Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P7600MP- piszczy w głośnikach :-/

Wiesniak20VT 20 Paź 2008 21:59 1565 4
  • #1 20 Paź 2008 21:59
    Wiesniak20VT
    Poziom 9  

Zakupiłem radioodtwarzacz Pioneer DEH-P7600MP. Po podłączeniu do auta okazało się że w głośnikach słychać pisk zwiększający się wraz ze wzrostem obrotów silnika oraz słychać (w głośnikach) pracującą mechanikę CD (w momencie kiedy jest wczytywana płytka) We wcześniejszych radiach jakie posiadałem nie było tego typu akcji.
    Co z tym zrobić? Pomóżcie....

0 4
  • #2 20 Paź 2008 22:17
    vigor48
    Poziom 12  

Powodem pisków w głośnikach jest wirujący alternator {iskrzenia na komutatorze} ale nie jest to powód do zmiany alternatora na nowy.W Kolegi przypadku radzę zakupić w sklepie elektronicznym filtr przeciwzakłóceniowy i włączyć go w zasilanie radia {w przewód żółty},życzę pomyślności.Pozdrawiam.

0
  • #3 20 Paź 2008 22:22
    Wiesniak20VT
    Poziom 9  

Rozumiem, ale dlaczego nie miałem takich anomalii w czasie użytkowania innych radioodtwarzaczy? Dopiero Pioneer zgłupiał?

0
  • #4 22 Paź 2008 00:51
    misiek_staszic
    Poziom 14  

Ponieważ jedno radio może mieć gorsze filtrowanie zasilania od drugiego. Sprawdź też masę, może nie ma dobrego styku, szczególnie jeśli prowadzisz od karoserii. Ja właśnie nie kupowałbym filtrów przeciwzakóceniowych tylko wyeliminowałbym źródło. Z reguły szczotki nowe, oczyścić komutator i działa pięknie. A co do płytki to może coś z radiem nie tędy ? Co jak co ale radio samo siebie nie powinno zakłócać.

0
  • #5 30 Paź 2008 07:02
    Wiesniak20VT
    Poziom 9  

Kupiłem filterek o którym wspominaliście, sprawdziłem masę. Piszczenie w głośnikach ustało. Ale nadal jest słychać pracę napędu CD w głośnikach. Nawet przy gałce skręconej na MIN. Słychać dosłownie każdą operację którą wykonuję radiem, tj: wyciąganie i wkładanie płyty, wczytywanie zawartości płyty, przełączanie na z mp3 na radio, zamykanie/otwieranie panela. Objawia się to tym że przy każdej z wymienionych czynności subwoofer delikatnie robi "łup" a w głośnikach słychać szelest. Zauważyłem jeszcze że radio też dziwnie steruje subwooferem. Chodzi o to że nawet przy cichym słuchaniu utworu membrana suba ma spore wychylenia lecz sam subwooferek gra spokojnie i cicho :/ WTF???

1
  Szukaj w 5mln produktów