Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony xm4040 czy da rade zrobić filtr aktywny

V-brake 20 Paź 2008 20:22 2356 11
  • #1 20 Paź 2008 20:22
    V-brake
    Poziom 13  

witam, czy da rade zrobić (jaki zastosować) filtr aktywny do sony xm-4040 chodzi o to że napędza on przód pb-es6 i tył suba pb s10, w subie chodzi mi oto żeby oddzielić dolne pasmo czy macie jakieś propozycje ?
    na stronce cartonaudio.com/_moduly.html jest moduł o nazwie sub2 a na allegro do samodzielnego montażu jest AL18 od altrona czy to dobre rozwiązanie?? pozdrawiam

0 11
  • #3 20 Paź 2008 21:22
    powalla
    Moderator CarAudio

Nie męcz tego XMa Powerbasem s10 . Pomyśl lepiej o zakupie osobnego wzmacniacza pod niego .

0
  • #4 20 Paź 2008 21:55
    prez8s
    Poziom 33  

zastosuj filtr pasywny i będzie ok

0
  • #5 20 Paź 2008 23:38
    Kłosiol
    Poziom 29  

Masz cos takiego ( pasywny filtr dolnoprzepustowy )... powinno Ci to pomóc:

sony xm4040 czy da rade zrobić filtr aktywny

całkowity koszt tego filtra to jakieś 50 groszy

0
  • #6 21 Paź 2008 16:09
    V-brake
    Poziom 13  

Pemo2 -radio puki co to blaupunkt sandiego mp35 między innym przez "mini iso", plany- jakiś Alpine,

powalla- byłem w pobliskim car audio koleś sprzedaje pb i powiedział że bardzo dobrze się spisze i czytałem o tym wzmaku że ma podołać wyzwaniu

P.S słabo słabo nie mogę pojąc tego schematu tylko nie wiem czemu ...

0
  • #7 21 Paź 2008 16:36
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Hmmm... gdyby aktywny(AKTYWNY-czyli elektroniczny wymagający jakiegokolwiek zasilania zrealizowany jest zazwyczaj na wzmacniaczu operacyjnym) filtr był taki prosty jak ten ze schematu :D życie byłoby fajne :D .
    Po pierwsze poszukaj w moich postach na pewno pisałem już coś o aktywnych filtrach (jakiś kit firmy JABEL masz wszelkie regulacje głośność , fazę i czestotliwość nie pamiętam w tej chwili numeru bodaj J-224 wejdź na ich strone i zobacz) .
    Pasywny no cóż podobno najlepszy (niestety dotychczas powielam jedynie zasłyszane teorie) ale bardzo drogi (cewki o dużych indukcyjnościach i grubym drucie ... moc ponieważ filtr PASYWNY to taki wpinany między głośnik a wyjście wzmacniacza , co za tym wszystkim idzie spore wymiary).
    Jasne , że ten SONY podoła wyzwaniu zrobi to nawet z ...gracją i to niemałą ale popieram drugiego moda ten wzmacniacz szkoda "marnować" na subwoofer :D .

0
  • #8 21 Paź 2008 16:41
    powalla
    Moderator CarAudio

Z przodem XM da sobie radę ale z PBs10 będzie bida . Ten głośnik lubi moc i te 300W by się przydało dla niego. XMów przerabiałem mnóstwo i wiem co potrafi takie maleństwo jak np. XM2545 ale XM4040 nie poradzi sobie bankowo z PBs10.

PS: trzeba sprecyzować słowo "poradzi" .Oczywiście grać będzie ale ... gdybyś miał IT08, DLSw310, czy też JL10w1 , to byłbym spokojny o wynik połączenia XMa z tymi subami .Natomiast S10 potrafi zatrząś budą i jako tako zagrać , ale do tego potrzebuje mocnego pieca. Jednakże zawsze można potem dokupić drugi piec do PB :-) .

0
  • #9 21 Paź 2008 17:57
    V-brake
    Poziom 13  

bo tak to jest najpierw kupić potem żałować bo jeden mówi tak drugi tak hehe no trudno nie ma się co łamać najwyżej dokupię coś pod tego pb z jakimś filtrami i problem będzie z głowy a puki co poszukam na innych postach info o filtrach pozdrawiam:)

0
  • #10 23 Paź 2008 19:08
    V-brake
    Poziom 13  

Czy możecie mi coś zaproponować do 500zł jakiś wzmak 4kanałowy co poleci dobrze z moim zestawem głośników bo z tym xm4040 to tragedia nie daje rady subowi
    moje propozycje

magnat rx 44
    CARPOWER HPB-604
    MAC AUDIO ZX 4000
    coś z CRUNCH'a
    otwarty na propozycje

0
  • #11 23 Paź 2008 20:02
    powalla
    Moderator CarAudio

Na allegro widziałem Stega za równe 500zł ... polecam ,bo niby ma "tylko" 250w rms na suba ale to takie waty jak po "redbulu" :) .

PS: opcja druga , to tak jak wcześniej już pisałem zostawić XMa , a dla suba dokupić mocniejszy wzmacniacz

0
  • #12 24 Paź 2008 18:46
    V-brake
    Poziom 13  

więc zrobiłem tak xm w mostku pod przód i kupiłem Blaupunkta gta 1300 pod suba czekam na przesyłkę i napiszę czy jest zadowalająco pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)

0