Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gazowa opel vectra

19 Paź 2008 20:37 6677 6
  • Poziom 9  
    Witam otóż niedawno założyłem instalację gazową sekwęcyjną do opla vectry b 1,6 16V. Od niedawna po zapaleniu autka gdy silnik rozgrzeje się z chwilą przełańczania się z benzyny na gaz silnik pracuje nierówno tak jak gdyby go zalewało(jego praca jest nierówna), muszę go przegazowac delikatnie kilka razy żeby praca jego wróciła do normalności Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    Z tego co piszesz wnioskuję że Twoja instalacja jest jeszcze w okresie gwarancji i wszelkie bolączki i objawy złej pracy silnika po przejsciu na zasilanie gazem powinny być usuwane w ramach udzielonej Ci gwarancji no chyba że z jakiegoś powodu ją straciłeś(powodem do utraty gwarancji może być również nieautoryzowana zmiana parametrów w sterowniku gazu gdyż często instalatorzy gazu zapisują to u siebie w komputerze i mogą sprawdzić czy dokonywano jakichkolwiek zmian w konfiguracjach) .Napisz coś wiecej o tej instalacji.....
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    O dziwo myślałem że jestem sam z tym problemem.byłem na regulacji i
    tydzień czasu było ok teraz znowu to samo.gdzieś czytałem że może być wtryskiwacz gazy padnięty ale się okaże jak drugi raz pojadę do gazowników z tą usterką.
  • Poziom 9  
    U mnie też około tygodnia było ok. z instalacją przełańczał się bez szwanku lecz gdy zajechałem znowu do gazownika to rozkłada ręce bo gdy podepnie pod komputer to nie widzi żadnych usterek, ani wad jakie by zakłucały w instalacji . Czy jeżeli problem dotyczy wtrysków to komputer mu pokaże błędy?A może to cały sterownik od gazu (komputer) coś broi. Wiem jedno że szkoda mi silnika w opelku przez te psoty gazu. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    sprawdz silniczek krokowy bo nieraz i on nawala

Moderowany przez robokop:

Gratuluję posiadania silniczka krokowego w instalacji LPG WTRYSKU SEKWENCYJNEGO. Regulamin pkt.8.1, 12 - ostrzeżenie.

• Poziom 15  
    A przy jakiej temperaturze silnika przełącza ci się z benzyny na gaz ??
    Napisz coś dokładniej na temat swojej instalacji bo sama sekwencja to mało mówi.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Wracając do problemów z instalacją gazową w oplu vectra b, co po odpaleniu silnika oraz z chwilą przełańczania się z B/G silnik szaprpał pracował nie równo. Firma która montowała instalację, dała gwarancję na instalację wogóle niemogła sobie z tym poradzic. Pojechałem do innej firmy zakładającej instalację gazową, jeden z fachowców powiedział mi, że problem usunie w ciągu 1 godziny i tak się stało. Mianowicie, problem tkwił w listwie wtrysków wogóle zdemontował listwę przeczyścił wymienił w wtryskiwaczach jakieś gumki oraz środki wtryskiwaczy (takie jakieś grzybki) ustawił listwę wtrysków na jakimś przyrządzie zamontował w samochodzie, podłączył do programu poustawiał, koszt tej całej naprawy to 120zł.Autko śmiga super nic nie szarpie przełańcza się z B/G bez jakich kolwiek problemów (nawet nie czuc przełączenia się). Najlepsze jest to w tym wszystkim, że są firmy co zakładają instalacje gazowe dają gwarancję i w razie jakich kolwiek problemów to nie są zaradni mają klijęta w nosie, niemają czasu żeby zajrzyc do instalacji,brakuje im przedewszystkim dobrych fachowców.Szkoda tylko że miałem gwarancję i tak mnie potraktowali nieładnie .

Pozdrawiam.