Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Półautomat KEMPPI- mały prąd spawania.

kuba306 21 Paź 2008 21:25 3479 7
  • #1 21 Paź 2008 21:25
    kuba306
    Poziom 2  

Witam
    Niedawno wpadł mi w ręce MIGOMAT podobny do tego na załączonym zdjęciu
    Półautomat KEMPPI- mały prąd spawania..Podobny do Kemppi tylko jest Polski. Prąd max 160 A.Problem polega na tym że podczas spawania jest jakby za mało amperów chociaż ustawiam na maxa. Spaw jakiś nasmarkany nie ma prawidłowego przetopu. Próbowałem z drutem 1,2 oraz 0,8.Napięcie na zacisku masowy i końcówce prądowej wynosi około 22 v.Gdzie mogę szukać usterki. Z góry dziękuję za pomoc.

0 7
  • #2 21 Paź 2008 21:49
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Może spawasz na pierwszym zakresie.Czy na dole spawarki tam gdzie podłączasz masę są jeszcze jakieś wejścia?Mogą być oznaczone A B C.

0
  • #3 22 Paź 2008 12:53
    kuba306
    Poziom 2  

Są dwa wejścia do masy ale zmieniałem je i nic nie pomaga spawam na największym zakresie prądu

0
  • #4 22 Paź 2008 21:07
    romankacz
    Poziom 11  

Sprawdź napięcie zasilające spawarkę jeżeli jest 3-faz, to może być brak jednej z faz.Sprawdzanie zaczynaj od wtyczki aż skończysz na samym transformatorze.Jeżeli jest to 1-faz to proponuję sprawdzić stos prądowy ,któraś z diód ma zwarcie albo przerwę.Jeżeli pomogłem to się cieszę powodzenia.

0
  • #5 23 Paź 2008 12:15
    kuba306
    Poziom 2  

3 fazy są sprawdzałem.Pod transformwtorem są aluminiowe płytki z diodami, wjaki sposób sprawdzić czy te diody są ok.

0
  • #6 18 Gru 2008 17:58
    romankacz
    Poziom 11  

Diody w mostku sprawdzisz miernikiem,odłącz mostek i sprawdź czy na przewodach które zasilają mostek jest jednakowe napięcie , jeżeli różne to masz uszkodzone przełączniki zakresu, powodzenia.

0
  • #7 18 Gru 2008 18:36
    gsminfo
    Poziom 21  

Zawołaj kogoś z naprawy TV , by sprawdził oscyloskopem. To najpewniejszy sposób na wykrycie usterki. Ale generalnie to brak fazy , a to może być
    -transformator ,przerwa
    -przełącznik zakresów
    -dioda w prostowniku
    -stycznik
    -iskrzące gniazdo bezpiecznikowe w obiekcie gdzie jest podłączona spawarka(choć inne urządzenia-silniki chodzą poprawnie)
    -lub uszkodzony kabel zasilający

0
  • #8 20 Gru 2008 16:31
    kuba306
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc.Brakowało jednej fazy.Narazie wszystko jest ok.

Dodano po 55 [sekundy]:

Uszkodzony był kabel

0
  Szukaj w 5mln produktów