Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz do altus 300 do 400zl - co kupić?

mercc2 21 Paź 2008 22:37 1227 4
  • #1 21 Paź 2008 22:37
    mercc2
    Poziom 9  

Witajcie. Nie dawno zakładałem temat o sprzęcie audio i doszedłem do wyboru. Wybór padł na dwie kolumny Altus 300. Ale brakuje mi teraz wzmaczniacza lub amplitunera... Co byście wybrali do tego zestawu by wykorzystać w pełni moc tych kolumn. Zaznaczam, że koszt jaki na wzmacniacz posiadam to max 400zł. Jak już wspomniałem wcześniej to zależy mi na miękkim bassie. :D Głównie będę słuchał muzyki typu hiphop polski/zagraniczny,dance, troche drum and bass. PS. będę chciał to podłączyć pod PC.

0 4
  • #2 22 Paź 2008 21:59
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Witam. Mam na sprzedaż wzmacniacz 2x300w/4ohm i ok. 2x180w/8ohm, powinien się nadać idealnie.

0
  • #3 06 Gru 2008 18:07
    lukatoni
    Poziom 9  

nie dawno kupilem altusy 300 i nie wiem jaki wzmacniacz podpiac pod te kolumny..dysponuje kwota do 600zl myslalem nad yamaha a 520 ale mysle czy nie bedzie ona za slaba??przy wzmacniaczu ktora moc jest wazniejsza moc wzmianowa czy moc muzyczna??prosze o pomoc

0
  • #4 27 Gru 2008 23:26
    mariusz.o
    Poziom 19  

Witam, zaraz zapewne ktoś napisze że już było wystarczająco dużo postów na temat Altusów i wzmacniaczy do nich. A tak szczeże mówiąc to przetrzepałem całą elektrode i nic konkretnego nie znalazłem. Potrzebuje wzmaka do tych kolumn do kwoty 1000zł.

0
  • #5 28 Gru 2008 12:21
    Micharlito
    Poziom 35  

Witam może dodam coś od siebie kolumny te miałem początkowo pod wzmacniaczem YAMAHA A-720 deklarowane 2x105W /8r dźwięk był nawet fajny ale basu tak średnio wiadomo charakter altusów popsuje dźwięk choćby nawet monobloka klasy A firm takich jak MBL. Później testowałem to też pod innymi Pioneerami średnio 70-100W modeli nie znam bo to znajomych i jednym technicsem też ok 100W dźwięk wydawał mi się że ta YAMAHA zawsze miała lepszy taki mimo wszystko pełniejszy. Jednak to nadal było do kolumn za mało 150W ciągłej mocy trzeba było mieć żeby poszaleć a czym więcej tym lepiej. Poszedłem na całość po sprzęt estradowy wybór był nie łatwy bo i budżet ograniczony nie chciałem za nic w świecie żadnych Hollywoodów i innych wynalazków OMNTRONIC czy RELOOP też się do tego zaliczają jedyne co mnie interesowało to DAP ze względu na budowę i dobre opinie oraz ELMUZ którego mi sprzątnięto sprzed nosa. A był to model 2404M w konsekwencji kupiłem DAPa P900 stan jak nowy z wszystkim także uważam że to dobry zakup. Jak to teraz grało no wreszcie wzmacniacz miał przewagę nad kolumnami jak był dobry utworek to GDN potrafił uderzyć o dno a to już wiadomo że praktycznie kres możliwości. Nie był to przester jak piszą niektórzy mający OMNTRONICa że im na połowie gałki wali cewka o dno. A jeszcze ogólny dźwięk muszę przyznać że na moje ucho wzmacniacz gra lepiej niż ta YAMAHA ma lepszą stereofonię a czystość hmm też wg mnie jest lepsza. Także jeżeli ktoś chce wyciskać max z tych kolumn to raczej wzmacniacze domowe powinien odstawić same kolumny to pseudo estrada. Teraz mam kolumny ZUS i dopiero mogę wykorzystać potencjał tego wzmacniacza. Dla zainteresowanych końcówka dla 8r jest w stanie oddać ok 230W producent deklaruje 300W ale wiadomo to tylko DAP końcówki mają jakiś tam limiter nie działa on jak by się chciało ale jest na końcówkę zdecydowałem się ze względu również na imprezy na kolumnach estradowych więc granie na domowym wzmacniaczu było by tu trochę dziwne. Myślałem również nad zmianą P900 na P1600 z dopłatą ale tu chyba nikt się zamieniać nie chcę lub zmiana na jakiś inny dobrej firmy wzmacniacz jeżeli ktoś zaproponował b y dobrą cenę mógł bym też sprzedać końcówkę ale wolał bym zamianę. Pozdrawiam

0