Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROJEKTOR PHILIPS LC 4341

21 Paź 2008 17:28 1358 2
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Posiadam projektor PHILIPS LC 4341.
    Do tej pory działał extra, aż kiedyś po włączeniu zaświeca lekkim zielonym światłem widocznym na około 20 cm w pełnej ciemności i za chwilę przygasa do zera.
    Czy takie są objawy zakończenia żywotności lampy??? Jak sprawdzić, czy jest dobra???
    Kiedyś przerywało w nim obraz dostarczany z DVD i po "stuknięciu" wszystko było OK.
    Czy to wina lampy, czy raczej jakaś elektronika?
    Jeżeli projektor jest załączony bez źródła sygnału, to powinien być wyświetlany jakikolwiek obraz (pytam, bo nigdy wcześniej nie sprawdzałem) np. po wciśnięciu MENU na projektorze?
    Czy to może być wina jakiegoś układu, który generuje obraz, wypalona lampa czy coś innego?
    Z góry dziękuję za podpowiedź
  • Poziom 15  
    na 100% przegrzana lampa, wyjmij i sprawdź jak wygląda będzie miała niesymetryczny żarnik
  • Poziom 12  
    Rozebrałem projektor i jest tam górna płyta, na której jest "wkomponowana" jakaś karta graficzna. Jest procesor i jakieś takie same trzy inne układy scalone. Każdy ma taki sam układ elektroniki w około i przy jednym są trachnięte 3 części elektroniczne. Poszukuję zamienników do nich a są nieopisane i nie wiem co to może być. Przy jesnym scalaku są popalone ale przy pozostałych dwóch są OK. Żadnych symboli na nich nie ma i nie wiem co to wogóle za części i chyba trza będzie poszukać całej płyty głównej - reszta sprawdzona i sprawna. Poszukuję kogoś, kto ma taki projektor uszkodzony - przyjmę jako dawcę. A może ktoś wie gdzie wysłać zapytanie do firmy PHILIPS o schemat (zapewne nie dostanę) lub o wiadomość co to za części??? Może ktoś ma kogoś w jakimś serwisie, kto może odsprzedać tą płytę??? Chodzi mi o tą górną, na której są wejścia, wyjścia i styki przycisków.
    Z góry dzięki za wieści.