Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens SIKAFROST - kod E2

20 Paź 2008 13:20 6840 18
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z lodówką Siemens.
    Lodówka z zamrażarką na jednym agregacie, a agregat pracuje i zamrażarka chłodzi i pokazuje temperaturę. Natomiast w chłodziarce zamiast temperatury wyświetla kod E2 i oczywiście chłodziarka nie działa. Po odpięciu czujnika temperatury w chłodziarce kod zmienia się na E1.

Może ktoś się już spotkał z takim problemem i znalazłem taki post na forum, ale bez odpowiedzi wstawiam fotkę płytki sterującej.
    Lodówka Siemens SIKAFROST - kod E2Lodówka Siemens SIKAFROST - kod E2
  • SterControlSterControl
  • Poziom 29  
    Witam.
    Jeśli jest w niej wentylator ( powinien być w zamrażarce ) nawiewu zimnego powietrza do chłodziarki to należy go sprawdzić.
    Zanieczyszczone tulejki wirnika.
  • Poziom 20  
    e2 to błąd czujnika na parowniku w chłodziarce - zatopiony w ściance z tyłu nawet jest strzałka w którym miejscu najczęściej śniedzieją styki
  • Poziom 9  
    birre napisał:
    e2 to błąd czujnika na parowniku w chłodziarce - zatopiony w ściance z tyłu nawet jest strzałka w którym miejscu najczęściej śniedzieją styki

a mozesz powiedziec gdzie ta strzalka sie znajduje
    jest namalowan na tylnej sciance czy jak???
  • Poziom 20  
    na zewnętrznej ściance z tyłu lodówki ewentualnie jest przetłoczenie pianki - zależy od modelu najlepiej podaj Enr. z tabliczki
  • Poziom 9  
    birre napisał:

a mozesz powiedziec gdzie ta strzalka sie znajduje
    jest namalowan na tylnej sciance czy jak???

Dodano po 2 [minuty]:

birre napisał:

dobra czujnik znalazlem
    teraz dla odmiany ma E1
    tylko rozlaczylem i podlaczylem ponownie:D
    wykonczy mnie ta maszyngieria
  • SterControlSterControl
  • Poziom 20  
    z zewnątrz lodówki z tyłu
  • Specjalista AGD
    Konieczność prucia izolacji aby się dostać do czujki, a sterownik zostaw w spokoju. Lepiej wezwij fachowca, niekoniecznie z serwisu.
  • Poziom 29  
    Witam.

W pierwszym poście jest napisane "po odpieciu czujnika temperatury w chlodziarce kod zmienia sie na E1" to dlaczego upieracie się przy tej czujce. Skoro chodzi o kod E2.
  • Poziom 9  
    z E2 zrobilo sie E1 a ja tylko odpielem kable od tego czujnika na tylnej sciance,przeczyscilem styki i wlozylem na miejsce
  • Poziom 1  
    Witam, salonmops co w końcu z tą lodówką?, chciałbym się cos dowiedzieć, może juz naprawiłeś, problem mam identyczny...
  • Poziom 9  
    niestety podstawialem inne czujniki bez skutku
    nadal jest wyswietlany blad,prawdopodobnie cos jest uszkodzone w sterowniku
  • Poziom 28  
    Wymień czujnik-NTC chyba ma około 1kΩ- czyszczenie nie pomoże skoro uszkodzony jest czujnik- miernikiem nie sprawdzisz ,a świruje jak dostanie zasilanie.
  • Poziom 11  
    podaj dokładny E-nr z tabliczki to napisze ci dokładnie co masz zrobić .
  • Poziom 9  
    w tym problem ze tabliczki brak
  • Poziom 20  
    wygląda na to że moduł nie szczytuje danych z czujnika ntc i z pewnością jest do wymiany
  • Poziom 9  
    okazało się że uszkodzona jest płyta sterująca i czujnik
    płytę naprawił jakiś miejscowy magik
  • Poziom 9  
    jest kolejny problem z tym sprzetem
    agregat pracuje
    zamrazarka działa prawidłowo
    ale chłodziarka nie działa
    nie pokazuje żadnych błędów,przekładałem czujniki ale nic to nie zmieniło
  • Poziom 1  
    cześć
    jak usunąć elektroniki i gdzie to jest?
    dla mnie nie do uruchomienia sprężarki, gdy podłączony bezpośrednio do zasilania działa.

Przepraszam za niezrozumiałość, mój polski jest okropny