Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka w samochodzie

XknotX 20 Paź 2008 01:28 2990 2
  • #1 20 Paź 2008 01:28
    XknotX
    Poziom 2  

Ze względu na wysokie koszty zakupu drukarek "mobilnych", postanowiłem poradzić sobie z problemem inaczej. Ach, dodam jeszcze że nie jestem elektronikiem ani elektrykiem więc wybaczcie jeśli coś napiszę nie tak. Więc kupiłem drukarkę hp d1560 (pod względem wydajności zupełnie wystarczająca... moje potrzeby to 120 stron miesięcznie, na stronie średnio 20 wierszy). zalety: tania mała, lekka. Postanowiłem przerobić nieco gniazdo i wyprowadzić dodatkowe gniazdo na zasilacz samochodowy do laptopa z regulowanym napięciem. Problem polega na tym że oryginalny zasilacz sieciowy ma 3 przewody +16/0/+32 v. I teraz najistotniejsze pytanie, czy z tego zasilacza sieciowego drukarka zasilana jest jednoczesnie tymi dwoma napięciami czy tylko jednym wybranym w zależności np... czy w sieci jest 240v czy 100v. Jeśli można ją zasilać napięciem 16 volt i będzie działać to super, jeśli nie to sprawa się komplikuje i pomyslałem o kupnie przetwornicy z 12 na 240v i podłączewniu w samochodzie tej drukarki jak do gniazdka w domu. Ale w tym drugim rozwiązaniu zwiększa się ilość zasilaczy i niepotrzebnie rośnie napięcie w samochodzie, a wiadomo, czasem wilgoć, śnieg topniejący na dywanikach itd... wolałbym tego uniknać. więc jeśli będę wiedział czy ta drukarka jest zasilana 16, 32 czy 16 i 32 voltami będę wdzięczny. Z góry dzięki i pozdrawiam...
    ps - a może jakieś inne rozwiązanie (proste ;))

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Paź 2008 13:10
    bahet
    Poziom 23  

Musi być zasilana dwoma napięciami.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Paź 2008 12:07
    XknotX
    Poziom 2  

ok, temat do zamknięcia, ,dziękuje za odpowiedź, pozostaje więc przetwornica :(

1