Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mądrości na temat Radmorów - wymiana informacji

PiAsKoS 12 Lut 2005 12:33 307455 1864
  • #601 12 Lut 2005 12:33
    maciorkusowaciasty
    Poziom 18  

dostalem wreszcie Radmora 5102, brazowy, trafo 120w, 2x6800uF, japonskie wskazniki i jestem nim zachwycony. musze naprawic koncowke (2n3055 dzialaja(lol)), przestroic go, chyba wylacze kontur (swoja droga potezny), omine pre, wymienie okablowanie i zaloze zarowki od Poloneza (czy nic sie nie stanie jak zaloze zarowki 6V 0,3A?). mam takie pytanie czy na glowicy powinna byc pokrywka? ja nie mam i glowica jest zalana czyms bialoprzezroczystym. jaka powinna byc odleglosc plytki z zarowkami od chassis z wskaznikami? bo poprzedni wlasciciel wlutowal zarowki od choinki. czy da sie jakos "naprawic" drewno na ktorym staly kwiatki? sa kolka bez koloru, takie szare.

• TermoPasty.pl
  • #602 12 Lut 2005 12:43
    erneest
    VIP Zasłużony dla elektroda

Głowice UKF były w dwóch wersjach: jedna miała pokrywkę i była praktycznie osobnym urządeniem wlutowanym w druk a druga wersja była montowana od razu na druku i nie miała pokrywki. To "coś" w głowicy to bodaj stearyna, zalewa się nią żeby nic nie latało luzem. Co do odległości płytki od wskaźników: przecież wskaźniki sa podświetlane od wewnątrz przez żaróweczkę, tak przynajmniej jest ze wskaźnikami produkcji polskiej.
    A tutaj gość sprzedaje górę i boki od obudowy http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=41996953

• TermoPasty.pl
  • #603 12 Lut 2005 16:52
    Trabi
    Poziom 36  

No i stałem się (wreszcie!) szczęśliwym posiadaczem srebrnego korektora 5470 do kompletu. Więc mój poprzedni czarny 5470 jest do wzięcia. Zapraszam.

• #605 12 Lut 2005 18:41
    maciorkusowaciasty
    Poziom 18  

podswietlenie bylo realizowane zarowka wkladana od tylu do wskaznika ale tylko w tych polskich, z gruba wskazowka. ja mam radmora ze wskaznikami podswietlanymi zarowkami bezpiecznikowymi, wszystkie sa na jednej plytce. zauwazylem jeszcze ze na plytce nie mam diody zenera w zrodle pradowym stopna roznicowego. nie jest wylutowana tylko jej nie bylo. czy ona powwina tam byc? czy zmieni to dzwiek? i po co na schemacie wyjscia do sluchawek jest didoa? na plytce nie ma po niej sladu. ktos wczesniej wspomnial o wymianie bc211 i bc 313 na bd 140, bd135 bd 137 i bd136. czy to mozna zrobic na 100%, czy to poprawia brzmienie i parametry?

• #606 12 Lut 2005 18:45
    erneest
    VIP Zasłużony dla elektroda

OK, po prostu nie widziałem wersji z tymi wskaźnikami. Co do diód to u mnie też ich nie było, ale je wlutowałem.Tanzystorów nie wymieniałem, zostawiłem tak jak fabryka dała więc nie wiem czy brzmienie się zmieni, niezawodnośc na pewno pójdzie na plus.

• #607 12 Lut 2005 18:56
    maciorkusowaciasty
    Poziom 18  

ja musze wymienic przynajmniej w jednym kanale bc211 bo mam stale na wyjsciu i niewiem czy isc w zgodzie z fabryka, wymienic tylko jeden (na bc czy bd ?) czy wszystkie.

• #608 12 Lut 2005 20:49
    kazik_j
    Poziom 22  

Cytat:
    chetnie kupie korektor graficzny radmora z serii 51xx

Nie ma korektorów seri 51xx. Były tylko 5471 i 5470. Do radmora 5102 pasuje stylistycznie 5470, więc go szukaj.

Cytat:
    nie jest wylutowana tylko jej nie bylo. czy ona powwina tam byc? czy zmieni to dzwiek?

to raczej nie ma wpływu na odtwarzany dźwięk. Skoro fabrycznie nie bylo to znaczy ze nie jest potrzebna.

• #609 12 Lut 2005 23:35
    Trabi
    Poziom 36  

Sądząc ze zdjęcia z aukcji którą podał bury, dochodzę do wniosku że wersji Radmorów było więcej niż wiemy.
    Przykład?
    1. Ten na zdjęciu to 100% R-5102 ale... ma z tyłu obok bezpiecznika dodatkowe gniazdko sieciowe do podłączenia czegoś-tam. Mój tego gniazda nie ma, a jest to taka sama - z wyglądu - wersja, srebrny, 5 wskaźników, wskazówki białe itp. Różni się tym gniazdkiem.
    2. Mój nowy korektor z tyłu nie posiada dodatkowych gniazd zasilającyh (jak w tym 5102 z aukcji), a stary ma dwa. A oba to wersje 5470.

Więc... były jednak różnice mimo że nie było to podane w numerze wersji np. 5102 i 5102-a, 5470 i 5470-2 ;) Takie sobie moje przemyślenia...

• #610 12 Lut 2005 23:53
    tomektoon
    Poziom 16  

Trabi napisał:
    Sądząc ze zdjęcia z aukcji którą podał bury, dochodzę do wniosku że wersji Radmorów było więcej niż wiemy.

No super.. A jak zamontuję w jakimś 5102 dwa wyjścia 220V i wystawię na Allegro to dojdziesz do wniosku, że była jeszcze wersja 5102-3???
    Swoją drogą ten z Allegro to IMO tylko na części się nadaje, za bardzo nagrzebany niestety..
    Co do korektorów - poprostu jak zaczęli robić 5471 mieli jeszcze zapas płyt czolowych od 5470. Stąd masz 5470 bez gniazdek :-)

• #611 13 Lut 2005 00:02
    Trabi
    Poziom 36  

tomektoon napisał:
    ...jak zamontuję w jakimś 5102 dwa wyjścia 220V i wystawię na Allegro to dojdziesz do wniosku, że była jeszcze wersja 5102-3...

Nie, tylko będę się zastanawiał czy to też oryginał, .... -->
    Cytat:
    ... jak zaczęli robić 5471 mieli jeszcze zapas płyt czolowych od 5470. Stąd masz 5470 bez gniazdek...

--> ... jak sam podałeś, korektory miały gniazda i nie miały gniazd. To korektory mogły mieć inne tyły a 5102 nie bo sa "be"?
    Pytałem, bo mnie to nurtowało.

• #612 13 Lut 2005 00:18
    tomektoon
    Poziom 16  

Trabi napisał:
    jak sam podałeś, korektory miały gniazda i nie miały gniazd. To korektory mogły mieć inne tyły a 5102 nie bo sa "be"?

Dokładnie :-) Korektory miały gniazda fabrycznie a ten 5102 jest zeszpecony przez właściciela.. Nie tylko tym gniazdem.

• #613 13 Lut 2005 08:17
    Rocky Horror
    Poziom 31  

1.

maciorkusowaciasty napisał:
    zauwazylem jeszcze ze na plytce nie mam diody zenera w zrodle pradowym stopna roznicowego. nie jest wylutowana tylko jej nie bylo. czy ona powwina tam byc?

Nie - Jeśli oryginalnie jej tam nie było.
    W egzemplarzach z diodą Zenera inna też była wartość rezystora R1005.

2.
    maciorkusowaciasty napisał:
    ktos wczesniej wspomnial o wymianie bc211 i bc 313 na bd 140, bd135 bd 137 i bd136. czy to mozna zrobic na 100%, czy to poprawia brzmienie i parametry?

Ściślej, na kolejno - BD139/140. Teoretycznie można wymienić, chociaż w praktyce nie ma to kompletnie żadnego sensu...
    I nie wiem czemu, ale jakoś lepiej gra z BC211/313 :-)

Cytat:
    i niewiem czy isc w zgodzie z fabryka, wymienic tylko jeden (na bc czy bd ?) czy wszystkie

Jeśli pozostałe są sprawne, to wymiana oczywiście nie ma sensu. W tym przypadku wystarczy wymienić tylko spalone, na takie same typy.

3.
    Trabi napisał:
    dochodzę do wniosku że wersji Radmorów było więcej niż wiemy.
    Przykład?
    1. Ten na zdjęciu to 100% R-5102 ale... ma z tyłu obok bezpiecznika dodatkowe gniazdko sieciowe do podłączenia czegoś-tam. Mój tego gniazda nie ma, a jest to taka sama - z wyglądu - wersja, srebrny, 5 wskaźników, wskazówki białe itp. Różni się tym gniazdkiem.

Gniazdo sieciowe, jak też zauważył tomektoon, jest dorobione. Widać to bardzo wyraźnie.
    Nie ma, i nigdy nie było Radmorów 51xx z dodatkowym gniazdem sieciowym.

4.
    tomektoon napisał:
    Swoją drogą ten z Allegro to IMO tylko na części się nadaje, za bardzo nagrzebany niestety..

Czy ja wiem... Jak na przeznaczenie na części, to jednak jest w zbyt dobrym stanie :-). Rzeczy które należałoby przy nim porobić, to tylko przestrojenie oryginalnej głowicy i zwalczenie wspomnianego na aukcji przydzwięku sieci. Drobiazgi.
    Ale co racja to racja - Z wizualnego punktu widzenia, zmiany wprowadzone przez właściciela to czysta groteska..

• #614 13 Lut 2005 13:02
    SlawBland
    Poziom 11  

Witam,
    moj radmorek 5102 przez 3lata lezal na szafce i sie kurzyl az w koncu wzielem sie za niego :) Przeszedl kompletny remont wzmacniacza (wymienilem wszystkie tranzystory) i troszeczke podkrecilem w nim prad :) no i oczywiscie przestroilem radio. Stwierdzam ze naprawde bylo warto bo ten radmor ma o niebo lepsze brzmienie niz moja wierza Sony.

• #615 14 Lut 2005 01:26
    bity
    Poziom 2  

Witam.
    Poszukuje radmora model 5102 całego czarnego...czy są Państwo w stanie mi pomóc? Wiem ze dany model to juz historia ale łudze się tym ze gdzieś uda mi się nabyć taki egzemplarz...od dzieciństwa chciałem miec ten amplituner, nie moge zapomniec jego ciepłego brzmienia, tak niepowtarzalnego...miałem wiele markowych sprzętów hi-fi bardzo drogich lecz nadal marze o radmorze 5102.

moje gg: 1520851

• #617 14 Lut 2005 12:28
    MuNiO
    Poziom 26  

Amplituner 5412 - nie podoba mi sie duza ilosc wtornikow emiterowych w tym amplitunerze - po co to wszystko ?

• #618 14 Lut 2005 13:18
    bury
    Poziom 19  

witam
    kazik j czy wymiary tego korektora odpowiadaja tym z 5102 ?
    i czy sa miedziane korektory ?
    wiem ze nie ktore maja drewniane boki a niektore nie, od czego to zalezy ?
    czy mozna je poprostu zdjac ?
    pozdrawiam

• #619 14 Lut 2005 14:36
    kazik_j
    Poziom 22  

Do dużej wieży Radmora były dwa korektory:
    1. 5471 - stylistycznie przystosowany do wieży 5400, bez drewnianych boczków, góra i boki pokryte blachą, napis Radmor po lewej stronie. Szerokość 505 mm Np:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42027072

2. 5470 - stylistycznie przystosowany do wieży 5100, drewniane boczki i góra, napis Radmor po prawej stronie. Szerokość 505 mm Np:

Wersja przystsowana do 5100 (bez boczków drewnianych, ale napis po prawej):
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42170625
    Wersja przystosowana do 5102 (drewniane boczki, napis po prawej)

3. 5472 - stylistycznie przystosowany do wieży kasprzaka do amplitunera AT9010, góra i boczki blaszane, napis Radmor po lewej, napisy po angielsku. Szerokość 440 mm. Np:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42336111

Korektory te w środku są identyczne, jedynie różnią się wyglądem. Występują w wersjach czarnych jak i srebrnych, niekiedy starsze modele które kiedyś były czarne są teraz brazowe.

• #621 14 Lut 2005 19:55
    Trabi
    Poziom 36  

Otwory w boczkach pasują do wersji "bez boczkowych" - to te same korektory. Jak by ktoś chciał, to wrzucam skan boczku z wymiarami do korektora 54xx. Grubośc deseczki - 10 ~ 11 mm

• #622 15 Lut 2005 14:40
    Seentag
    Poziom 12  

Jako że decyduje się na coś większego (Onkyo,Yamaha,Denon,Marantz) chciałbym odsprzedać mój maly zestaw majsterkowicza..a jest to 5412 + korektor 5471 całość działa w 100 % bez zażutu stan wizualny Dobry, stan techniczny bdb. gdyby ktoś był zainteresowany kupnem w.w zestawu proszę o odp. :)

• #623 15 Lut 2005 18:04
    asdfghjklq
    Poziom 12  

Zmiana ze starego podcziwego radmorka? Zdrajca! :P

Czemu akurat Yamaha? Wg odstaje ona brzmieniem do reszty podanych

• #624 16 Lut 2005 21:43
    70437
    Użytkownik usunął konto  
  • #626 16 Lut 2005 22:11
    kazik_j
    Poziom 22  

Witam!! Zadałem sobie trudu, złożyłem z fotek zestaw, który jakbym miał to już mi więcej nic nie potrzeba. Niestety ogólny koszt przekracza 3500 zł, ale nie podaruję ja muszę mieć taki zestaw, jak nie teraz to za parę lat, będzie trudno. Póki co oczy można pocieszyć :)

Jeśli ktoś nie poznaje to:
    *Wieża Radmora:
    -Amplituner 5412 (lepiej 5411, ale cóż)
    -Korektor 5471
    -CD 5450
    -Magnetofon kasetowy 5430
    -Tuner AM 5422
    *Magnetofon szpulowy Koncert 3401SD (ostatecznie może być 3201)
    *Gramofon GS-424 Adam (ostatecznie może być GS-420)
    *Kolumny przód - Altus 140
    *Kolumny tył - Alton 110

• #627 17 Lut 2005 01:09
    tomektoon
    Poziom 16  

Kowax napisał:
    1. Jak się zabrać do przestrojenia tego "cacuszka"
    2. Co zrobić z brakującą płytką lewego kanału (zapewnie jest identyczna jak prawego, lecz chciałem zachować jak najwięcej z orginału !)

Mieszkasz w Gdańsku. Jeśli chcesz mieć przestrojone solidnie to wybierz się do serwisu Radmora w Gdyni. Koszt 45zł. Korzystam i polecam. Tam też dostaniesz brakującą płytkę. Pewnie z 20zł za nią weźmie :-)

Dodano po 5 [minuty]:

kazik_j napisał:
    Witam!! Zadałem sobie trudu, złożyłem z fotek zestaw, który jakbym miał to już mi więcej nic nie potrzeba.

No niestety.. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :-) Też myślałem, że jak skompletuję zestaw marzeń to mi starczy. Jednak im więcej mam klocków tym więcej chcę mieć. A pokój ma tylko 11m^2 :-) Chyba nie będę wymieniał co mam..

• #628 17 Lut 2005 08:44
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Hehe mnie by zależało na Koncercie. Albo jakichś japońskich ustrojstwach z najlepszej schyłkowej epoki taśm na szpulach- np. Sony, Teac. Marzę o szpulowcu wysokiej klasy do półprofesjonalnego studia nagrań :). Może kiedyś, za parę latek...

• #629 17 Lut 2005 12:45
    70437
    Użytkownik usunął konto  
  • #630 17 Lut 2005 18:39
    -=UFo=-
    Poziom 11  

witam- ostatnio zgarnąłem z chaty nieużywanego Radmora 5100.
    powiedzcie mi cokolwiek na jego temat- co jest w nim takiego świetnego :) działa,jak najbardziej- lecz de facto używam go jako wzmacniacza po podlaczeniu do kompa. troche czasu mi zajęło by znależć wszystkie końcówki, lecz- DZIAŁA!!!
    są owszem pewne mankamenty w jego użytkowaniu... mianowicie nie swieca mi zaroweczki /ale to chyba da sie jakos załatwić/ po wtóre- mam nie przestrojone radio- czy w serwisach mogą to spaprać /bo widzialem gdzieś takie opinie.../???? oraz jak drogie jest przestrojenie?
    albo podejdę do tematu inaczej- jeżeli ktoś wie, co należy zrobić - krok po kroku- by przestroić ...prosiłbym o info :)
    z góry dzięki i pozdrawiam!!

Dodano po 34 [minuty]:

ok, znalazlem miejsce traktujące o przestrajaniiu....wszystko fajnie, oprócz...hmmm... wielu opcji co trzeba usunać/zmienić....
    geeezzz... wydawalo mi sie ze jest tylko jedna opcja.
    moze zrobmy tak- poprosze waas o schemat głowcy - bedzie mi łatwiej :) to znaleźć i ew cokolwiek zrobic /przypominam radmor 5100/.

dzieki i pozdr