Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hybrydowy mostek warto??

10 Mar 2004 11:08 1099 3
  • Poziom 11  
    znalazłem ten shemat w sieci zamiast tranzystowow kd7... hce uzyc bdd911 i bd912

1Czy warto to wykonać?
    2Czy dobre te ranzystory (moje)?
    3Czy to osognie 200W albo hociasz ponad 140?
    4Czy shemat jest poprawny?

:)
  • Poziom 20  
    to działa i do tego bardzo dobrze. jedyna co polecam to zamienić rezystory 2,2 na 3,3 ohm, a tranzystory koniecznie darlingtony. np bdx 53-54. moce to około 100W/8 w mostku, zasilanie maksymalne przy ktorym to działa i sie nie rozpada to +- 27V. Zrobiłem na tym piecyk gitarowy :))))) i żyje po kilku latach grania. na +- 27V własnie. Co do mocy to teoretycznie powinno być więcej ale ten układ nie wyrabia się prądowo - nie wiem czemu i przy mocy rzędu około 100W zaczyna zniekształcać. A , bym zapomniał - jakośc dźwięku tego czegoś bardzo dobra, nadaje się na wysokiej jakości wzmacniacz do domu. Co do schematu to skopiuj sobie z np. kitu nord - elektronic ne 51. tamten działa na 100% i jest triszeczkę inny. Ale jeśli masz żyłkę elksperymentatora to sprawż ten, może nie ma tego ograniczenia mocy, bo ja własnie robiłem na schemacie z tego kitu. Może zostawa jak jest, tylko zobacz czy te kd to nie darlingtony przypadkiem. I napisz jak to wyszło.
  • Poziom 11  
    a gdyby dac tda2050(32W) lub 2051(40W) ?????
    dlaczego darlingtony?
  • Poziom 40  
    Ten wzmak moze i mialby 200W ale przy 4omowym obciazeniu i napieciu zasilania sztywnym jak napiecie w sieci. To jest wzmacniacz clasy AB + C (C to te dodatkowe tranzystory) i zastosowanie darlingtonow ze wzgledu na inne napiecie BE przesunie punkt pracy tych tranzystorow co moze objawic sie znieksztalceniami. Trzeba by dobrac rezystory 2R2. Jednak nie bardzo widze sens robienia takiego cuda skoro jego osiagi porownywalne sa z jednym prostym i tanim TDA7294. Wiec po co robic taka wielka pajaczyne?
    pozdrawiam