Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jednostronna plytka w Eagle

10 Mar 2004 12:07 8575 16
  • Level 11  
    Witam szanownych kolegow !

hmm poniewaz jestem poczatkujacy w Eaglu zadaje poczatkujace pytania :D
    Mianowicie ... wygenerowalem sobie wzor plytki ze schematu jaki zrobilem i pozniej zrobilem tool-auto i wygenerowal mi plytke ... jednak z tego co widze to plytka ta jest 2 stronna :/ A mnie by interesowalo generowanie plytek jednostronnych :) Z gory dzieki za pomoc
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 23  
    jak dajesz AUTO ROUTE to masz do wybowu na których stronach mają być ścieżki

TOP - strona elementów
    BOTTOM - strona druku

wybranie N/A powoduje że na tej stronie nie bredzie ścieżek
    rreszta to styl w jakim mają być prowadzone ścieżki( prosto, pod skosem, pod kątem postym, * oznacza że dowolny kierunek
  • Level 11  
    Ok dzieki ci bardzo za odpowiedz ! Teraz jeszcze mam pytanie gdzie moglbym ustawic odlegosci miedzy sciezkami ?

Big tnx :)
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 34  
    a może zamist męczyć się pisząc te literki , energią zużyć na poklikanie w te kilka ikonek w Eaglu ;)

-=>design rules
  • Level 20  
    Tematyka niejednokrotnie poruszana. Wystarczy poszukać.

Mimo wszystko jeśli postąpisz tak jak powiedział mój przedmówca to i tak masz problem. Eagle nie wygeneruje ci zworek. Bardzo często zdaży się tak ,że nie bedziesz mógł czegoś zroutować. Najlepszy sposób to załadować stawienia routera z tych które są w eagle.
    Klikasz LOAD i szukasz w kat. Examples/Singlesided i tam masz 2 ustawienia routera, który machnie scieżki oraz gdy potrzeba to i zworki.
    Pozdrawiam

Bartek
  • Level 23  
    elektroda.pl -----download ---> poisy programów EDA tam znajdziesz opis go eagla :)
  • Level 11  
    Ok :)
    Sory ze tak lamersko postepuje ;) Wielkie dzieki za odpowiedz :D
  • Level 11  
    Heh opisu nie znalazlem na elektrodzie tak gdzie podawal adi :/
    Ale mam jeszcze pare pytan:

1. Jak zwiekszyc grubosc sciezek
    2. Jak zwiekszyc odleglosci miedzy sciezkami ?
    3. Czy w internecie jest jakis w miare przystepny opis Eagla po polsku ?

tnx !
  • Level 11  
    MACBartek dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :/

Ale tak powaznie to sprobowalem twojej metody ... tyle ze ten moj uklad jest w miare prosty i nie potrzebuje zworek ... Dokladniej jest to generator BFO do mojego odbiorniczka SSB ;)

Aha do tych pytan jeszcze jedno mam ...

4. Gdzie moge ustawic wielkosc laminatu na jakim ma byc wygenerowany uklad ?
  • Level 11  
    Hm ja wiem co i jak w tym programie ale mam takie pytanie czy przypadkiem nie trzeba craka do tego Eagle ?? ale tylko pytam :)
  • Level 15  
    Witam odświeżam temat gdyż mam pytanie dla was to pewnie banał a dla mnie jest to ważne. Otóż jak z takiego modelu płytki Jednostronna plytka w Eagle zrobić taki Jednostronna plytka w Eagle a z tego taki Jednostronna plytka w Eagle ? dziękuję za odpowiedzi.
  • Level 39  
    Hmm, pierwszy screen wyglada mi na projekt w Eagle`u z dziwnymi ustawieniami kolorów i ze zbyt cienkimi ścieżkami, drugi screen to "typowy" projekt w Eagle`u, trzeci natomiast to wydruk jednej warstwy. W czym problem?
  • Level 15  
    A no problem jest w tym że nie wiem jak z tego 1 i 2 obrazka stworzyć właśnie obrazek 3. I czy wogóle da się coś takiego wykonać w eagle ? sam bym poszukał ale angielski to u mnie kiepski raczej.
  • Level 36  
    Aby uzyskać obrazek taki jak na rys.3 musisz kliknąć na przycisk Display, odznaczyć zbędne warstwy, następnie przejść do wydruku zaznaczyć Black i wydrukować.
  • User removed account  
  • Level 15  
    Dzięki poradziłem sobie.
pcbway logo