz postanowienia licencji. Musisz też wziąć skądś klucz (swój z laptopa, czy torrenta lub wareza). W każdym razie nie przedstawiłeś żadnych dowodów, że wszystko odbywa się legalnie.

0
  • #8 23 Paź 2008 09:50
    Kiermasz
    Poziom 19  

dexi napisał:

...Instalując swoją Vistę na innym komputerze łamiesz postanowienia licencji. Musisz też wziąć skądś klucz (swój z laptopa, czy torrenta lub wareza). W każdym razie nie przedstawiłeś żadnych dowodów, że wszystko odbywa się legalnie.

Witam.
    Instalując na innym PC Vistę można nie podawać klucza. Wtedy Vista działa legalnie w wersji Trial chyba 3 m-c. Dopiero potem Vista woła o klucz.
    M$ dość mądrze podszedł do sprawy pozwalając ludziom przetestować ich nowe dziecko legalnie.
    Więc nie wiem w czym problem.

Jeśli płytka jest przypisana do konkretnego sprzętu to nie zainstalujesz.

Z moich doświadczeń z tym instalatorem wynikało to samo.
    Wsadziłem DVD do napędu, płytka zabootowała, ale się zawiesiło. Dałem instalatorowi czas na przemyślenie i wyskoczyło pierwsze okienko dialogowe. Wypełniłem, klikam dalej i kolejna zwiecha. Znowu jakiś czas miną, kolejne okienko wyskoczyło.
    W sumie wypełnianie kilku okienek zajęło mi 30 minut. Instalacja też nie grzeszyła prędkością - cały proces zajął ze 2h. Ale Dotrwałem do końca.

Po starcie systemu Vista śmiga elegancko. Instalator ma tylko jakiś zabugowany.

Pozdrawiam

0
  • #9 23 Paź 2008 14:25
    dexi
    Poziom 29  

W takim razie najlepiej ściągnąć triala wersji Server.
    Skoro uważasz, że to legalne, to ściągnij sobie Vistę z Wareza lub Torrenta.

Instalacja Visty na moim kompie to jakieś 20 minut.

Zapomniałem o tym, że można zainstalować w wersji trial. Nigdy tego nie używałem, dlatego zapomniało mi się.

0