Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mądrości na temat Radmorów - wymiana informacji

PiAsKoS 30 Kwi 2005 23:07 319452 1864
    tomektoon
    Poziom 16  
    Elementów 54XX w nim nie widze, tylko 51XX..
    Jedno jest pewne. Konstruktor tego cuda napewno pracował w Radmorze i miał dostęp do ichnich obrabiarek. Wykonanie obudowy, radiator jakoś znajomo wyglądają. Po długim weekendzie, jeśli znajdę chwilkę wybiorę się do serwisu Radmora i spytam czy przypadkiem nie zna tego egzemplarza.

Z innej beczki to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50030079 też niezły prototyp Radmora :D
  • AM TechnologiesAM Technologies
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    moze poprostu by to kupić? zeby zostało "w rodzinie" ??? wkońcu nie jest az tak drogie ... aha a przeciesz wskaźnik wysterowania jest z 5412 no nie?
    kazik_j
    Poziom 22  
    Cytat:
    Z innej beczki to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50030079 też niezły prototyp Radmora

Warszawa od Gdyni niedaleko, w końcu też polska ;)

Cytat:
    aha a przeciesz wskaźnik wysterowania jest z 5412 no nie?

No nie do końca. Wskaźnik z 5412 jest krótszy, ma skalę i ma mniej ledów, czerwona jest tylko jedna na kanał, pozatym w tamtym ustrojstwie we wskaźniku są okrągłe diody jak się ktoś dobrze przyjrzy.

Ale respect dla konstruktora tego Top HiFi. Gdybym tak miał więcej kaski to kto wie. Chłop (konstruktor) znał się poprostu na rzeczy. Transformator ekranowany, solidny kondzioł w zasilaniu, napisy na frontpanelu wyglądają jakby naprawdę radmor robił, kolorystycznie też ładnie dobrane (fajnie kontrastuje). Ciekawe tylko jaka jest moc tego prototypu.

P.S. Wydaje mi się, że to bardziej pod jakiś mod WS503 podchodzi. Gała wzmocnienia, słuchawki i włącznik znajdują się w tym samym miejscu co w WS, a w miejscu wskaźnika powinny być chyba przełączniki źródła, które zostały w tym modzie przeniesione, w miejscu przełączników odcięcia i reszty powinny być hebelki i WS503 jak nic, a bebechy to może i z radmora. Zastanawia mnie, co to jest z tyłu pod wejściami, czyżby radiator, ale nie wygląda na radiator.
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    rama jest na 100% od radmora5102 pozanaję bok .. to niemoze być nic innego!
    kazik_j
    Poziom 22  
    Śruby i rama napewno, ale ten frontpanel Diorą trąci. Jakby były podane wymiary to możnabyłoby dyskutować, czy to Diora, czy Radmor - moim zdaniem składak, ale udany nawet wygląda na produkcję seryjną.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    Rocky Horror
    Poziom 31  
    Długo się zastanawiałem jak zareagować na widok owego wzmacniadełka :-) . Przyznać trzeba że jak na samoróbę to nieźle wyszedł, aż sie prosi żeby kupić i jeszcze głębiej zapoznać się z konstrukcją tego wynalazku :-) .

Pozowolę sobie na zwrócenie uwagi odnośnie paru szczegółów
    -Fakt, że wzmacniacz nie jest fabryczny, widać jak na dłoni po samym rozmieszczeniu manipulatorów na panelu: Balans lewy/prawy - tony niskie - tony wysokie - przełącznik wyjść głośnikowych - przełącznik źródeł - balans przód/tył. Która firma odważyłaby się na takie, niezbyt szczęśliwe i funkcjonalnie logiczne rozmieszczenie, tymbardziej że nigdy takiego chyba nigdzie nie spotkano? Sposób montażu radiatorów nie wskazuje na fabryczne rozwiązanie - przy braku wymuszonego obiegu powietrza, raczej nie montuje się ich piórami poziomo.. Pozatym nigdzie nie ma na przednim panelu loga żadnej firmy, ani też z tyłu żadnych informacji o poborze mocy, czy numeru seryjnego :-) .
    -Na zdjęciu ukazującym boczną ścianę chassis, widać przez szczelinę pod ekranem, że transformator ustawiony kolumnami pionowo. Z całą pewnością nie jest seryjny.
    -Na następym zdjęciu, bardziej ukazującym wnętrze wzmacniacza, ewidentnie widać symetyczną budowę, a także - drugi ekran! Czyżby dwa transformatory na pokładzie, niezależne dla obu kanałów?
    -Nie wydaje mi się aby wszystkie płytki pochodziły z 5102.. Czy nawet wogóle z jakiegokolwiek Radmora. Szczególnie duża płytka z radiatorem i kondensatorem, umieszczona na środku. Jednakże płytki wzmacniaczy mocy pochodzą prawie napewno z 5102 - widać po kolejności złącz w wielowtykach. Pewnie też płytka układu regulacji barwy dzwięu pochodzi z 5102, co można wydedukować z kolejności pokręteł.
    -Chassis na pewno nie jest wzięte żywcem z 5102. Miejsca na śruby są za wysoko, nie ma otworów na śrubki do zacisków przytrzymujących przewód sieciowy, pozatym dolna krawędź przedniej ściany chassis jest równa poziomem z krawędzią bocznych ścian - a w 5102 nie jest. Mogło być ono conajwyżej wykonane z podobnych elementów, przy użyciu maszyn w zakładzie Radmora..
    kazik_j
    Poziom 22  
    Wiele osób pytało się mnie o RDS do radmorka. Przypadkiem natrafiłem na ciekawy projekt. Łatwy w wykonaniu i niejestem pewien ale raczej tani. Zrobiony jest na TDA7330B i AT90S2313, współpracuje z wyświetlaczem 2X16, który to ładnie wpasowuje się w miejsce skali diodowej w 5412. Należy to podłączyć pod stereodekoder, niedługo będę nad nim myślał, jak łapnę trochę pieniążków. Układ należy zaprogramować, ale nie powinno być z tym większych problemów.

-----> http://www.mictronics.de/?page=rdsdec
    Viper_One
    Poziom 12  
    Witam Radmorowców!
    Niedawno dołączyłem do zaszczytnego towarzystwa posiadaczy sprzętu z Gdyni :]
    Musiałem wybierać między jakimś technicsem (modelu nie pomnę) a naszym poczciwym radkiem.
    Wybrałem lepsze jak się okazało :]
    a na dodatek za freebie

Ale do rzeczy, mam konkretne pytanko:
    otóż radmor jakiego posiadam to 5102 te, jest w stanie bardzo dobrym, niczego nie brakuje, gra czysto.
    Ma tylko jedną wadę... dwie literki za numerem... "TE"!
    kiedy widzę 5102, pięciooka, to mi się normalnie smutno robi że mój taki diodowiec :]
    No i wpadłem na pomysł żeby znaleźć gdzieś na aukcji 5102, dobrego z wyglądu, ale mającego jakieś uszkodzenia elektroniczne (żeby był tani) i żeby z tych dwóch zrobić jednego odpicowanego.

Pytanie jest zasadnicze - co z TE nie będzie pasowało do 5102?
    (gniazdo korektora wezmę z te)

(zaznaczam że elektronik ze mnie raczej żaden, prędzej majsterkowicz)

A tak na marginesie, to kupiłem sobie korektorek (5471 radek ofkoz :]) i zauważyłem ze z tyłu ma napisane "korektor 5470". Czy ktoś zamienił panele tylne, czy w radmorze mieli jeszcze stare, może u któregoś z Was jest podobnie??

Pozdrawiam
    ArekS
    Poziom 16  
    A propos tego dziwnego wzmacniacza "Radmor". to wcale nie musiało powstać w Radmodrze ktoś po prostu się na nim wzorował. A o tym że jest to rękodzieło (a raczej dobre "maszynodzieło"), opócz tego co pisał Rocky Horror może świadczyć też to ze płytki drukowane nie mają opisów elementów co w konstrukcjach fabrycznych występuje, a druga rzecz to stosowanie gniazd i wtyków rodem z Diory. Mom na myśli tą pionową płytkę za przełacznikiem typu isostat. Tego typu trapezowe wtyki nie były nigdy stosowane przez zakłady na wybrzeżu (Radmor,Unimor).
    W sumie ciekawa konstrukcja amatorska wzorowana na Radmorze.
    bury
    Poziom 19  
    witam.
    Cytat:
    Pytanie jest zasadnicze - co z TE nie będzie pasowało do 5102?
    (gniazdo korektora wezmę z te)
    wiesz napewno diody wkaujace napewno nie beda pasowały :)
    a o ile sie nie myle to to beda wszystkie identyczne czesci , zreszta jak rozbiezesz obydwa to porownasz. Pomysl masz jak najbardziej dobry , ja bym zrobil to samo :) tyle ze mam juz 5102.
    Cytat:
    A tak na marginesie, to kupiłem sobie korektorek (5471 radeon ofkoz :]) i zauważyłem ze z tyłu ma napisane "korektor 5470". Czy ktoś zamienił panele tylne, czy w radmorze mieli jeszcze stare, może u któregoś z Was jest podobnie??
    z tego co wiem to takie same korektory poprostu poprzedni wlasciciel podmenil front panel (moze orginal byl podrapany ? )
    Cytat:
    (zaznaczam że elektronik ze mnie raczej żaden, prędzej majsterkowicz)
    dasz sobie rade wkoncu to nie techniks :) Radmora nie jest latwo popsoc :)
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    Prawda.. ja skolei mam obydwa. :P
    bury
    Poziom 19  
    witam
    potrzebne mi wymiary boczkow od korektora 5470 lub 5471
    moze ktos mi pomoc ?
    chce sobie dorobic z plyty wiorowej 10 mm .
    dzieki za pomoc .
    pozdrawiam.
    kazik_j
    Poziom 22  
    ArekS napisał:
    A propos tego dziwnego wzmacniacza "Radmor". to wcale nie musiało powstać w Radmodrze ktoś po prostu się na nim wzorował. A o tym że jest to rękodzieło (a raczej dobre "maszynodzieło"), opócz tego co pisał Rocky Horror może świadczyć też to ze płytki drukowane nie mają opisów elementów co w konstrukcjach fabrycznych występuje, a druga rzecz to stosowanie gniazd i wtyków rodem z Diory. Mom na myśli tą pionową płytkę za przełacznikiem typu isostat. Tego typu trapezowe wtyki nie były nigdy stosowane przez zakłady na wybrzeżu (Radmor,Unimor).
    W sumie ciekawa konstrukcja amatorska wzorowana na Radmorze.

Ja to myśle, że to wszystko to było tak:
    Gościu znalazł sobie gdzies w piwnicy, lub od kogos dostal ten wzmacniacz. Sam go napewno nie zrobił, widać to po podłączaniu walkmana (chodzi mi o to, że stara się pokazać, że coś umie). Nie był on mu potrzebny i go sprzedaje. W tytule aukcji napisał Radmor, bo chyba tylko radmor swoje pierwsze odbiorniki cechował Quasi Quatro. Chyba wszystko jasne. To tylko moja własna hipoteza.
    tomektoon
    Poziom 16  
    kazik_j napisał:
    Ja to myśle, że to wszystko to było tak:
    Gościu znalazł sobie gdzies w piwnicy, lub od kogos dostal ten wzmacniacz. Sam go napewno nie zrobił, widać to po podłączaniu walkmana (chodzi mi o to, że stara się pokazać, że coś umie). Nie był on mu potrzebny i go sprzedaje. W tytule aukcji napisał Radmor, bo chyba tylko radmor swoje pierwsze odbiorniki cechował Quasi Quatro. Chyba wszystko jasne. To tylko moja własna hipoteza.

Dokładnie, napewno było tak jak piszesz.
    Ale ktoś musiał ten wzmacniacz wcześniej zbudować. I obstaję przy tym, że ten ktoś pracował w Radmorze i "przy okazji" wykonał tam obudowę, podebrał kilka części itp :) A na płytce za isostatami nie widzę żadnych trapezowych wtyków o których pisał ArekS..
    Gdyby ten wzmacniacz był o połowę tańszy to bym go kupił..
    DJ Volt
    Poziom 25  
    Ja licytuję sobie Radmorka 5102 TE. Co prawda TE, ale jest szansa, że będzie za góra 40 zł więc chyba się opłaca. Poza tym gość dodaje 3 drożną kolumne Tonsil, a mi taki wysokotonowiec jest potrzebny :D.

Będe miał Radmora <jupi> Aida idzie w odstawkę ;].
    Placek
    Poziom 15  
    Powalająca samoróbka, Radmor to nie jest - tylko gałki - reszta? skladak końcówek mocy od czego innego, przedwzmacniacz też jakiś dziwny ( filtry) . Ale już chętny na allegro jest - potem będzie do tego szukał schematu :)
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    no to oczekujemy nowego uzytkownika::):):):
    kazik_j
    Poziom 22  
    A wiecie panowie, że macie rację. Póki działa, to jest dobrze, ale jak padnie, to problem. Można na pałę wymieniać, tylko to bez sensu. Schematu nikt nie ma, no może jeden człowiek (konstruktor), albo też już wyrzucił. I powstają komplikacje. Najlepiej byłoby przeanalizować całą konstrukcję. Życzę sukcesów temu kto go będzie może w przyszłości robił. Formalnie to on już teraz jest do naprawy, co prawda kosmetycznej, ale jednak, mianowicie chodzi o znaczną nierównomierność kanałów.
    tomektoon
    Poziom 16  
    ArekS napisał:
    Wtyki Diory to te dwa czarne na zdjęciu.

To zwykłe radmorowskie wtyki z ułamanymi uchwytami. Poza tym trapezowe złącza Radmor też stosował..

Dodano po 3 [minuty]:

Placek napisał:
    Ale już chętny na allegro jest - potem będzie do tego szukał schematu :)

Licytuje "Hartmann" - kolekcjoner polskiego sprzętu audio i pojazdów militarnych :)
    ArekS
    Poziom 16  
    tomektoon...
    To zwykłe radmorowskie wtyki z ułamanymi uchwytami.
    Istotnie jak się temu przypatrzyłem to masz rację.
    Poza tym trapezowe złącza Radmor też stosował..
    Ja nie pamiętam konstrukcji Radmora z takimi wtykami, podaj przykład.
    kazik_j
    Poziom 22  
    Trapezowe wtyki były w nowszym sprzęcie. Napewno w 5430, wiem, bo mam i chyba w 5450. Co do innych to nie jestem pewien.

Zgrałem wczoraj fotki z komórki. Podrzucę wam zdjęcie mojego radmora, słaba jakość, ale jest.
    tomektoon
    Poziom 16  
    ArekS napisał:
    Ja nie pamiętam konstrukcji Radmora z takimi wtykami, podaj przykład.

5411, 5430, 5450, 5510, 5512, 5521, 5522..
    maciorkusowaciasty
    Poziom 18  
    odnosnie tego "radmora" z allegro... najsmieszniejsze jest to ze na nim nawet nie ma napisu Radmor. w prawym dolnym rogu front panelu jest tylko romb z literkami (chyba) "wr". ciekawe czy hartmann_pl wie co licytuje...
    kazik_j
    Poziom 22  
    WR czyli Wiesiek R. heheheh, ale to tylko moje domysły.
    Daris
    Poziom 20  
    Według mnie to jest wzmacniacz prototypowy-zrobiony albo w Radmorze albo przez pracowniak radmora na radmorowskich częsciach.
    Swoją drogą wygląda bardzo ciekawie.A o schemat to bym się nie martwił-przeciez to proste w budowie urządzenie.Kurcze chyba mym sobie cos takiego sprawił.Jak by na to nie patrzeć to unikat!!
    Stodal
    Poziom 13  
    wiecie co panowie jak to mial byc wg waszych domyslow prototyp to ja sie ciesze ze nie wszedl do produkcji bo jak dla mnie jest obrzydliwy i prawdopodobnie tak samo kiepsko gra jak wyglada.

przyjrzalem sie troszke dokladniej to w tym wzmacniaczu sa tylko 2 wej/wyj na podpiecie glosnikow a napisane jest ze quasi, moze sie myle ale quasi to 4 glosniki?
    Rocky Horror
    Poziom 31  
    W swoim poście gdześ wyżej, obaliłem teorie jakoby ten wzmacniacz miałby być czymkolwiek innym, niż czyimś ręcznie wykonanym sprzętem na własne potrzeby. Pewne funkcjonalne i techniczne "absurdy" (których z resztą można by wymienić jeszcze kilka) pozwalają stwierdzić, iż z całą pewnością nie jest to fabryczny wyrób, nawet prototyp.

Oczywiście "Quasi Quadro"obejmuje cztery wyjścia na głośniki. Jednakże widać wyrażnie, że wzmacniacz z aukcji ma ich cztery - po dwa, po obu stronach wejść sygnałowych.

To czy kiepsko gra, można by było ocenić conajwyżej po przeanalizowaniu schematu, lub oczywiście posłuchaniu wzmacniacza - co pewnie nigdy żadnemu z nas nie będzie dane. Jeśli jednak wzmacniacz ten bazuje na rozwiązaniach układowych i elementach stosowanych przez Radmora, gra pewnie całkiem podobnie - co w praktyce równa się ze stwierdzeniem: wyśmienicie...
    dymek
    Poziom 27  
    masz racje myslisz sie
    quassi to cos w stylu obecnego semi czyli jednym slowem pseudo
    quattro lub quadro lub quadral to bedzie cztery
    Rocky Horror
    Poziom 31  
    dymek napisał:
    quassi to cos w stylu obecnego semi

Czymkolwiek jest obecne semi...

Cytat:
    czyli jednym slowem pseudo

To właściwe określenie :) .

Krótko mówiąc: "Quasi quadro" to w wolnym tłumaczeniu "Jakby cztery".