Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyf. polsat i antena od cyfry +. Problem

20 Paź 2008 20:10 5673 20
  • Poziom 11  
    Witam! Posiadam dekoder z cyfrowego Polsatu i talerz od cyfry + mój problem polega na tym że nie mogę znaleźć żadnego programu w dekoderze, sygnał mam ok 65% ustawiałem antenę chyba z milion razy i nic.
    Czy ma na to wpływ talerz?? jak rozwiązać ten problem? Dzwoniłem do serwisu i mówili że tak może być, ze talerz może być od innej telewizji. Kabel mam długości jakies 5 metrów i talerz ustawiony 13 stopni na wschód tak jak satelita hotbird.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Witam , na antenie Cyfry+ Cyfrowy Polsat będzie chodził , jaka jest pewność że antena jest ustawiona na Hotbirda .Warto sprawdzić podłanczając do tej anteny inny dekoder
  • Poziom 18  
    jeśli masz jakiś inny dekoder podłącz go pod tą antene,

@Mar$ byłeś pierwszy
  • Poziom 11  
    Wszyscy w bloku mają w tym samym kierunku ustawiony talerz nie wiem co jest grane w poprzednim mieszkaniu odbierał bez problemu a teraz na nowym mieszkaniu coś jest nie tak... i nie mam innego dekodera
  • Poziom 18  
    to jakiś miernik, trzeba sprawdzić sygnał a wiesz ten sam kierunek???, astra ma też podobny
  • Poziom 11  
    wiem jak wejde w ustawienia to tam mam podane kierunki wszystkich satelit
  • Poziom 15  
    Miernik do ręki i sprawdzić ustawienie anteny. Na "oko" anten sat się nie ustawia. Najprawdopodobniej masz antenę wycelowaną nie w tego satelitę co trzeba.
  • Poziom 11  
    ale jakim miernikiem co i jak zrobić co na mierniku ustawić itp
  • Poziom 11  
    witam najtanszy i dobry polecam SAT FINDER koszt w granicach 30 zł znajdziesz tego ful na ALLEGRO a podłączenie jest proste podpinasz sie pod konwerter .
  • Poziom 11  
    jak na razie to widzę tam same podzespoły...;/

---------------------------------------------------
    a może coś innego być przyczyną braku sygnału?
  • Poziom 11  
    brak sygnału z anteny,żle ustawiona antena lub padnięty konwerter i to wszystko ;
  • Poziom 11  
    no to tak...
    konwerter dziś nowy kupiłem kabel wymieniłem.
    tam sa dwie kreski jedną tą wyżej mam 80% teraz druga ta niżej 0% wiec nadal nie mam pojecia
  • Poziom 24  
    Ciągle masz żle ustawioną antene trzeba ustawiać dalej.
  • Poziom 18  
    Nie ustawiona antena, albo "namieszane" w parametrach technicznych tunera. Czyli oscylatory, częstotliwość itp.
  • Poziom 10  
    Wyjmij wtyczke dekodera z prądu,odczekaj 10 sekund to się zrestuje wszystko w dekoderze i bedziesz miał pewność że nic nie jest poprzestawiane. Albo w menu zrób pwrót do usawien fabrycznych. Potem sprawdz jeszcze raz oby dwa paski o krórych wspominałeś. Górny pasek jest odpowiedzialny za podłączenie poprawnie kabla. Jeśli kabel jest ok to powinno być ok 60 %. Dolny pasek jest odpowiedzialny za to czy masz dobrze ustawiona antene. Można za pomocą tego paska ustawiać antenę ale jest ona bardzo opóźniony. Ale niektórzy amatorzy ustawiają tak antene bez pomocy fachowca ale nigdy tej anteny idealnie nie ustawisz. Przy gorszych warunkach atmosferycznych mogą pojawiać się problemy w odbiorze.
    Proponuje kupić miernik za 30 ziko na allegro lub wezwać fachowca który ustawi antene miernikem w 5 min.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli na górnym pasku masz 80 % to znaczy ze złapałeś jakąś sąsiednią antene. . Jeżeli jest to astra a pewne tak bo ona jest najbliżej to przesuń antene minimalnie w prawo patrzac zza talerza.
  • Poziom 24  
    Popieram to co napisał kol. Shot123,wezwać fachowca który ustawi antenę w 5 minut i napewno bęzie lepiej i taniej.Walczysz z tym już parę dni naraższ się na zbędne koszta( kabel, konwerter, teraz chcesz kupować "MIERNIK") a odbioru dalej nie ma.
  • Poziom 10  
    Nie powinieneś za samo ustawienie zapłacić więcej niż 50 zł.

Ja biorę za takie coś 30 zł. Ale mieszkasz za daleko :)

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze co do miernika to jak go już kupisz to nie wiadomo czy i tak to ustawisz bo jeśli nie miałeś jeszcze z tym do czynienia to może być ciężko..
  • Poziom 11  
    Pomyślę i zobaczę co zrobię puki co to jadę na zwykłej antenie:D ale dzieki chłopacy za podpowiedzi
  • Poziom 18  
    zmień to chłopacy, kiedyś sie mówiło "chłopacy to u szewca gwoździe prostują"
    na chłopcy koledzy panowie itp. ;)
    taki mały of top
  • Poziom 11  
    hehe spoko KOLEGO :D
    ----------------------------
    Temat uważam za zamknięty!