Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wrt54gl - wolny internet. Jaka jest przyczyna?

dejfit 22 Paź 2008 00:27 2208 10
  • #1 22 Paź 2008 00:27
    dejfit
    Poziom 20  

Witam,

Posiadam router Linksys'a Wrt54gl (firmware fabryczny) i mam problem z prędkością działania Internetu po podzieleniu łącza. Jak się domyślacie wszystko strasznie zamula. Łącze 3mbit (GHnet Kraków). Strony otwierają się bardzo powoli - na modemie 56kbps 10 lat temu wszystko chodziło znacznie szybciej. Konfiguracja ISP - router przez DHCP, router- komputery w sieci też DHCP. Mogę przypisać wszystko ręcznie, ale czy to coś da ?

Najciekawsze jest to, że po przypisaniu MAC'a routera karcie sieciowej jednego z komputerów Internet działa poprawnie. W czym jest problem router? ghnet ? Ja nie mam pomysłów, a cierpliwość już straciłem.

pozdrawiam

0 10
  • #2 26 Paź 2008 08:08
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Stawiam na program P2P działający na jakimś PC bez ograniczeń.

Odłącz od routera wszystkie PC poza swoim i wtedy sprawdź.

0
  • #3 26 Paź 2008 12:39
    none12
    Poziom 20  

Zmień fabryczny soft na alternatywny i podzielisz sobie ładnie łącze i nie powinieneś mieć problemów.

0
  • #4 26 Paź 2008 17:08
    dejfit
    Poziom 20  

Obawiam się, że problem jest trochę bardziej złożony aniżeli działający p2p. Podłączam tylko jeden komputer, co prawda kolegi, bo mój chwilowo jest niedysponowany, ale w innych sieciach jest ok ! Firmware na razie zaktualizowałem do wersji 4.30.11 - z konfiguracją przez dhcp nawet laik sobie poradzi na tym sofcie. Poza tym wykluczyłem już kable i router. U kolegi działa bez zarzutu.
    Zerknijcie na te zdjęcia:
    Link
    Link
    Link

Nie wiem jakim cudem to działa na jednym komputerze(bez routera) i jakiego standardu się trzyma ghnet. Dla mnie niewytłumaczalne. Jeżeli to jest gniazdko :

Code:

5         4
    6         3
    7         2
    8         1
      [I I I] <--- wtyczka

to kolory są następujące :
    1. biały
    2.pomarańczowy
    3.(puste)
    4. brązowy
    5.zielony
    6.biało-brązowy
    7.niebieski
    8.biało-niebieski

biało-zielony w powietrzu

EDIT:
    3mbit by ghnet podpięte przez router: Link
    utracone pakiety: Link
    konfiguracja ISP: Link
    konfiguracja LAN(tym razem ręcznie):Link
    Provider oczywiście utrzymuje, że to nie ich wina. Router jest widoczny po ich stronie i wszystko jest ok. Winna jest konfiguracja, albo mój sprzęt. No comment !

0
  • #5 26 Paź 2008 18:12
    Slawi
    Poziom 20  

Mam jedno pytanie- czy router jest ustawiny jako "RUOTER" czy jako "GATEWAY" w setup/advanced routing pozycja "operating mode"?
    Powinno byc Gateway.

0
  • #6 26 Paź 2008 19:19
    dejfit
    Poziom 20  

oczywiste, że gateway.. to ustawienie domyślne. Ktoś się zna na podłączaniu gniazdek ? Może mi powie dlaczego transmisja nie jest na 1+2 i 3(puste) + 6 ?
    pozdro

0
  • #7 26 Paź 2008 19:37
    none12
    Poziom 20  

Gniazda używają standardu "A" i "B" ale po prostu inaczej inaczej na płytce są rozmieszczone i dlatego jest inny sposób zaszywania gniazdek.

0
  • #8 26 Paź 2008 19:53
    dejfit
    Poziom 20  

Standard EIA/TIA568A i EIA/TIA568B to to samo tylko inne kolory.To wiem. Nie w kolorach rzecz. Osobiście nie wierzę w to żeby ktoś wyprodukował gniazdko z taką - co najmniej dziwną - płytką. Po to są standardy i homologacje, aby uniknąć problemów. Zwątpię zaraz..

0
  • #9 26 Paź 2008 21:10
    none12
    Poziom 20  

Poważnie gniazda tak się szyje podobnie patch panele. Ale wiesz co może masz źle poszyte gniazdka w sensie pozacinane kable lub coś w tym stylu to też wpływa na przepustowość sieci.

0
  • #10 27 Paź 2008 12:48
    dejfit
    Poziom 20  

hmm podepnę jeszcze raz router na nowym firmware, skoro mówisz, że możliwe jest takie zaszycie..

0
  • #11 29 Paź 2008 20:58
    dejfit
    Poziom 20  

Problem polegał na niepoprawnym podłączeniu żył w gniazdku i przy switch'u. Karta sobie jakoś z tym inteligentnie radziła, router już nie !
    Do zamknięcia !

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo