Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mądrości na temat Radmorów - wymiana informacji

PiAsKoS 10 Mar 2006 22:29 328098 1864
    _barman5
    Level 20  
    Witam, ponawiam prośbe o pomoc przy tunerze
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
    P.P
    Level 11  
    Zmieniło się.Masz około 25 zamiast 40V na zasilaniu przedwzmacniacza napięciowego i korekcyjnego.
    olaf x
    Level 32  
    koncert byl polskim topowym szpulowcem.
    lepszy byl 3401,niz3201.kosztowal jedna trzecia nowego samochodu na talony pod koniec prl :(
    zk120 byl podstawowym pierwszym ogniwem w produkcji szpulakow w polsce,jesli tyle stal to z pewnoscia bedzie zonk z elementami gumowymi(paski,rolki),smar zastygl na lozyskach, co prawda wzmacniacz m.cz.na lampie,wiec to inna klasa od wspolczesnych,ale odsluch tasm bedziesz mial zapewne zaklocony dzwiekami i piskami silnika itp.bo silnik jest jednoczesnie trafo zasilajace. dopiero arie mialy odobno wzmaka na trafo,oddzielnie silnik.
    przy okazji :D https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic431269.html
    jak widac zainteresowanie mierne....
  • IGE-XAOIGE-XAO
    ml
    Level 28  
    Mam M2404s, czyli sprzet wcześniejszy od Arii i ma on osobne zasilanie elektroniki z trafa. Pozdrawiam
    olaf x
    Level 32  
    no tego akurat nie pamietam, ale uscislajac: oddzielnego wlaczania samego ukladu elektronicznego bez startu silnika nie mialy z serii zk 12x zk14x 141x typu uwertura, nie mialy rowniez zk 246.
    _barman5
    Level 20  
    Witam, po wymienieniu T302 i sprawdzeniu wszystkoich lutów tuner zaczął działać, jednak mam dwa małe problemy:
    które elementy odpowiadają za didodę od zabezpieczenia? ponieważ się wcale nie swieci a na wyświetlaczu jest wszystko ok, i jeszcze jedno, ustawiałem wyświetlacz częstotliwości zgodnie z instrukcją serwisową, ale nadal gdy przejadę całą skale to gubi kilka diód a pod koniec skali troche spowalnia przesuwanie się diód.
    PeterMan
    Level 18  
    Za prawidłowe świecenie się diod w skali odpowiada ukł. scalony UL1970N, a na płynność strojenia mogą wpływać potencjometry w programatorze i jego zasilanie. Za świecenie diody "protect", jeśli dioda i rezystor zasilający jest OK, odpowiada przekaźnik. Wszystko jest jasno przedstawione na schemacie.
    _barman5
    Level 20  
    dioda i rezystor są sprawne, czyli co może być z przekaźnikiem? a to dioda powinna się świecić tylko wtedy gdy przekaźnik odłącza kolumny? jeśli tak to u mnie się wtedy nie świeci
    PeterMan
    Level 18  
    Dioda działa tylko w momencie odcięcia kolum przez pare sekund i załączana jest przez przekaźnik. Gdy załączy kolumny dioda gaśnie. Wszystko działa poprawnie tylko wtedy, gdy wzmacniacz jest obciążony głośnikami.
    _barman5
    Level 20  
    mam wzmacniacz obciążony głośnikami i nic, przekaźnik jest sprawny, z moich spostrzeżeń wynika że napięcie którego nie ma wychodzi z wyświetlacza poziomu mocy wyjściowej
    Qbuś
    Level 38  
    Jestem za,można by część starych postów przenieść do nowego tematu bo TUTAJ robi się coraz mniej przejżyście.
    Przebrnięcie przez ponad 1800 postów żeby znależć interesujące zagadnienie
    zajmujezbyt wiele czasu,zrobiło by się przejżyściej!Jeszcze raz za.
    robi66
    Level 13  
    ....skoro wiec juz powstał nowy temat to nalezy zamknac ten bo faktycznie w takiej ilości stron juz nic nie mozna znalezc.
    Rocky Horror
    Level 31  
    robi66 wrote:
    ....skoro wiec juz powstał nowy temat to nalezy zamknac ten

Ręce precz od tego tematu - bo zabiję :evil: !
    Istnieje jeszcze parę innych Radmorów poza 5412, o których dyskusje toczą się tutaj. A tworzyć jeszcze osobne zbiorcze tematy dla każdego następnego modelu - trochę przesada :roll: ...
    PeterMan
    Level 18  
    Wniosek jest bardzo prosty. Na forum przeważnie siedzi około 12 osób, ale jak ktoś zadaje pytanie (przedstawia problem) to ty siedzisz cicho bez odpowiedzi, lecz odzywasz sie natomiast tylko wtedy jeśli nie zgadza się to z twoimi poglądami.
    robi66
    Level 13  
    Taka formuła tego wielkiego watku spowodowala ze jest to wszystko juz zupelnie nieczytelne. Nowy watek tez by chyba tak sie rozrosl w nieskonczonosc.. chyba najlepiej gdyby w przypadku awarii robic jak to zwykle jest przyjete na elektrodzie tzn. usterka-naprawa i po naprawie zamkniecie watku. Mozna podyskutowac osobno o tuningu ale wtedy nie wpieprzac sie tam z usterkami.. W tym roku przybylo juz chyba ze 20 stron... moin zdaniem wystarczy. Elektroda zwlaszcza po poludniu chodzi wolno i zaden nowy uzytkownik nie bedzie mial pozytku z nieosiagalnych madrosci nt. Radmorow. Powiem wiecej.. pisanie na temat usterek w tym watku jest skazane na brak pomocy bo ze wzgledu na jego obszernosc wielu chetnych do pomocy tu nie zaglada.
    Podtrzymuje swoja propozycje zamkniecia watku, ktory i tak na pewno niedlugo zostanie zamkniety choc oczywiscie szanuje odmienne zdanie tych, ktorzy go tworzyli.
    Rocky Horror
    Level 31  
    PeterMan wrote:
    jak ktoś zadaje pytanie (przedstawia problem) to ty siedzisz cicho bez odpowiedzi

Czy mam rozumieć że moim obowiązkiem jest odpowiadanie każdemu na forum kto wyskoczy z jakimś problemem? Z resztą, z całym szacunkiem - ocenianie na ile ktoś jest pomocny po tym ile rozpisał się w "Mądrościach na temat Radmorów", jest najdelikatniej mówiąc mało poważne.
    A może Ty się pochwal swoimi 'osiągnięciami'? W dwa i pół miesiąca wygenerowałeś tyle postów ile ja piszę przez ponad rok, jednak po liczbie "pomógł osobom" jakoś nie widać zbytnio Twojej inicjatywy...

Quote:
    lecz odzywasz sie natomiast tylko wtedy jeśli nie zgadza się to z twoimi poglądami.

Kiedy dostrzegam w czyjejś sugestii rażący posmak niesłuszności, bądź wręcz bezsensowności, zabieram głos. Zapobieganie decyzjom mogącym przynieść negatywne skutki, to też pomoc, jakby nie patrzeć. To chyba logiczne.
    Poza tym, co do "moich poglądów" - jakoś nigdy nikt nie miał nic przeciwko temu co zdarza mi się napisać od czasu do czasu na forum, wszelkie nieporozumienia zaś przebiegały w czysto dyplomatycznej dyskusji, Dpiero Ty zaczynasz rzucać się jak wilk złapany w sidła. I kto tu się nie zgadza z czyimi poglądami :roll: ...
    Wojtek(KeFir)
    Level 41  
    przedewstkim , posty tu są tak szybko nabijane, ze nieraz nikt nie przeczyta jakiegoś, bo odjedzie do 2 strone w 6 godzin..
    Rocky Horror
    Level 31  
    Dlatego temat stanowi już raczej rozbudowany zbiór informacji głównie dla wyszukiwarki. Nie zmienia to jednak faktu, że nic nie stoi na przeszkodzie aby był dalej sukcesywnie rozbudowywany. Przy 35..40-stej podstronie wielu sądziło że nie ma już zbytnio czego więcej napisać. I jak sie okazało - mylili się...
    PeterMan
    Level 18  
    Horrorze
    Widzę, że trafiłem w czuły i słuszny punk. Ja nie szukam specjalnych działów do nabijania punktów bo to mnie nie interesuje i nie rajcuje. Moze ty przykładasz do tego wagę. Napewno dużo pomogłem i to na PW, jeśli chodzi o ścisłość. Nie oceniaj mnie po tych punktach bo są nie adekwatne do całej sprawy i mojej prawie 30-letniej wiedzy. Ty za to jesteś bardzo aktywny i zawsze ciągniesz potyczki przez dwie strony to chyba jedyny twoj atut przez ten rok. Jak dla mnie chyba faktycznie powinen być zamkniety ten dział by zamkną custa takim jak ty. Przynajmniej nie pisałbys tych bredni, a zająbyś się choćby poprawnym składowaniem klientowskiego sprzętu, a nie traktowanić go jak cegły. Przykro mi bardzo ,że uraziłem twoje "ego", ale jak widzisz bardzo lubie dużo pisać na tym forum bez specjalnych bonusów. Mam do tego prawo. Dodam na koniec, że juz od dawna omijam twoje nic nie warte posty bo kojąrzą mi sie z przysłowiowym wrzodem na d... Sorry do moderatora i jestem całkowicie odpowiedzialny za konsekwencje tej wypowiedzi.
    Rocky Horror
    Level 31  
    PeterMan wrote:
    Horrorze
    Widzę, że trafiłem w czuły i słuszny punk. Ja nie szukam specjalnych działów do nabijania punktów bo to mnie nie interesuje i nie rajcuje. Moze ty przykładasz do tego wagę. Napewno dużo pomogłem i to na PW, jeśli chodzi o ścisłość. Nie oceniaj mnie po tych punktach bo są nie adekwatne do całej sprawy i mojej prawie 30-letniej wiedzy.

Dlaczego nawiązałem do "pomógł":
    Przydzielają je inni użytkownicy forum. Żaden użytkownik nie ma żadnego wpływu na liczbę własnych "pomógł", jest to więc w pewnym sensie autorytatywne świadectwo tego, na ile wiedza takiego delikwenta jest użyteczna a na ile nie. Jeśli w tym samym okresie czasu jeden człowiek otrzymał dajmy na do 10 "pomógł" a inny ma 5, jest to znak że wg pozostałych użytkowników forum ten pierwszy dysponuje większą wiedzą i bardziej zapracował sobie na odpowiednie odznaczenie.
    Nie jestem w stanie stwierdzić ile pomogłeś na PW i z całym szacunkiem - z obiektywnego punktu widzenia Twoja deklaracja w tej kwestii może nie mieć nic wspólnego z prawdą. Ja nie chwalę się ilu osobom pomogłem drogą prywatnych wiadomości, ponieważ nikt nie jest w stanie tego sprawdzić, nie jest to więc wiarygodny argument w dyskusji na temat kto jest tu bardziej pomocny a kto mniej. A o tym chyba mowa.

Quote:
    Ty za to jesteś bardzo aktywny i zawsze ciągniesz potyczki przez dwie strony to chyba jedyny twoj atut przez ten rok.

Proszę proszę, pomówienie to bardzo poważne oskarżenie. Jestem na tym forum sporo dłużej od Ciebie. Jeżeli stwierdzasz że ja przez rok działalności zajmowałem się głównie wszczynaniem potyczek, zapraszam do lektury moich postów z przeciągu tego okresu, a dopiero potem wystawienie opinii. W przeciwnym razie - zamknij d**ę.

Quote:
    Jak dla mnie chyba faktycznie powinen być zamkniety ten dział by zamkną custa takim jak ty. Przynajmniej nie pisałbys tych bredni, a zająbyś się choćby poprawnym składowaniem klientowskiego sprzętu, a nie traktowanić go jak cegły.

Najciekawsze jest tutaj to, że w zasadzie głównym inicjatorem takich bezsensownych dyskusji jest nikt inny jak Ty. Ja zaś jedynie odpowiadam. Można odnieść nieodparte wrażenie że na chama szukasz zaczepki pod byle pretekstem. Cała równica między nami polega na tym, że ja potrafię prowadzić dyskusję spokojnie i dyplomatycznie, Ty zaś frustrując się tym że nie potrafisz wyprowadzić mnie z równowagi, zawsze odstawiasz wizerunek krzykacza i zrzędy. Czy ktoś temu zaprzeczy?
    O sprzęt od moich klientów się nie martw. Jak dotąd nie miałem żadnych skarg i zażaleń. Za te cztery sztuki ze zdjęcia też nie.

Quote:
    Przykro mi bardzo ,że uraziłem twoje "ego"

A kto powiedział że uraziłeś moje ego? Jak wspomniałem, ja odpowiadam na Twoje posty, ponieważ kultura osobista nakazuje mi udzielić odpowiedzi gdy ktoś mnie wywołuje, nie ważne czy w intencjach pochwały czy obrazy.

Quote:
    Dodam na koniec, że juz od dawna omijam twoje nic nie warte posty bo kojąrzą mi sie z przysłowiowym wrzodem na d...

Jeśli Tobie jest dane oceniać czyje posty są coś warte a czyje nie, gratuluje przywileju. Nikt Ci każe czytać moich postów, jeśli nie odpowiada Ci ich treść - nie mam nic przeciwko abyś je omijał i tak szczerze mówiąc... guzik mnie to osobiście obchodzi ;-) .

Ave!
    olaf x
    Level 32  
    panowie,tylko wbijacie gwozdz do trumny posta,bedac modem po takiej pyskowce zamknąłbym go,jestem moderatorem na innym forum i wiem jak draznia takie pyskówki, pogadajcie sobie na privie!
    PeterMan
    Level 18  
    Olaf x !
    Wątek ten i tak będzie zamknięty. Czas na zmiany! Tak więc dla mnie to bez różnicy. Wdawanie się z tym osobnikiem w dyskusje nie ma najmniejszego sensu już dawno to stwierdziłem. Nawet upomnienie czy zablokowanie mnie czy jego przez moderatora nie robi już na mnie żadnego wrażenia niestety. A co do pogawętki na private proponowana przez ciebie z tym panem, to mogę zaprosić tylko kogoś z zasadami i dobrego wychowania. Czy ty miałbys ochotę rozmawiać? Ponad to nie czytam jak już wspominałem tych bezsensownych i pustych jak dla mnie powycinanych nekrologów w/w gościa, bo to sorry nie mój poziom. Tak więc podkreślam gwóźdz dla tego pana bo nie będzie miał skąd czerpać wiedzę. Pozdrawiam i nalegam nie gorączkuj się. Jest tyle portali w necie, że napewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie. A jeśli nie to założę stronę specjalnie dla ciebie poniewaz posiadam taką wiedzę. :)
    Rocky Horror
    Level 31  
    PeterMan wrote:
    Tak więc podkreślam gwóźdz dla tego pana bo nie będzie miał skąd czerpać wiedzę. Pozdrawiam i nalegam nie gorączkuj się. Jest tyle portali w necie, że napewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie. A jeśli nie to założę stronę specjalnie dla ciebie poniewaz posiadam taką wiedzę. :)

I Ty, drogi PeterManie mówisz o dobrym wychowaniu... Jak można mówić o czymś, o czym się nie ma zielonego pojęcia?
    Zapewne masz teraz to wspaniałe uczucie, że znów napisałeś coś mądrego i konstruktywnego na Elektrodzie.
    Dziękuję niezmiernie za wykazaną przez Ciebie jakże wielką troskę o rozwój techniczno-intelektualny mojej osoby.
    Powyższym swoim tekstem udowodniłeś swój charakter wielce skrzywdzonego, rozwydrzonego, zadufanego w sobie gogusia. Obiektywna ocena tych wypocin nasuwa się sama. Korzystając z okazji, chciałbym złożyć wyrazy współczucia reszcie osób w tym wątku, które muszą czytać takie idiotyczne wypowiedzi PeterMana.

Żałosne...