Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO 740 2.3 benzyna wtrysk automat 1987 rok odcięcie pompy

VCU 21 Paź 2008 09:21 2076 5
  • #1 21 Paź 2008 09:21
    VCU
    Poziom 12  

Witam mam taki problem załozyli mi gaz i jak przełączę z gazu na benzynę benzyna nie działa. Trzeba zgasić i hetać rozrusznikiem aż zaciągnie paliwo i wtedy normalnie odpala. Przecięte są przewody w progu ,możliwe ,że odcięcie robi się gdzie indziej np na przekażnikach może ktos wie i może pomóc aby samoczynnie bez hetania i ponownego odpalania wracał do benzyny pozdrawiam i dzieki za ewentualną podpowiedż.

0 5
  • #2 21 Paź 2008 12:36
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A moim zdaniem to paliwo mu podaje a przeszkadza w odpaleniu gaz w kolektorze dolotowym.

Dodano po 1 [minuty]:

tak czy inaczej szukałbym innej przyczyny.

0
  • #3 21 Paź 2008 19:46
    VCU
    Poziom 12  

Gaz mu nie przeszkadza to kwestia komputera który widzi przerwę układu zasilania pompy i po właczeniu stacyjki jest reset kompa .

0
  • #4 21 Paź 2008 23:49
    Blicek
    Poziom 26  

Komputer nie ma nadzoru nad obwodem pompy. Chyba nawet obwodu cewki przekaznika nie kontroluje. Przekaznik podaje prąd do pompy, dopuki dostaje impulsy z układu zapłonowego. Napisz jaki to system (k-Jetronik, czy LH Jetronik 2.2 ?)

0
  • #5 22 Paź 2008 06:38
    VCU
    Poziom 12  

na dole ma chyba przepływomierz zamocowany do silnika ,napewno już wiem ,że zle się wpieli do pompy prawdopodobnierz odcina sie na przekażniku

0
  • #6 14 Lis 2008 02:30
    VCU
    Poziom 12  

Byłem w serwisie kolego " Blicek" komputer widzi pompę paliwa i po przekręceniu stacyjki jest krótkie uruchomienie. Przerwanie zasilania pompy spowoduje jej unieruchomienie . Zastosowałem sztuczne obciażenie i po przełaczeniu pompa wraca do poprzedniego stanu . Zwykła żarówka spełniła swoje zadanie

0