Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor NEC VT47 - czerwona lampka status 6 mignęć !

20 Paź 2008 08:42 5491 7
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc co oznacza taki status i jak to ewentualnie usunąć ? Projektor nie startuje - wentylator się włacza i po pewnym czasie - 2 bipnięcia przechodzi w opisany wyżej satn. Chyba nie lampa , bo ta dioda się nie pali ...

Odczytałem w necie taki błąd : lamp fails to light

Teoretycznie powinno się odczekać i wszystko ma działać, ale nie działa...
  • Poziom 15  
    są dwie możliwości albo zasilacz lampy lub w co bardziej obstawiam lampa jak chcesz odezwij się na PW bo mam taką nieużywana lampę na zbyciu
  • Poziom 10  
    Mam taki sam przypadek. Wie może ktoś jak go rozwiązać ?
  • Poziom 10  
    jak można stwierdzić że lampa jest zepsuta? Lampa wygląda na ok. Pracowała nie całe 500h. Sprawdziłem także prąd dochodzi do lampy. Lampa jest sterowana przez urządzenie kiedy ma świecić, a kiedy nie?

• Poziom 24  
    Max_s napisał:
    jak można stwierdzić że lampa jest zepsuta? Lampa wygląda na ok. Pracowała nie całe 500h. Sprawdziłem także prąd dochodzi do lampy. Lampa jest sterowana przez urządzenie kiedy ma świecić, a kiedy nie?

Spróbuj oszukać projektor żeby wystartował bez lampy, jak wszystko będzie działać przyświeć w tor optyczny i zobacz czy coś wyświetla... żeby sprawdzić balast musisz mieć dobrą lampe, choćby jakiś najtańszy metalohalogen i spróbować czy odpali, będziesz wtedy miał pewność ;P
  • Poziom 11  
    można połączyć przewody idące z balastu do płyty ( pierwszy lub drugi (idące od transportu) z przedostatnim) tak przynajmniej u mnie wygląda konfiguracja (nec vt676), i tym sposobem powinno odpalić nawet na zablokowanym projektorze

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13, pkt 3.3. [lamer.]
  • Poziom 11  
    kalos napisał:
    są dwie możliwości albo zasilacz lampy lub w co bardziej obstawiam lampa jak chcesz odezwij się na PW bo mam taką nieużywana lampę na zbyciu

Wybacz kolego kalos, nie mam nic do Ciebie, ale panie moderatorze... Są równi i równiejsi? Nie chcę się kłócić bo "moderator ma zawsze rację" ani z tym polemizować, ale bez przesady... Tyle ode mnie na ten temat.

Pozdrawiam kalos no i niech będzie... Moderatora :)