Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stara karta graficzna i monitor LCD 24 cale?

21 Paź 2008 11:08 3070 5
  • Poziom 10  
    Witam. Przymierzam się powoli do zakupu monitora LCD 24 cale, ale mam kartę graficzną RADEON 9800 PRO. Z tego co się orientuję powinna ona obsłużyć bez problemu rozdzielczość monitora 1920x1200px ...ale

No właśnie... chciałem skorzystać z porad bardziej doświadczonych forumowiczów czy tak wysoka rozdzielczość wpłynie negatywnie na komfort pracy. Zależy mi przede wszystkim na pracy w programach InDesign, Photoshop, ale również oglądaniu TV czy filmów (komputer robi w domu za drugi TV :) Sporadycznie używam komputera do grania, ale wszelkie uwagi w tym kierunku również będą mile widziane.
    Może rozsądniejszym rozwiązaniem będzie poszukanie matrycy 22 calowej, choć nie ukrywam, że zależy mi przede wszystkim na większym obszarze roboczym dlatego nie chciałbym iść w tym kierunku? Zaznaczam, że nie myślę w najbliższej przyszłości o wymianie karty na nowszą, zajmuję sie przede wszystkim grafiką i jest ona w pełni wystarczająca.

Poniżej podaję konfigurację swojego PC:
    Athlon 3000+
    3 GB DDR RAM
    RADEON 9800 PRO
    płyta: MSI KT4AV
    LEADTEK TV2000 XP EXPERT
    SKY STAR2

Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie, może ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność już z podobnymi wątpliwościami :)
    ...pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Jeśli kupujesz panorame to możesz się troche zdziwić przy oglądaniu z TV na pełno ekranowym trybie, ale tak ogólnie lepiej się pracuje.
  • Poziom 10  
    Damnian napisał:
    Jeśli kupujesz panorame to możesz się troche zdziwić przy oglądaniu z TV na pełno ekranowym trybie, ale tak ogólnie lepiej się pracuje.

...ano taki mam zamiar, w czym problem ?! Spodziewam się pasów po bokach... czy jeszcze jakieś inne niespodzianki mnie czekają? Mam nadzieję, że udaję się to jakoś ustawić nie lubię sztucznie rozciąganych obrazów...
  • Poziom 34  
    chodzi o pasy po bokach :)
    i jeśli chcesz w coś pograć to niestety tylko na dedykowanej rozdzielczości.
  • Poziom 10  
    ....a więc sprawa rozwinęła się następująco: zakupiłem ostatecznie GATEWAY 2185W w firmie FUNTECH. Pracuję na monitorze od dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolony, twierdzę, że w tej cenie (999 zł) nie ma alternatywy. Mnogość wejść w tym monitorze powala, bardzo przydatna funkcja PIP... zalet jest wiele. Po kalibracji sprzętowej kalibratorem lacie obraz jest po prostu rewelacyjny!!! Porównywałem jakość obrazu z monitorem LaCie 324... uwierzcie mi, że 2185W wiele nie odstępuje ponad 3x droższemu modelowi.

Coby nie było tak słodko są i minusy :) które jednak mi osobiście za bardzo nie przeszkadzają (w sumie to dwa) po pierwsze bzyczenie prawdopodobnie z cewek jeżeli jasność monitora zmniejszymy poniżej 85 (mam ustawione na 13) - trzeba być jednak bardzo wrażliwym żeby z tego powodu dyskwalifikować ten monitor. Po drugie - zauważyłem, że jak się odetnie po wyłączeniu kompa monitor od zasilania sieciowego, później nie zawsze chce zaskoczyć (trzeba wyciągnąc wtyczkę od zasilacza i już jest oki)... sporadyczny przypadek, ale zawsze.

Dużo czasu spędziłem poszukując monitora i nie żałuję tego wyboru...