Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony xm4040 czy da rade zrobić filtr aktywny

20 Paź 2008 20:22 2443 11
  • Poziom 13  
    witam, czy da rade zrobić (jaki zastosować) filtr aktywny do sony xm-4040 chodzi o to że napędza on przód pb-es6 i tył suba pb s10, w subie chodzi mi oto żeby oddzielić dolne pasmo czy macie jakieś propozycje ?
    na stronce cartonaudio.com/_moduly.html jest moduł o nazwie sub2 a na allegro do samodzielnego montażu jest AL18 od altrona czy to dobre rozwiązanie?? pozdrawiam
  • Moderator CarAudio
    Nie męcz tego XMa Powerbasem s10 . Pomyśl lepiej o zakupie osobnego wzmacniacza pod niego .
  • Poziom 33  
    zastosuj filtr pasywny i będzie ok
  • Poziom 29  
    Masz cos takiego ( pasywny filtr dolnoprzepustowy )... powinno Ci to pomóc:

sony xm4040 czy da rade zrobić filtr aktywny

całkowity koszt tego filtra to jakieś 50 groszy
  • Poziom 13  
    Pemo2 -radio puki co to blaupunkt sandiego mp35 między innym przez "mini iso", plany- jakiś Alpine,

powalla- byłem w pobliskim car audio koleś sprzedaje pb i powiedział że bardzo dobrze się spisze i czytałem o tym wzmaku że ma podołać wyzwaniu

P.S słabo słabo nie mogę pojąc tego schematu tylko nie wiem czemu ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmmm... gdyby aktywny(AKTYWNY-czyli elektroniczny wymagający jakiegokolwiek zasilania zrealizowany jest zazwyczaj na wzmacniaczu operacyjnym) filtr był taki prosty jak ten ze schematu :D życie byłoby fajne :D .
    Po pierwsze poszukaj w moich postach na pewno pisałem już coś o aktywnych filtrach (jakiś kit firmy JABEL masz wszelkie regulacje głośność , fazę i czestotliwość nie pamiętam w tej chwili numeru bodaj J-224 wejdź na ich strone i zobacz) .
    Pasywny no cóż podobno najlepszy (niestety dotychczas powielam jedynie zasłyszane teorie) ale bardzo drogi (cewki o dużych indukcyjnościach i grubym drucie ... moc ponieważ filtr PASYWNY to taki wpinany między głośnik a wyjście wzmacniacza , co za tym wszystkim idzie spore wymiary).
    Jasne , że ten SONY podoła wyzwaniu zrobi to nawet z ...gracją i to niemałą ale popieram drugiego moda ten wzmacniacz szkoda "marnować" na subwoofer :D .
  • Moderator CarAudio
    Z przodem XM da sobie radę ale z PBs10 będzie bida . Ten głośnik lubi moc i te 300W by się przydało dla niego. XMów przerabiałem mnóstwo i wiem co potrafi takie maleństwo jak np. XM2545 ale XM4040 nie poradzi sobie bankowo z PBs10.

PS: trzeba sprecyzować słowo "poradzi" .Oczywiście grać będzie ale ... gdybyś miał IT08, DLSw310, czy też JL10w1 , to byłbym spokojny o wynik połączenia XMa z tymi subami .Natomiast S10 potrafi zatrząś budą i jako tako zagrać , ale do tego potrzebuje mocnego pieca. Jednakże zawsze można potem dokupić drugi piec do PB :-) .
  • Poziom 13  
    bo tak to jest najpierw kupić potem żałować bo jeden mówi tak drugi tak hehe no trudno nie ma się co łamać najwyżej dokupię coś pod tego pb z jakimś filtrami i problem będzie z głowy a puki co poszukam na innych postach info o filtrach pozdrawiam:)
  • Poziom 13  
    Czy możecie mi coś zaproponować do 500zł jakiś wzmak 4kanałowy co poleci dobrze z moim zestawem głośników bo z tym xm4040 to tragedia nie daje rady subowi
    moje propozycje

magnat rx 44
    CARPOWER HPB-604
    MAC AUDIO ZX 4000
    coś z CRUNCH'a
    otwarty na propozycje
  • Moderator CarAudio
    Na allegro widziałem Stega za równe 500zł ... polecam ,bo niby ma "tylko" 250w rms na suba ale to takie waty jak po "redbulu" :) .

PS: opcja druga , to tak jak wcześniej już pisałem zostawić XMa , a dla suba dokupić mocniejszy wzmacniacz
  • Poziom 13  
    więc zrobiłem tak xm w mostku pod przód i kupiłem Blaupunkta gta 1300 pod suba czekam na przesyłkę i napiszę czy jest zadowalająco pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)