Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do kompa cyberlink jaki dobry sterownik?

19 Paź 2008 22:22 8598 18
  • Poziom 10  
    Witam nie dawno zakupilem na allegro pilocik ir do komputera wraz z odbiornikiem niby wszystko swietnie mialo smigac ale oczywiscie nie jest tak jak byc mialo. Pilocik owszem jakos dziala ale dobrze tylko z aplikacjami cyberlinka a w systemie dobiera jakies swoje badziewne sterowniki da sie przyciszac i takie tam ale nie moge np wlaczyc programu jakims zdefiniowanym przyciskiem... i teraz takie pytanie jaki sterownik i jaka aplikacja pomoze mi w przypisaniu odpowiedniej funkcji do wybranego przycisku?

Pilot do kompa cyberlink jaki dobry sterownik? Pilot do kompa cyberlink jaki dobry sterownik?
  • Poziom 13  
    Tego typu piloty system zazwyczaj widzi jako klawiatura ( urządzenie HID)

Ja proponowałbym zrobić bardzo prosty układ IR ( cena elementów kilka zł) i obsłużyć go aplikacją:

Girlder --- niestety już płatny

WinLirc - darmowy ( w sieci znajdziesz pełno wtyczek do większości aplikacji)

Jakby Cię to zainteresowało to pisz ;-)
  • Poziom 10  
    No wlasnie jest tak jak mowisz widzi go jako klawiatura... i tak myslalem wywalic te sterowniki sysytemowe i nadpisac jakimis swoimi i przypisac funkcje dla przyciskow programem np eventghostem ale takowych sterow nidyrydy znalesc... chyba lepiej za 6zl kupic elementy i samemu polutowac....
  • Poziom 13  
    Ja swego czasu miałem zrobiony schemacik ze strony igora cesko . Obsługiwał to girder z pluginem igorplug.dll całość pod rs232.
    Ale można też "obsłużyć" ten schemacik programem Winlirc.
  • Poziom 10  
    Tak znam ten schemacik bardzo prosty tylko nie mam takiej IR wlasnie i mi to nie chce chodzic... musze wybrac sie do sklepu jakiegos elektronicznego i kupic te czesci... jest tez schemacik na usb wydaje mi sie ze lepszy:) szkoda bylo kasy na tego cyberlinka 15zl w piach...
  • Poziom 2  
    Szybkie pytanie dotyczące tego pilota. Czy współpracuje on z programem Girder 4.x za pomocą sterownika USB (HID) ? Drugie pytanie czy działa on może za pomocą plugin'u igora 4.0.5 dla USB ?
  • Poziom 10  
    jutro sprawdze to dam znac bo chyba nie sprawdzałem pod tymi wtyczkami
  • Poziom 10  
    Szybka :D odpowiedź pilot jest przeznaczony do programu CyberLink PowerCinema i tylko z nim współpracują przede wszystkim klawisze z białej strefy (pozostałe programy współpracujące z tą strefą Windows Media Center oraz QuickPlay - aplikacja dla komputerów HP) wiem to z autopsji ponieważ mam PC z tunerem z fabrycznym programem PowerCinema oraz laptopa HP na którym jest i WMC oraz QP (przycik wyłącz w pilocie to systemowe uśpienie Panel Sterowania-> Opcje Zasilania-> Zakładka Zaawansowane -> i na samym dole Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przycisk wstrzymania to: no i ustawiacie co chcecie ja mam Zamknij System. Do pilota niema i nigdy nie będzie żadnych sterowników osobnych po zamontowaniu do komputera odbiornika na USB (odbiornik nie jest żadną Irdą tylko urządzeniem typu IR przeznaczone tylko dla tego pilota działającym na innych zupełnie falach tak aby nie mieszało się tak założył jego producent CyberLink). Windowsy wykrywają go jako urządzenia HID (czyli klawiatura, mysz). Pilota ponadto można zaprogramować do obsługi innych programów na wzór tego co już jest w WMP odpalcie go włączcie film i pobawcie się przyciskami Play, Pause itd. (w moim przypadku te inne programy działające to najnowsze!!!!! Winamp, SMplayer i ALLPlayer) aby to zrobić trzeba wejść w ustawienia każdego z nich osobno (np. w winamp Opcje-> Preferencje -> Globalne Klawisze Skrótów) i pobawić się skrótami klawiszowymi jak pokombinuje to się przekonacie o co chodzi. Pilot nie współpracuje z programami programującymi piloty typu Grider czy EverGhost zapomnijcie o tym (chodź jest jedna możliwość której nie próbowałem to stworzenie pod port COM układu na diodzie Zenera?? czy jakoś tak. Szerzej jest to opisane na tym forum w szukajce poszukajcie szczerze jednak wątpię bo ten pilot nadaje na innych falach niż standardowy pilot np od wieży jednak jakby ktoś z was spróbował i działałoby to ja proszę o informację i link do schematu).
  • Poziom 10  
    Pilot da się zaprogramować przy pomocy programu Intelliremote - program płatny 24 dolary. Działa wszystko i można w miare logicznie programować go. EventGhost dodawany od GER-POL nie czyta komend z tego pilota oprócz kierunkowych strzałek i OK.
  • Poziom 1  
    "U mnie działa" :D
    EventGhost 0.3.7.r1016 obsługuje chyba wszystkie przyciski. "Chyba" gdyż na razie nie miałem czasu na dokładne testy. Trzeba tylko zauważyć że w EventGhost widać 3 urządzenia HID każde o tej samej nazwie, w moim przypadku drugie i trzecie dają około 90% pokrycia łącznie z "białą" strefą.
  • Poziom 18  
    witam.chciałbym sie dowiedzieć czy juz udało sie komus zaprogramowac ten pilot?chodzi mi tu o powiązanie z innymi aplikacjami...
  • Poziom 2  
    basstek1 napisał:
    witam.chciałbym sie dowiedzieć czy juz udało sie komus zaprogramowac ten pilot?chodzi mi tu o powiązanie z innymi aplikacjami...

SubEdit-Player mi śmiga dzięki EventGhost, poradnik jak skonfigurować ten program znajdziecie pod tym adresem.
  • Poziom 9  
    Witam,

a czy któremuś z szanownych forumowiczów udało się "ożenić" ten zestaw Cyberlinka z jakimś pilotem uniwersalnym, najlepiej Thomsonem ROC3205. :-)
  • Poziom 1  
    W jaki sposób w pilocie cyberlink przeprogramowac przyciski uruchamiania multimediów, mam win7 64bit i automatycznie pilot uruchamia mi win. media center,a chciałbym obsługiwac XBMC.
    Po włączeniu XBMC recznie pilot widzi program i jest ok ,ale chciałbym włączac i wył. go z pilota.EVENTGHOST chyba go nie widzi bo nie pokazuja sie log-i podczas naciskania przycisków i plugina do tego pilota nie ma w tym programie. Ze strony http://www.kijanowski.eu programowanie mi nie wychodzi ale jeśli jest to możliwe w sposób opisany to będe próbował dalej. Prosze o pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Również nabyłem ten pilot;/
    Niestety działa tylko część funkcji.
    O konfiguracji nie ma mowy gdyż cały czas wyświetla się taka oto informacja
    Pilot do kompa cyberlink jaki dobry sterownik?

Co można na to poradzić? Szukałem sterowników pod XP do IRDY ale ciężko o takowe i raczej nic nie zmienią.
    Kto ma jakiś inny pomysł?

Nie jestem elektronikiem więc o zrobieniu jakiś układów itp nie ma mowy:-)
    Wolałbym raczej gotowca do kupienia.
  • Poziom 10  
    Witam !

No i jak udało się komuś ogarnąć temat odczytywania kodów z tego pilota od GER-POL ?? bo ja walcze i walczę i nic nie udaje się zczytać ....
  • Poziom 11  
    Witam, niedawno nabyłem tego pilocika i mi przypadł do gustu :)
    Niestety poinstalowałem programy z płyty i to był największy błąd.
    Wywaliłem wszystkie programy "centerowe", a zainstalowałem tylko Eventhosta i tu zaczęło się już coraz lepiej. Co prawda jeszcze poznaje ten program i optymalizuje pilocika pod DVBViewer, ale nic nie świadczy bym miał jakieś problemy od strony pilota :)
    Przycisku w czerwonej otoczce działają, znaczy da się je przypisać , tylko trzeba wszystkie centry pousuwać, żeby nic się nie zgłaszało bo przyciśnięciu klawisza, a później tylko w eventcie przypisywać według własnego gustu ;) A i największym problemem był chyba przycisk z domkiem, bo u mnie to się włączały z 3 programy na raz.
    Przycisk w zielonej otoczce jest to wyłączanie komputera, bądź hibernacja, zależy się ma ustawiony w panelu sterowania; przy hibernacji da się go uruchomić z powrotem a przy całkowitym wyłączeniu chyba nie..
    Przyciski bez otoczek są z góry zaprogramowane, mi to nie przeszkadza, choć cyferki mogłyby służyć jako skróty ;|, jak ktoś chce pisać coś na komputerze z odległości to bardziej sensowna jest klawiatura bezprzewodowa..
    Za to żółta otoczka jest wolna i można programować do woli (w foobarze przydatna jak i przy oglądaniu filmów);]
    Clear i Enter też są niezmienialne.
    Tyle co z moich dostrzeżeń :)
    Czy da się je go uruchomić w jakiś innych programach?
    A i to hula wszystko na win 7 x64
  • Poziom 21  
    Witam mam taki problem. Z WinXPsp3 odinstalowałem kilka programów. Po tym uruchomiłem PowerCinema6 i okazało się że pilot Cyberlink przestał poprawnie działać. Tzn przyciski które przestały działać to:
    głośność + / - PG/CH +/- MUTE
    PLAY REV FWD PAUSE PLAY STOP
    Przedtem działały. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie PowerCinema6 i problemu to nie rozwiązało. Tak samo zrobiłem z sterownikiem do klawiatury A$ Tech.
    Proszę o propozycję co mogę zrobić bo nie wiem?
    Na Win7 wszystko działa OK. Pytanie tyczy się WinXPsp3.