Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MYSZKA - Fotokomorki PLZ SZYBKO !!! :D

KoorciK 10 Mar 2004 08:00 1068 7
  • #1 10 Mar 2004 08:00
    KoorciK
    Poziom 10  

Chcialem zapytac jak mozna podlaczyc pod jedna wtyczke com'owa (9) po jednej fotokomorce z 2 myszek. Oczywiscie tak zeby te dwie fotokomorki dzialaly poprawnie :P Licze na szybka odpowiedz (jestem w sytuacji podbramkowej :D ) Jakis schemacik, szczegolowa instrukcje PLZ pomozcie !!!!

0 7
  • #2 10 Mar 2004 08:20
    grzeskk
    Poziom 30  

musiałbyś z jesnej myszy odłączyć transoptor szczelinowy i w to miejsce podłączyć transoptor z drugiej bo musi to chodzić na jednym scalaku, a dwóch kabli do coma to raczej się nie da

0
  • #3 10 Mar 2004 08:25
    KoorciK
    Poziom 10  

ale chodzi o to, zeby te fotokomorki mozna bylo ustawic w odleglowsci 1m od siebie :/

0
  • #4 10 Mar 2004 10:04
    grzeskk
    Poziom 30  

opisz co chcesz zrobić bo nie zrozumiałem do końca

0
  • #5 10 Mar 2004 13:47
    KoorciK
    Poziom 10  

Chodzi o to, że w kablu od myszki jest 5 mniejszych kabelków pomyślałem więc, że 3 są od przycisków, a 2 od "fotokomorek" (w wersjach dwuprzyciskowych są 4 kabelki). Czy możliwe jest połączenie kabelków z wtyczką do portu COM tak, aby z 2 myszek możnabyło podłączyc po 1 fotokomorce. Oczywiście to co nazywam myszką to jedynie układ, bez obudowy, kulki itd. Np podłączenie z obu tych "myszek" jedynie "fotokomorek" odpowiedzialnych za współrzędne X.

0
  • #6 10 Mar 2004 14:00
    grzeskk
    Poziom 30  

jeżeli tak myślisz to się grubo mylisz, myszka podłączona jest do portu szeregowego i te kable są od czego innego, a przyciski i transoptory podłączone są do układu scalonego który komunikuje się przez COMa z procesorem. a tak nawiasem czy widziałeś kiedyś myszkę bez obudowy?? jeżeli tak to przeanalizuj dokładnie co tam się znajduje.

0
  • #7 10 Mar 2004 14:56
    KoorciK
    Poziom 10  

to moze masz jakis inny pomysl ?? PLZ pomoz mi czas nagli :( potrzebuje rozstawic dwie transoptory w odleglosci min 1m od siebie, cokolwiek tylko zeby dzialalo ;/

0
  • #8 10 Mar 2004 20:15
    mkos1
    Poziom 29  

Bez obrazy ale ten temat chyba jednak najbardziej pasuje do działu "Na wesoło".
    Te "fotokomórki" możesz i rozsunąć sobie nawet na 15 km ale co z tego skoro te elementy nie będą siebie "widziały" juz po rozsunięciu na kilka lub kilkanaście mm.
    Jeśli chcesz sobie zrobić tzw. barierę świetlną to musisz poszukać innych rozwiązań.
    Zobacz przykładowo kity AVT -1089 i AVT 2178.
    Jeśli zależy Ci na podłączeniu tego do kompa to najprościej użyj do tego portu LPT i ...po bulu :)

Pozdrawiam !
    Marek

0