Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć decka?

10 Mar 2004 02:21 1724 19
  • Poziom 25  
    posiadam decka firmy SANSUI(praktycznie wszystko na Sonym) podarowany. Mam problem gdyż nie wiem jak go podłączyć. Z tyłu na obudowie jest gniazdo oznaczone jako system control z kilkoma pinami. jeśli ktoś mógłby mi pomóć to byłbym wdzięczny. Oznaczenie decka to SANSUI D E 770
  • Poziom 14  
    może najlepiej spróbuj metodą prób i błędów.
    Najpierw sprawdź miernikiem które piny to masa, a potem przez jakiś kondensator 1uF, sprawdź gdze jest sygnał wyj audio, (oczywiście przy włączonej kasecie) podejżewam że te piny co nie będą masą, i wyj audio to będą wejśca.
  • Poziom 13  
    Jezeli to jedyny komplet wyjsc i wejsc w tym decku to moze byc to deck od konkretnego zestawu i potrzebna jest tasiemka. uwazaj. niektore piny moga dotyczyc wtedy tez sygnalu dla zdalnego sterowania lub innych (np timer nagrywania) a nie tylko sygnalu in/out. Spotkalem sie z tym w starszych midiwiezach aiwa pzdr.
  • Poziom 25  
    wejścia i wyjścia audio są osobno na tyle obudowy. Po zdjęciu obudowy na płycie gdzie są wyprowadzone piny do gniazda jest kolejno opis dla każdego pinu: F; -30v; 9v; CT: 9v; G. gdzie Ct to masa sprawdzałem miernikiem. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić do czego służą pozostałe?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    niestety mojego tam nie ma a i zaden z nich mojego nie przypomina mój to pełen automat wszystko na miękkich
  • Poziom 25  
    nie ma gniazda słuchawkowego ale wyjście i wejście audio jest wyprowadzone w postaci chichy na tylniej obudowie podejrzewam że to gniazdo to zasilanie kwestia - jak je podłączyć żeby sprzętu nie uszkodzić?
  • Poziom 31  
    czyli wszystko jasne, masz wejscia i wyjscia audio z tylu obudowy, tamtedy wpuszczasz i wypuszczasz sygnal, a gniazdo z pinami to magistrala do polaczenia z innymi czesciami wiezy do sterowania pilotem :)
  • Poziom 25  
    w porządku ale jeśli mam tylko decka to które piny to zasilanie tegoż decka?
  • Poziom 25  
    no właśnie rzecz w tym ze ne ma wtyczki sieciowej tylko gniazdo z pinami pisanymi we wcześniejszym poscie!?
  • Poziom 25  
    sądzisz że deck potrzebuje wszystkich tych napięc czy tylko jednego z nich np 9v na jednym pinie?
  • Poziom 25  
    tylko że tam jest napisane -30v (minus)
  • Poziom 25  
    dwa pytania : co to jest opamp i co oznacza że jest tam minus względem masy?