Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson FX-1170 - diody migają na przemian

chomicki 10 Mar 2004 14:52 1412 3
 • #1 10 Mar 2004 14:52
  chomicki
  Poziom 21  

  Nie mam zielonego (tak jak te diody) pojęcia, co może oznaczać ten błąd, ale wiem, że po włączeniu drukarka ustawia głowicę, następnie ruszy silnikiem podajnika papieru (traktora) i... zaczynają na przemian zapalać się po kolei wszystkie trzy diody w panelu. Usterki mechanizmu wykluczam.

  0 3
 • #2 10 Mar 2004 21:01
  rudachary
  Poziom 17  

  Wiec tak.
  Na dziendobry wyczysc czujnik karetki
  Potem sprawdz czy karetka nie blokuje sie w pozycji ustawiania sie Home Position.

  Sprubuj rowniez odkrecic glowice i wyciagnac pasmo sygnalowe glowicy moze glowica robic zwarcie lub same pasmo jest przetarte i robi zwarcie do masy czyli obudowy.


  napisz jak ci poszlo

  Moze jeszcze cos wymyslim

  0
 • #3 11 Mar 2004 09:24
  chomicki
  Poziom 21  

  Ten czujnik położenia głowicy jest w porządku - znakomicie kontaktuje za każdym razem (problem z nim jest sygnalizowany w inny sposób - wszystkie diody migają jednocześnie). Próbowałem wogóle bez karetki w odpowiedni sposób manipulując switchem położenia głowicy (wykluczyłem w ten sposób przeciążenia silnika). Tydzień temu robiłem identyczną drukarkę i wiem, że przeciążenie tego silnika - zablokowanie konika (zatarta prowadnica i zjeżdżone tuleje) też wywołuje natychmiastowy błąd... Ale bez konika nie ma przecież żadnych oporów, a silnik pracuje pewnie i bez żadnych podejrzeń...  Minęło trochę czasu, a ja nie doszedłem co może oznaczać ten błąd. Proszę o poradę.

  0
 • #4 16 Mar 2004 12:59
  chomicki
  Poziom 21  

  No i już wiem, co było przyczyną błędu... Szkoda, że tak długo musiałem na to wpadać. Testowałem drukarkę rozkręconą, bez głowicy. Okazało się, że to urządzenie bez głowicy sygnalizuje błąd. Ach te przyzwyczajenie do kas fiskalnych, które w większości przypadków nie sygnalizują błędów jeśli testuje się je bez głowicy (dotyczy igłowych mechanizmów drukujących)
  Temat zamknięty.

  0