Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kilka prostych pytań dotyczących schematu modułu

mahermnih1 19 Oct 2008 20:26 3149 5
    mahermnih1
    Level 10  
    Witam,
    chciał bym was prosić na odpowiedź na kilka pytań dotyczących tego schematu.
    Jest to schemat modułu sterującego zapłonem w motorze.
    Oto link:
    http://www.modelbouw.gompy.net/newcdi/cdi-a.jpg
    Pytania:
    1. Flashlight stroboskop czym on jest zasilany w tym przypadku ?
    Czy można objeść się bez niego czy on ma jakieś zadanie w tym układzie ??
    2. Na schemacie jest napisane zasilanie zewnętrzne 6V jednak mam 12V instalacje elektryczną w motorku zatem jakie parametry trzeba związku z tym zmienić ?
    3. Jaki potrzeba programator aby zaprogramować tego procka.
    Jak by można to prosił bym o schemat w miarę czytelny abym mógł sobie taki zmajstrować.
    4. Na dole stronki jest do pobrania kilka programików
    Za pomocą którego programu można go zaprogramować.
    Gdzieś czytałem, że da się zrobić mapę zapłonu w EXCELU i potem skonwertować, czy to prawda ?
    http://www.modelbouw.gompy.net/newcdi/newcdi.htm
    5. Jaki typ czujnika HALLA trzeba tu zainstalować ?
    Tomek 1551
    Level 10  
    Opisz może do jakiego motorku to potrzebujesz. Z tego, co rozumiem, to ma być to moduł ze zmiennym kątem wyprzedzenia zapłonu tak? Jeżeli tak to sam bym był zainteresowany ;)
    mahermnih1
    Level 10  
    To znaczy tak ja to chcę użyć do motoroweru Derbi GPR/Senda ale myślę można go używać do każdego innego motoroweru i skutera.
    Poruszałem ten temat na forum ale zamarł
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5633338#5633338
    Szukałem na angielskich stronach ale nie ma tego dużo a to musi być programowalny moduł (ze zmienną mapą zapłonu)
    Proszę o odpowiedź na moje pytania :)
  • Helpful post
    Dr_DEAD
    Level 28  
    mahermnih1 wrote:

1. Flashlight stroboskop czym on jest zasilany w tym przypadku ?
    Czy można objeść się bez niego czy on ma jakieś zadanie w tym układzie ??

To tylko wyjście np. na diodke superjasną o małym kącie świecenia, lub stroboskop, nic nie musisz tam podłączać, ale dioda superjasna i znak na kole magnesowym to dobry sprzęt do dniagnozowania gdy nie masz oscyloskopu.
    mahermnih1 wrote:

2. Na schemacie jest napisane zasilanie zewnętrzne 6V jednak mam 12V instalacje elektryczną w motorku zatem jakie parametry trzeba związku z tym zmienić ?

Przypuszczalnie nic. Nie jestm pewien tylko jaki to będzie miało wpływ na generatr wysokiego napięcia, ale takie sprawy wyjdą przy uruchamianiu.
    mahermnih1 wrote:

3. Jaki potrzeba programator aby zaprogramować tego procka.
    Jak by można to prosił bym o schemat w miarę czytelny abym mógł sobie taki zmajstrować.

Nie wiem nigdy nie interesowałem się PIC'ami. Na elektrodzie napewno coś znajdziesz.
    mahermnih1 wrote:

5. Jaki typ czujnika HALLA trzeba tu zainstalować ?

TLE4905 lub TLE4935 lub wyjmij sobie taki z wiatraczka komputerowego.
    mahermnih1
    Level 10  
    Jeśli mam napięcie wyjściowe z cewki 190V to jak mogę zmienić ten schemat tak aby wejście było 190V a nie 6V
    Tomek 1551
    Level 10  
    na forum simsony.net jest użytkownik BANANvanDYK on konstruował moduł ze zmiennym kątem wyprzedzenia jest też zresztą tam temat o tym jego module może ci to coś pomoże...