Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ automatycznego przyłączania telefonu

informatykatw 21 Paź 2008 14:13 1001 4
  • #1 21 Paź 2008 14:13
    informatykatw
    Poziom 11  

Witam

Mam raczej niecodzienny problem związany z faksem w HP LJ2840... Podłączyłem to urządzenie do starej centralki Panasonica i niestety nie mogę przekazywać połączeń przychodzących na to urządzenie bo fax ma cały czas 'podniesioną słuchawkę' - na telefonie sekretarki świeci się dioda zajętości numeru. Doszedłem do tego, że jeżeli wypnie się fax z centralka, wyśle żądanie odebrania faxu z innego faksu, centralka dzwoni na niepodłączony fax i w tym momencie wpinam kabelek to fax przechodzi.

Innymi słowy potrzebuję najprostszy układ przepuszczający połączenie w momencie otrzymania sygnału dzwonka z centralki i podtrzymujący połączenie aż do momentu rozłączenia się centralki. Można zrobić coś takiego prosto?

Pozdrawiam
    Tomasz Witke

• #2 21 Paź 2008 20:13
    jerzwiel
    Poziom 1  

A jak się ma" samo" urządzenie faksowe tzn. czy aby po podłączeniu do normalnej dobrej linii też nie daje zwarcia , czy to było sprawdzane?. Centralka nawet stara rozróżnia tyko stan zwarcia i stan przerwy chyba że ma uszkodzony port.

• #3 22 Paź 2008 10:24
    informatykatw
    Poziom 11  

Widzisz..

Dzisiaj sobie uświadomiłem inną rzecz.. otóż ten fax stał niegdyś w innym pomieszczeniu i.. problemów nie było! Zastanawiałem się chwile czym to może byś spowodowane i pomyślałem, że centralka odróżnia też stan zwarcia na dwóch pozostałych żyłach kabla z końcówką RJ-12... Gdy fax stał w innym pomieszczeniu dochodziły tam tylko dwie żyły telefoniczne (instalacja prowizoryczna) a teraz jest podłączony do centralki oryginalnym kablem z 4żyłami. Sprawdzę to dzisiaj i dam znać.

Pozdrawiam
    Tomasz Witke

• #4 22 Paź 2008 11:01
    M___
    Poziom 21  

No i znalazłeś sam odpowiedź. :D
    HP zwiera zewnętrzne żyły bo podaje tam sygnał, kabel 4-o żyłowy powoduje zwarcie portu systemowego.

• #5 22 Paź 2008 13:45
    informatykatw
    Poziom 11  

Się zgadza, zrobiłem przejściówkę i wszystko działa. :)
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME