Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat + modulator zły obraz Pomocy

21 Paź 2008 11:25 3256 12
  • Poziom 9  
    witam pisze w takiej sprawie i prosze o pomoc podłaczyłem cyfrowy posat przez modulator
    http://allegro.pl/item458617827_cyfrowy_modulator_telewizyjny_audio_video.html

do 2 pokoju znalazł mi obraz ale jest strasznie brzydki załamany skosny czarno biały nieda sie ogladac (poprostu przebija tylko) co moze byc przyczyna cudowałem juz rozne czestotliwosci Dekoder z modulatorem podłaczyłem cinchami a potem juz normalnie z modulatora idzie kabel antenowy moje gg 2762503
  • Poziom 30  
    Dekoder to któryś Echostar?
    Połączyłeś za pomocą jakiejś przejściówki cinch-euro?
    Trzeba sprawdzić modulator z innym źródłem sygnału, np TV, oraz sprawdzić obraz na innym, krótkim kawałku kabla antenowego z najlepiej z innym telewizorem.
  • Poziom 9  
    mam dekoder HD Echostar DSB 7100 połaczyłem go z modulatorem za pomoca kabli cinch
  • Poziom 9  
    super obraz juz jest ideał ale dzwiek tylko kupa szumow co moze byc przyczyna w tv dostrajam recznie i kiszka kanały zwykłe z kablowki działaja ok tylo ten z dekodera dzwiek brzdzi co zrobic
  • Poziom 25  
    Zmień rodzaj w TV fonii B/G lub D/K.
  • Poziom 9  
    jest kłopot to stary 7 lat tv Sanyo i szukałem roznych przełaczeni i od foni nic niema sam niewiem co robic
  • Poziom 25  
    W takim razie zmień w modulatorze, czasami w lepszych jest taka możliwość.
    Jeśli to TV na Polski, fonia musi być 6,5MHz jak na zachodni 5,5MHz.
    Podaj model tego TV.
  • Poziom 9  
    dziekuje za pomoc tv niema mozliwosc wyboru foni ale moze jest cos takiego w dekoderze dzis powalcze Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

Model TV to SANYO C14EA13EX TXT 14 cali
  • Poziom 9  
    witam znow niestety ani w tv a ni ww dekoderrze oraz w mdulatorze brak przełacznika foni macie jakis pomysł co z tym zrobic ?
  • Poziom 15  
    Założyć tzw. fonię równoległą do TV.
  • Poziom 24  
    Podłącz dekoder bezpośrednio pod TV i sprawdż czy jest fonia. Kamil
  • Moderator
    Witam, z opisu modulatora wychodzi że ma fonię 6,5 MHz. To jest taka sama jak masz z kablówki. Nic nie kombinuj, prawdopodobnie uszkodzony modulator. Sprawdź jeszcze na innym telewizorze. Zakładam że przewód m.cz sprawny. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziekuje wszystkim za pomoc Modulator mam taki
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=457894850#gallery
    zrobie jeszcze probe na innym TV i dam znac jak poszło ale to w poniedziałek

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

witam juz wszystko smiga w tym piep... modulatorze odkryłem gdzie sie fonie zminia wiec nalezy zacisnac 2 klawisze razem pod modulatoremi wtedy zminia sie pasmo foni potem modulator wyłaczyc z prady właczyc i jest ok Pozdrawiam