Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lan problem

10 Mar 2004 11:00 1536 4
  • Poziom 10  
    Witam.Mam mały problem z siecią lan w mojej firmie.Sieć składa się z 3 kompów na win98(w tym jeden laptop), 1 komp na windzie 2000 no i serwer linux freesco do którego podłączony jest sdi oraz switch 8 portowy.Nie wiem dlaczego ale wszystkie komputery choć mają poustawiane te same grupy robocze i różne adresy IP nie widzą sie nawzajem a dokładnie: komputer n1 widzi tylko komputer nr 2 ale w żaden sposób nie ma do niego dostępu choć ma on udostępnione foldery.Komputer nr 2 widzi komputer nr 4(win 2000) ale nie widzi komputera nr 1,jednak gdy klikne znajdz komputer i wpisuje nr 1 to go odnajduje,mam do niego pełen dostęp ale nie ma go w otoczeniu sieciowym i w widocznej grupie roboczej.Dodam jeszcze,że wszystkie kompy mają udostępniony internet przez freesco i z tym nie ma problemu.Nie wiem czy dobrze myśle,ale czy może być problemem komputer nr 2 którego niedawno podłączyłem do sieci jednak ma on karte 10Mbs/s
  • Poziom 11  
    weź rozrysuj swój problem. :)
  • Poziom 28  
    Prędkość 10Mb nie ma nic wspólnego z tym problemem.

Mam czasem ten problem w sieci lokalnej (ok 130 kompów) zauważyłe jednak, że gdy zainstaluje protokoły TCP/IP oraz IPX problem znika. Poprubój i ty z tymi protokołami. Ponadto we wszystkich kompach wybierz ten sam sposów logowania. np logowanie windows. Powinno pomóc. Powodzenia WoŹnY
  • Poziom 12  
    Protokół SAMBA po którym komunikuje sie windows wewnątrz sieci lokalnej (jest to nad TCP/IP) jest po prostu wadliwy. wiedzą o tym od dawna. Zainstaluj na widach najnowsze service packi, jak to nic nie da, to pozostaje przeinstalowac kompy i gwarantuję, że będzie działało. Sprawdź też czy w WIN2k nie amsz właczonej zapory internetowej, mi w jednej sieci takie cos rozwalało cześc połączeń i to nie tylko z tym kompem.
  • Poziom 10  
    Dziekuje za wszystkie posty,juz sobie poradzilem,skorzystalem z rady Pana Woźny,jeden komp miał logowanie windows a pozostale microsoft networking,ale już jest ok,wszystkie się widzą.Pozdrawiam