Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grönland T25/01.2 Lodówka przemysłowa grzeje a nie chłodzi

misiek1984 20 Paź 2008 07:27 3207 3
  • #1 20 Paź 2008 07:27
    misiek1984
    Poziom 14  

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale ale ten jedynie mi pasuje do problemu.

Zakład mój po przeprowadzce nakazał mi uruchomienie lodówki Grönland t25/01.2.
    Jest to lodówka 3fazowa z możliwością mrożenia i grzania, wnioskuję tak gdyż termometr regulacyjny ma skalę od -30 do +50stopni, i jest tak funkcja regulacji wskazująca min lub max zależny od ustawienia.
    Dodatkowo na środku panela nad drzwiami jest potencjometr na którym brak skali tylko sama ośka a po przekręceniu nim cyka jak zegarek kuchenny przy odliczaniu.

Problemem jednak jest to iż ustawiona jest ona na mrożenie detali, a po włączeniu zaczyna grzać, próbowałem zamienić fazy ze sobą ale nic to nie pomaga.
    Przy włączeniu jej przyciskiem śnieżynki słychać że rusza można włączyć dodatkowo wiatrak na chłodnicy pod spodem ale ona nadal grzeje.

Nie wiem do czego jest potencjometr po środku ponieważ po jego przekręceniu coś jakby się załączało takim cyknięciem i wtedy powoli temperatura zaczyna rosnąć.

Nie regulując nic tym pokrętłem lodówka pozostaje w temperaturze w jakiej stoi.

Proszę o jakieś naprowadzenie bo szukałem na google ale nic konkretnego nie znalazłem.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 20 Paź 2008 17:19
    Adam1988
    Poziom 25  

To ze termosat ma skale od -30 do +50 nic nie znaczy. Ten "potencjometr" to pewnie timer do recznego odszraniania.

Staruje sprezarka i wentylator(y) skraplacza ?

0
  • #3 20 Paź 2008 20:42
    misiek1984
    Poziom 14  

Witam

Lodówka została podłączona przez zabezpieczenie C10 akurat takie jest na to gniazdo i po załączeniu słychać że pracuje agregat oraz widać że kręci się wiatrak przy chłodnicy, i bez znaczenia czy zamienie faze czy nie działanie jest takie samo i w ta samą stronę.

Dodatkowo mogę włączyć wentylator który nawiewa w środku lodówki.

Regulowałem również wskazówka która odpowiada za właczanie i wyłaczanie agregatu i ona też jest sprawna ponieważ na plusie rozłacza jak jest ustawione.

Postaram się jutro zrobić zdjęcia lodówki i wtawię rano na elektrodę.

A swoją drogą lodówkę dziś zostawiłem bez przekręconego potencjometru na noc właczoną aby sprawdzic czy może ona tak długo się chłodzi.

Pozdrawiam i miłej nocy

0
  • #4 21 Paź 2008 06:58
    misiek1984
    Poziom 14  

Witam

Tak jak obiecałem wstawiam zdjęcia, może pomogą.

Pozdrawiam

Lodówka z przodu
    Regulator temperatury, a bardziej wyłącznik - czerwona wskazówka ograniczała min i max temperature ponieważ wskazówka odchyla blaszkę i wyłącza agregat.
    Regulator??? i włączniki
    Agregat z chłodnicą w tle
    Tabliczka znamionowa

0