Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny mercedes 124, nie chce się otwierać.

21 Paź 2008 18:54 1961 9
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam następujący problem.
    Dzisiaj zakładałem klientowi alarm i wystąpił problem z centralnym zamkiem a mianowicie. Przeciołem niebieski kabel założyłem przekaźniki wedle schematu i centralny zamyka się i po chwili otwiera(podawany impuls w centralce ma 3 sek), natomiast nie chce się otwierać. Kolejny problem to taki że zamek stracił sterowanie centralnym w lewych drzwiach mimo że z powrotem dzisiaj wyjąłem te przekaźniki i połączyłem niebieski kabel. Proszę o jakąś podpowiedź po klient troszkę się niecierpliwi.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    sprawdź przełacznik krańcowy w drzwiach powinen być przy serwie.
  • Poziom 11  
    z prawych drzwi zamyka bez problemu wszystkie drzwi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    to podepnij sie pod orginalny sterownik centralnego skoro działa.
  • Poziom 12  
    wydluz czas centralnego zamka z 0.5 na 3sec i problem zniknie bedzie brykac pozdrawiam
  • Poziom 21  
    klucznikAK jak byś czytal posty to byś wiedzial że jest 3s ;p
  • Poziom 11  
    Problem w tym że jak zaczynałem zakładać centralny to działało na obu drzwiach a teraz tylko lewe sterują wszystkimi pozostałymi. Klient przełożył wizytę na sobotę, spróbuję jeszcze raz od początku podłączyć wedle schematu załączonego na innych forach,krańcówki wszystkie są sprawne.Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Przepnij niebieski na np. zielony lub żółty na kompresorze pod kanapą a przekaźniki powinieneś mieć podłączone wg schematu E https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1854448#1854448
  • Poziom 11  
    ok wreszczie udało się uruchomić. Podłączyłempod przewód żółty przy pompce i działa. Na przewodzie niebieskim nie było możliwości podłączenia, w pewnym momęcie wogóle przestał reagować na impulsy, i bez różnicy czy zamek był otwarty czy zamknięty szło nim napięcie 12V.
  • Spec od Mercedesów
    Najprawdopodobniej w czasie eksperymentowania "zespawałeś" na stałe styki w siłowniku drzwi kierowcy.:)