Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik SR2A101BD

20 Paź 2008 10:01 5168 8
  • Poziom 10  
    Posiadam sterownik SR2 A101BD. Oprogramowanie narzędziowe do tego sterownika mozna pobrać ze strony przedstawiciela www.schneider-electric.pl/. Niestety program instalacyjny wersji v4.2 jest uszkodzone, ale można pobrać je ze strony telemechanique.
    Mam pytanie dotyczące tych malutkich ale jakże fajnych strowników. Chodzi mianowicie o kabelek do programowania, czy ktoś ma dokumentację, aby móc zrobić taki kabelek?

Dodano po 5 [minuty]:

Podaję stronę gdzie soft jest dobry dla sterowników ZELIO2 wersja V2.4.1
    http://www.modicon.com/85256D60004E5346/All/852566B70073220C85256F460051420A?Opendocument

Dodano po 11 [minuty]:

• Poziom 10  
    Ok, Trochę się przydało, ten kabelek jest także zrobiony na transoptorach. Ja jednakże znalazłem schemat lecz równiez mało czytelny z zastosowanymi transoptorami PC400
    Niestety nie działa. W dataseet'ach jest inne zaimplementowanie wyjscia sygnałów z układów scalonych niż to jest na przedstawionym schemacie poglądowym.
    Mam pytanie, czy ktoś może zrobił taki kabel i czy mógłby się podzielić tą wiedzą?
    Mój kabel niestety nie działa, brak komunikacji i w narzędziówce "Zelio Soft 2" wyrzuca komunikat : brak komunikacji :(
  • Poziom 9  
    Pytałeś się może w schneiderze ile kosztuje taki kabelek. Ja kupowałem ostatnio kilka rzeczy z Schneidera i kabelek oraz dwie wersje Zelio softu dostałem za free. Jeżeli kabelek kosztuje 50zł, to szukanie go i robienie samemu to strata czasu
  • Poziom 9  
    Hm... chyba schneider zaczął doceniać stałych klientów i dlatego dostałem go za free.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mój kabelek jest zrobiony na HCPL2211 i działa ,schemat i wymiary plytki z ruskiej strony .Transoptory zTME(najtansze)
    kabelek od myszki dwie didy ,tantal.dwa rezystory ,tak jak na rysunku.Zelio rozebrałem cpu to ATMEGA 168 i po scieżkach
    zobaczyłem które jest TD i RD.Dwa kolejne piny to komunikacja z pamiecią dodatkową,oraz +5v i -5v.
    Kabelek próbowałem robić z innymi transoptorami i nie dawało efektów,tylko te zadziałały ,inne moze ale w bardziej skomplikowanym układzie(po co??)
    pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mój kabelek jest zrobiony na HCPL2211 i działa ,schemat i wymiary plytki z ruskiej strony

Dodano po 8 [minuty]:

ok, na tych stronkach zobaczyłem jedynie fotki oryginalnego kabelka lecz zamiast symbolu układu scalonego był jedynie jego nr 211 413
    Sterownik SR2A101BD

Dodano po 7 [minuty]:

Czyżby ten niby schemat miałby być czytelny..?
    Myślę,że po chwili analizy moznaby się połapać o co chodzi na obrazku: Sterownik SR2A101BD i to tyle co znalazłem dzięki "lok56"
  • Poziom 12  
    dodaje schemat

Dodano po 4 [minuty]:

Sterownik SR2A101BD

Dodano po 2 [minuty]:

schemat nie jest mojego autorstwa narysował go BRONTOS