Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System gubi drukarki - jak uruchomić serwer RPC?

20 Paź 2008 20:31 33345 10
 • Poziom 17  
  Jakiś czas temu przy jakimś manewrze, system przestał widzieć jakiekolwiek drukarki - i te fizyczne i wirtualne typu pdfcreator. Przy próbie wydruku jakiegokolwiek dokumentu system twierdzi, że nie może nic wydrukować bez drukarki i pyta czy zainstalować ją teraz. Przy ponownej próbie instalacji drukarki wyskakuje okienko z dźwiękiem błędu i informacją, że nie można zakończyć operacji.
  System gubi drukarki - jak uruchomić serwer RPC?
  Co zatem zrobić by dało się przywrócić/zainstalować ponownie opcje drukowania na czymkolwiek? Dodam, że próbując zainstalować z oryginalnych sterowników instalator zatrzymuje się na oknie gdzie trzeba wskazać maszynę (system wykrywa podłączenie urządzenia, ale potem instalator nie widzi, pod którym portem). Próbowałem ponownie zainstalować PDFcreatora, ale to na nic. w logu dojrzałem się że nie działa serwer rcp. Oto fragment jego logu:
  Cytat:

  InstallMonitor:
  Monitorname : PDFCreator
  Environment : Windows NT x86
  Result: Error 1722 = Serwer RPC jest niedostępny

  Install printerport:
  Portname : PDFCreator:
  Result: Success

  Install printerdriver for Win2kXP2k3 (32bit):
  Drivername : PDFCreator
  Environment : Windows NT x86
  Result: Error 1722 = Serwer RPC jest niedostępny

  InstallPrinter:
  Printername: PDFCreator
  Drivername : PDFCreator
  Portname : PDFCreator:
  Result: Error 1722 = Serwer RPC jest niedostępny

  Printerstatus after installing:
  Spooler service: is NOT running
  Printermonitors [0]:

  Printerports [0]:

  Printerdrivers (Windows 4.0) [0]:

  Printerdrivers (Windows NT x86) [0]:

  Printerdrivers (Windows x64) [0]:

  Printerdrivers (Windows IA64) [0]:

  Printerdrivers (Windows NT Alpha_AXP) [0]:

  Printers [0]:

  Doczytałem na stronie MS że aby móc zainstalować drukarkę trzeba zrobić co tam napisali (faktycznie problem pojawił się po usunięciu lexmarka). Podczas uruchamiania bufora pojawił się błąd 1068. Wykonałem więc kolejną instrukcję . Jednak u mnie nadal pojawia się ten błąd skutkiem czego bufor nie daje się uruchomić (po restarcie też):/ Instalator drukarki cały czas wypluwa komunikat "serwer RPC jest niedostępny". Jak go udostępnić, włączyć bufor i zmusić do działania drukarkę?
 • Poziom 17  
  No właśnie miałem miałem to dziadostwo (z linku wynika, że lex próbuje wprowadzić rygor dożywotniego używania tego ścierwa). Faktycznie usługa LexBce była wyłączona, ale Server działała cały czas. Problem w tym że próba uruchomienia tej pierwszej kończy się błędem 2 (czyli brak pliku) System gubi drukarki - jak uruchomić serwer RPC?możliwe że sam sobie pomogłem w usunięciu tego pliku uruchamiając nieświadomego regedita:) Czy próbując wydłubać plik tej usługi (LEXBCES.EXE) z paczki instalacyjnej starej drukarki lexmark i wrzucając go do właściwego katalogu uda się rozwiązać problem?

  Dodano po 29 [minuty]:

  Niecierpliwy jestem za bardzo: nie czekając na odpowiedź przekopiowałem 2 pliki LEXBCE.DLL i LEXBCES.EXE do system32, ale teraz próba włączenia usługi lexbce kończy się błędem 5: odmowa dostępu.
 • Spec od komputerów
  Najprościej zainstalować Lexmarka i wtedy zainstalować drugą drukarkę.
 • Poziom 17  
  No tak, ale przy instalacji wracamy do punktu wyjścia: ponieważ nie mam uruchomionej usługi buforowania więc instalator próbuje ją włączyć w trakcie instalacji i wtedy zamyka się bez ostrzeżenia. Działająca usługa lexbces.exe jest potrzebna do uruchomienia usługi buforowania, a usługa buforowania potrzebna jest do możliwej instalacji jakiejkolwiek drukarki. Paranoja z tymi lexmarkami...
 • Poziom 17  
  Nie mogę w rejestrze znaleźć /Services/... co zrobić w tym przypadku? (
 • Spec od komputerów
  Szukaj w kluczu \Control\Print
 • Poziom 17  
  tronic1 napisał:
  Szukaj w kluczu \Control\Print

  Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co mam w tym kluczu usunąć (nie bardzo to się pokrywa z treścią poprzedniego artykułu). Jakbyś mógł wskazać...:)

  Dodano po 17 [minuty]:

  wróć! jest ten klucz (chyba już ślepnę...). Które wpisy dokładnie mam wykasować (wolę zapytać teraz niż usunąć i żałować)?
  System gubi drukarki - jak uruchomić serwer RPC?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  W kluczu DependOnService zmień wartość na RPCSS, usuń z wartości LexBceS. Po tym zabiegu, żeby "zadziałało" musisz zrestartować komputer.
 • Poziom 17  
  Działa! Stokrotne dzięki - sam bym jeszcze długo błądził:) Nie wiedzieć czemu gdy sam próbowałem edycji rejestru nie zresetowałem komputera:/ Problem opanowany. Duży plus dla tronic1 :D
  pozdrawiam