Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator CPD560-zmiana języka

Robertss 20 Paź 2008 17:00 3124 10
  • #1 20 Paź 2008 17:00
    Robertss
    Poziom 16  

Witam. Proszę o informacje jak można zmienić język menu w tym rejestratorze. Do wyboru mam tylko niemiecki i jeszcze dwa podobne do chińskiego. Wiem, że wcześniej było menu polskie, ale po restarcie niestety tylko to jest. Czy jest na to jakiś sposób?. Z góry dziękuję za wszelkie informacje

0 10
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2008 17:39
    nikspol
    Poziom 24  

Aby menu rejestratora było dostępne w języku polskim. cyt.
    Do przeprowadzenia aktualizacji niezbędny będzie plik językowy (można go otrzymać po przesłaniu maila na adres dzioch(malpa)dipol.com.pl. Plik należy zgrać na PenDrive USB (ver.1.1). Następnie wybrać odpowiednią opcję w rejestratorze (menu>>advance>>upgrade>> i zatwierdzić „yes”). Na ekranie widoczny będzie pasek postępu wykonywanej operacji, a następnie zostanie wyświetlony komunikat o pomyślnym zakończeniu i urządzenie zresetuje się automatycznie. Po ponownym uruchomieniu należy zmienić język na polski wchodząc w menu: menu>>advance>>system>>language>>polski. (MD) Jak nie ma USB trzeba to zrobic przez sieć ./Te "cuda" występują w wielu wersjach różniących się obudowami i oznaczeniami/Tak możesz zrobic tą i inne aktualizacje oprogramowania.
    I jeszcze jedna uwaga jak wybierasz przyciskiem enter /rodzaj języka/ rób to z 4s pauzą
    Zapytaj też w F-mie CTR

0
  • #3 21 Paź 2008 10:43
    Robertss
    Poziom 16  

Bardzo dziękuję za te informacje. Poinformuje o efektach.

0
  • #4 22 Paź 2008 11:36
    Robertss
    Poziom 16  

Jak narazie żadnych nowych informacji na ten temat. W dalszym ciągu czekam na dalsze wskazówki, a może ktoś z szanownych kolegów ma plik językowy do tego modelu rejestratora, bardzo proszę o pomoc.

0
  • #6 26 Paź 2008 11:45
    Robertss
    Poziom 16  

Wielkie dzięki Sonix
    Pozdrawiam

Mam problem z wgraniem tych plikow językowych do rejestratora. Połączenie mam po przez sieć LAN i program Video Web Server. Znalazlem firmware gdzieś w sieci do tego modelu i wgrałem, ale niestety nic się nie zmieniło. Jest tylko niemiecki i dwa jakieś chyba chińskie. Ponawiam pytanie i prośbę jak uzyskac polskie menu. Pozdrawiam.

Nie pisz posta pod postem. Scaliłem. [sharp]

0
  • #7 26 Paź 2008 21:46
    Sonix
    Poziom 19  

Opis aktualizacji oprogramowania dostępny jest w instrukcji do pobrania tutaj:
    http://www.trebor.com.pl/avc760.htm

Jest tam też plik z firmware.
    Gdyby to nie zadziałało, to jutro napiszę co i jak.

0
  • #8 28 Paź 2008 09:23
    Robertss
    Poziom 16  

Instrukcje przestudiowałem jak i tą jak również inne podobnych modeli. Firmware z tej strony też oczywiście wgrywałem, oczywiście wszystko po sieci LAN. Wszystko pięknie się łączy, plik się wgrywa, rejestrator się na koniec resartuje, ale niestety, żadnych zmian nie wnosi. Menu zostaje niezmienione jak i również, co najważniejsze, język menu jest niemiecki i dwa podobne do chińskiego przy próbie wyboru. Podam może wersje firmware tego modelu która mi wyświetla:1069-10-J6-04-AA-11.
    Nie wiem już naprawdę co dalej zrobić. Fakt że urządzenie pracuje poprawnie i może w ten sposób funkcjonować, ale niestety obsługujący mogą mieć problem. Jeśli jest jakiś sposób będe wdzięczny za informacje.
    Pozdrawiam.
    Mam pytanie dodatkowe. Czy jest jeszcze jakaś inna metoda wgrywania firmware do tego typu sprzętu. Pisałem do serwisu i dostałem odpowiedź że jeśli nie zadziała plik z polskim menu który mi przysłali to musiał bym przesłać rejestrator do ich firmy(oczywiście odpłatnie i nie tanio)

Moderowany przez sharp:

Już raz prosiłem, żebyś nie pisał posta pod postem, tylko używał opcji "zmień". Jeszcze jeden taki hijack i udzielę ostrzeżenia.
    Dwa posty scaliłem.

0
  • #9 24 Lis 2008 09:51
    Sonix
    Poziom 19  

Miałem okazję sprawdzić w końcu te pliki.
    Poprzednia paczka rzeczywiście nie działała (błędne nazwy plików).
    W załączniku pliki które działają na 100%.

0
  • #10 07 Gru 2008 14:14
    Robertss
    Poziom 16  

Witam. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Niestety te pliki nie pasują, wyświetla mi że nie jest to plik firmware. Pliki które pasują jak zauważyłem to są to pliki typu BIN. Miałem okazje kilka wgrać do tego rejestratora które otrzymałem z różnych źródeł, ale niestety żadnych zmian nie wprowadzają.

0
  • #11 08 Gru 2008 08:47
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

ehhh, rejestrator CPD jest z firmy tayama (ta firma sprzedaje te OEM'y avtecha), odwiedz www.tayama.com.pl, zadzwon na serwis, popros, a napewno dostaniesz. bedzie szybko i bezbolesnie.

Jezeli chcesz jeszcze sam pokombinowac, to jest jeszcze stary sposob, na te rejestratory.

Attention: The file name should be "LANGUX.GZ"
    For example, "LANGU6.GZ" or "LANGU5.GZ".......etc.
    Please modified the file name before giving the file to the customer.

1 Chinese
    2 Japanese
    3 French
    4 German
    5 Spanish

Customized language, one of the following language:
    6 Portuguese
    6 Polish
    6 Turkish
    6 Russian
    6 Italian
    6 Czech
    6 Hugarian
    6 Hebrew
    6 Thai
    6 Dutch

Sprubuj ten plik co dalem. Postepuj tak jak pisze kolega nikspol. Twoj avc760 najprawdopodobniej nie ma USB, wiec musisz to robic przez siec, wskaz poprostu katalog gdzie jest plik langu6. rejestrator powinien go wykryc i zaktualizowac menu.

0