Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Philips MZ 7/34- laser.

20 Paź 2008 23:09 5095 8
  • Poziom 34  
    Witam. Jak w temacie. Z tego co się dowiedziałem to zostało pokręcone PR- kiem o 360 stopni(wcześniej świecił). Czy laser został uszkodzony przez to przekręcenie. Poszukuje także schematu tej wieży. Szukałem i nie znalazłem. Wiem że laser to model VAM 2201. Sprawdziłem zasilanie układu TZA 1025T i ma zsilanie 5V. Z 11 nóżki tego ukł. podczas włączenia brak napięcia na laser(nie wiem czy dobrze to sprawdzam). Dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam! Kolego nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Ktoś pokręcił "PR- kiem o 360 stopni" dlatego , bo laser nie czytał. Najlepiej wymienić na nowy i będzie z tego dwie korzyści dla klienta, bo dłużej bedzie działał, a Ty zaoszczędzisz czas. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wymień ten laser na nowy i powinno być ok, jeżeli nie ruszy to podstaw jeszcze ten scalak TZA 1025T.
  • Poziom 20  
    Ten laser występuje w całości z silnikami(kompletny pick-up)i tak radził bym go wymieniać.Z tego zdjęcia wnioskuje, że raczej na 100% jest to VAM 2201.Naklejka z typem jest na plastiku pick-up'a z prawej strony patrząc od strony silnika obracającego płytą. A jakie masz napięcie w tym miejscu "TU"?
  • Poziom 34  
    Tam brak napięcia.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Podstaw sprawny czytnik tylko nie zapomnij o rozlutowaniu zworki i jak nie zadziała to potem bedziemy dalej naprawiac.Kup cały mechanizm z silnikami, bo ten i tak jest uszkodzony,przez pokręcenie peerkiem skróciłeś mu żywotność.
  • Poziom 34  
    Zamówiłem i czekam. Na razie dzięki.
  • Poziom 34  
    Witam. Po długim oczekiwaniu na nowy VAM 2201 wieża działa poprawnie. Dziękuje wszystkim.