Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja sterowania wózka elektrycznego EV717

bolek 20 Paź 2008 21:18 1226 3
  • #1 20 Paź 2008 21:18
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Czyli bułgar, w środku ruskie bebechy. Znajomy namawia mnie do jego modernizacji aktualnej i awaryjnej instalacji, ja na razie myśle czy sie za to w ogóle brać. Przyznam, że nigdy nie zajmowałem się czymś takim i czuje że na prostym PWMem i stycznikiem (zmiana kierunku jazdy) sie nie skończy.

Podstawowe pytanie, jak sterować silnikiem tego wózka? Jest to zwykły silnik DC? Z silnikiem pompy pewnie problemu nie bedzie

0 3
  • #2 20 Paź 2008 23:01
    kinro
    Poziom 14  

Nie radze chyba , że w celach naukowych. Przy pierwszym wypadku prokurator na karku , poza tym może być duży problem z odbiorem UDT ( według mnie wózek nie do odebrania przez inspektora). Lepiej zrobić instalacje w/g DTRki. Na rynku jest pełno częsci do EVałów . Na priva moge podesłać firme która specjalizuje sie w bułgarach i mają w zasadzie wszystko.

0
  • #3 20 Paź 2008 23:14
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Namiary możesz oczywiście podesłac.
    z tego co wyczytałem UDT podchodzi z rozsądkiem do takich przeróbek, pozatym nie o to teraz chodzi.

Instalacja wygląda na orginalną, ale problem jest z notorycznym wypalaniem styków w przekaźnikach, kilka razy bylo groźnie.

0
  • #4 30 Wrz 2009 20:14
    dred69
    Poziom 9  

Można przerobić układ jazdy silnika na elektroniczny i nie ma problemu z wypalaniem styków - proponuję sprawdzić akumulator niskie napięcie, zły stan naładowania to częste przyczyny wypalania styków.Jeżeli chodzi o odbiór UDT nie ma problemu -schematy instalacji + dokumentacja i zgłoszenie.

1