Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program sterujacy syntezerem TSA6057 na 89Cx051

10 Mar 2004 01:33 5636 23
  • Poziom 15  
    Jezeli kos posiada takowy, sprawdzony i przetestowany i moze udostepnic na forum kod zrodlowy i jego opis to bede bardzo wdzieczny.
    Idealnie gdyby byl w asemblerze lub bascomie.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Z tego co sie zorientowalem, wszystkie opisy dotycza SAA1057, a on nie jest sterowany przez I2C wiec nie wiem czego tam mam szukac ?
  • Poziom 34  
    :arrow: IDE, uruchomiłeś oscylator? Masz fref = 40kHz?
    Bo u mnie wieczorem było, a rano już nie... :cry:
  • Poziom 15  
    czarutek napisał:
    :arrow: IDE, uruchomiłeś oscylator? Masz fref = 40kHz?
    Bo u mnie wieczorem było, a rano już nie... :cry:

Oscylator dziala dobrze, mam kwarc 5MHz i fref 50kHz - sprawdzalem na odbiorniku komunikacyjnym, zeby go nie obciazac miernikiem czestotliwosci.

Vco rowniez "slychac" ale nie moge poradzic sobie ze sterowaniem po I2C - chyba ze to jeszcze cos innego...
  • Poziom 34  
    :arrow: IDE, a czy mógłbym Cię prosić o przeprowadzenie próby:
    TSA6057 zmontowany jak w nocie Philipsa, I2C np do masy...
    I czy wtedy oscylator chodzi bezbłędnie?
    Chyba że zmieniłeś aplikację Philipsa, to wtedy opisz mi proszę te zmiany... 8)
  • Poziom 15  
    :arrow: czarutek, niestety w tej chwili jestem z dala od domu i nie moge przeprowadzic tego testu. Ale bede w ten weekend i sprawdze jak to sie zachowuje po uziemieniu wejsc I2C.
  • Poziom 28  
    IDE napisał:
    Witam!
    Z tego co się zorientowalem, wszystkie opisy dotycza SAA1057, a on nie jest sterowany przez I2C wiec nie wiem czego tam mam szukac ?

nawet ci sie popatrzyc dobrze niechce...
    ostatni post napisany przezemnie w tamtym temacie
    w zalaczniku jest plik
    (plik pojawia sie tylko dla zarejestrowanych userow)
  • Poziom 34  
    Narodzie zlitujże się, spróbujmy razem, bo szkoda czasu...! :lol:
  • Poziom 15  
    czarutek napisał:
    ...nie damy rady zrobić tego sami jak należy?
    Ja ciągle wierzę, że dołączy się tu wreszcie ktoś ze sprzętem, kto pomierzy nam nasze wynalazki. Bezinteresownie.
    Ja dysponuję tylko miernikami częstotliwości (0..3GHz), miernikiem mocy wychodzącej i odbitej + przeliczenie na SWR...

Ja chyba dam sobie spokoj z tym 6057, mam juz sprawdzony projekt syntezy na TSA5511, zreszta z elektrody.
    Plytke juz zrobilem, teraz tylko czesci kupic i odpalic.
    Tylko szkoda ze on chodzi z krokiem 50kHz przy kwarcu 3,2MHz.
    Ale mam koncepcje, zeby dac mu sygnal z generatora 1,6MHz - potrzebuje korok przynajminej 25kHz.
    Ciakawe czy to przejdzie?

A wracajac do tego 6057 to sterowalem go programem napisanym w bascomie jak i asemblerze i wiem ze transmisja przebiegala poprawnie, przynajmniej jezeli chodzi o ten bajt sterujacy wyjsciem BS, bo mierzylem rezystancje pomiedzy pinem BS a masa i to chodzilo (zmienialo sie).
    Tylko nie wiem czy pozostale bajty przesylalem jak trzeba...
  • Poziom 15  
    :arrow: bobeer, jakos mi to nie wpadlo w oko....no coz robie sie coraz bardziej leniwy...ale dzieki za dokladne okreslenie miejsca :wink:
  • Poziom 34  
    :arrow:
    bobeer napisał:
    ... ostatni post napisany przezemnie w tamtym temacie
    w zalaczniku jest plik ...

Bobeer, ogromna prośba, czy mógłbyś ten plik położyć również tutaj, ale zzipowany plizzz, bo moje kompy mają chyba jakąś alergię na rara... :cry:
    Z góry dzięki!

:arrow:
    IDE napisał:
    ... mam juz sprawdzony projekt syntezy na TSA5511, zreszta z elektrody...

Możesz podać tutaj link?
    Thx!
  • Poziom 34  
    :arrow: IDE, dzięki!
    Ja jestem czepialski, wiem... Ale to jest kurcze sprzed 2 lat... :cry:
    Potrzebowałbym wyniki prostego, domowego testu, jednak nikt z rzekomych zadowolonych użytkowników nie zechciał dotąd go dla mnie zrobić... :cry:
    Może Ty, gdy już to uruchomisz, będziesz tak miły? :?

P.S. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic112464.html
    Bardzo Wszystkich zapraszam do udziału.
  • Poziom 15  
    :arrow: czarutek
    Uruchomilem synteze na TSA5511, uklad ruszyl od strzalu przetestowalem w pasmie radiofonicznym UKF, a nastepnie przerobilem na pasmo 2m.
    Dziala w zakresie od ok 120MHz do ok 150MHz.
    Udala mi sie nawet mala modyfikacja kroku przestrajania z 50kHz na 12,5kHz.
    Jezeli masz pytania to chetnie pomoge, ale to moze troche potrwac ;)
  • Poziom 12  
    Można używać kroku 1khz na FM?
  • Poziom 18  
    IDE napisał:
    :arrow: czarutek

Jezeli masz pytania to chetnie pomoge, ale to moze troche potrwac ;)

czesc interesuje mnie jak zrobiles kok 12,5 jak narazie nie mam zbudowanej tej syntezy ale intersuje mnie jej budowa i tez chcialbym zrobic z krokiem 12,5 a i jak cos to mile widziałbym plik hex lub bin do 89C2051
  • Poziom 15  
    Witam
    RTX-Service napisał:

interesuje mnie jak zrobiles kok 12,5

1. odlaczyc rezonator
    2. zbudowac stabilny generator 800kHz, np na ukladzie 4060, z kwarcem 12,8MHz z pinu 7 (Q4) podac sygnal na pin 2 TSA5511
    3. przeliczyc dzielnik z uwzglednieniem nowej czestotliwosci referencyjnej 1562,5 Hz
    4.max czestotliwosc jaka mozna stabilizowac tak zmodyfikowanym ukladem to 409587500 Hz

RTX-Service napisał:
    mile widziałbym plik hex lub bin do 89C2051

ja proby robilem na AVRku 2313 - srodowisko BascomAVR, ale kiedys tez mam zamiar przerobic ten program na 4051 - jak juz bede tak daleko to dam znac.

Acha kroku 1kHz nie mozna zrealizowac.
  • Poziom 13  
    Dostalem odbiornik radiowy i własnie zajmuje sie transmisja I2C do tsa6057. Wszystko chodzi jaj nalezy. Mam program na Atmega8. Niestety chodzilo bo mi sie omsknąl srubokret. I przydalby sie nowy tsa6057:D
    Gdzie mozna kupic w miare tanio i szybko TSA6057T
  • Poziom 14  
    Czy IDE udało się uruchomić na tym avr-ku ?
  • Poziom 15  
    h1000 napisał:
    Czy IDE udało się uruchomić na tym avr-ku ?

Zadaj jeszcze raz pytanie, bo jakoś nie mogę zaskoczyć o co Ci chodzi :?: :|
    Pytasz o TSA6057 czy TSA5511 :?:
  • Poziom 14  
    Chodzi mi o tsa5511, poresztą szukam wszelkich materiałów na temat sterowania tym układem avr-kami
  • Poziom 15  
    A jaka różnica czym się steruje?
    Może być '51, AVR, PIC czy inny uC.
    Trzeba tylko znać się na programowaniu.

Wracając do tematu, to o ile mnie pamięć nie myli,
    mój program najpierw powstał na AVRka, a później przepisałem go na 2051 (a może był to 4051).
    Układu fizycznie już nie posiadam, gdyż dawno temu zmienił właściciela, ale jeżeli masz jakieś konkretne pytania co do programowania TSA5511 to załóż nowy wątek, opisz swój problem, a na pewno coś poradzimy.