Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator równoległy do AVR

DJ Davi 21 Paź 2008 18:16 2613 6
  • #1 21 Paź 2008 18:16
    DJ Davi
    Poziom 21  

Witam. Zbudowałem programator równoległy ze strony http://pin.if.uz.zgora.pl/~jsieracki/Programator_rownolegly.html. Do jego obsługi używam programu Avrxtool32. Sterownik giveio.sys zainstalowany. Programator mam sprawdzony a po włożeniu procka nie odczytuje mi jego sygnatury? co sprawdzić jeszcze ? dodaje zdjęcie wyskakującego komunikatu przy próbie odczytu.

0 6
  • #2 22 Paź 2008 07:34
    rfhzcx
    Poziom 13  

Sprawdź w jakim trybie pracuje port PC-ta

0
  • #3 22 Paź 2008 14:31
    DJ Davi
    Poziom 21  

W biosie mam ustawione ECP+EPP. Programator STK200/300 działa dobrze na tym porcie z tymi atmegami.
    Właśnie zauważyłem że scalak IC1 który zastosowałem (M74HC299B) różni się od oryginalnego zastosowanego w projekcie (M74HC299N) różni się ostatnią literka . Co ona oznacza?

Znalazłem jeden błąd gdyż zamiast tranzystora Q5 (BC546) dałem BC556. Po zmianie tego tranzystora pojawia się to co za zdjęciu jednak nadal nie odczytuje mi sygnatury mikroprocesora. Po wyjęciu atmegi z programatora za same FF-FF-FF. Gdzie mam szukać jeszcze jakiegoś błędu? czy ktoś miał już z tym takie problemy?

0
  • #4 24 Paź 2008 20:18
    DJ Davi
    Poziom 21  

Czy ktoś miał takie problemy z tym programatorem? Czy ktoś pomoże?

0
  • #5 08 Lut 2009 07:17
    lechu_a
    Poziom 2  

Też mam taki sam problem, gdy odłączę programator od komputera to program sygnalizuje, że nie na podłączonego programatora, po podłaczeniu programatora i wydaniu polecenia w programie, program oczekuje na włożenie procka i naciśnięcie klawisza enter (niby wszystko jest dobrze). Wszystko potem dzieje sie tak jak u autora tematu, procesor nie można odczytac, zaprogramować, ani ustawić fusy bitów. Próbowałem i z prockami sprawnymi i zablokowanymi efekt podobny. Na tym porcie komputera używam też programatora ISP gdzie bez problemu programuje sprawne procki. Może ktoś coś poradzi w temacie. Pozdrawiam.

0
  • #6 08 Lut 2009 11:42
    DJ Davi
    Poziom 21  

W moim przypadku okazało się, że troszkę źle wytrawiłem płytkę i jedna ścieżka miała przerwę. Posprawdzaj starannie płytkę.

0
  • #7 18 Paź 2009 11:14
    czeles
    Poziom 16  

Zrobiłem programator wg tego samego źródła http://pin.if.uz.zgora.pl/~jsieracki/Programator_rownolegly.html. Program avrpp.exe -r wyświetlił mi taki sam komunikat (brak komunikacji z kontrolerem). Sprawdziłem programem vbport.exe na które piny złącza LPT w programatorze wysyłane są sygnały. Włączenie sygnału C0 na pinie 1 powoduje pojawienie się napięcia na pinie 13, sygnał C1 na pinie 2 pojawia się na pinie 12 itd. Jedyną możliwością korzystania z tego programatora jest przelutowanie kabla. Ponieważ kabel ten służy mi do innych zastosowań, wykonałem nową płytkę. Opis https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic72511-30.html

1