Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rosyjski przester - szukam info o scalakach

Jamie 22 Oct 2008 07:01 3154 5
    Jamie
    Level 20  
    Szukam informacji o cywilizowanych odpowiednikach scalaków użytych w konstrukcji ze schematu - żadnych dodatkowych informacji o urządzeniu nie posiadam - schemat wyłapany w necie - wiadomo tylko, że pochodzi od towarzyszy (co widać na obrazku) :)

Rosyjski przester - szukam info o scalakach
    wojtek60
    Level 22  
    Uklady DA1(1-2)oraz DA2(1-2) to pdwojne uklady operacyjne z kompensacja czestotliwosci. Jesli projektujesz plytke sam to mozesz uzyc od biedy 741.Z tymi odpowiednikami to moze byc problem...
  • Helpful post
    bol
    Level 19  
    DD1 - K561TB1,zamiennik CD4027
    Jamie
    Level 20  
    wojtek60 - Że podwójne OP'y to wynika ze schematu, a i kompensację też zauważyłem :D Tylko tutaj właśnie jest problem, nie ma mowy o 741 - dobrze wiem jakie 741 brumy daje - wstawiłbym jakieś podwójne TL0xx pomijając tą kompensację, ale koledzy molestujący gitary i lepiący stompboxy wiedzą jakie efekty daje wstawienie teoretycznie lepszego TL0xx zamiast oryginalnego np. LM308 (ProcoRat się kłania :)), - niby gra, ale dźwięki jakieś takie...
    Chyba na razie odłożę ten wynalazek i albo poszukam na jakimś złomie oryginalnych scalaków (marne szanse) albo... jeszcze nie wiem, bo strasznie jestem ciekawy brzmienia "tego czegoś" (właściwie przypomina mi to któryś schemat - czy nie jakiś BOSS?, ale ta mnogość diod obcinających mnie myli.

bol - z tym przełącznikiem to miałem problem, zwykle daję w tym miejscu albo 4066, albo flip-flopy na FET'ach ( to znaczy w przypadku elektronicznego przełączania boxa) - mimo wszystko najprostszy jest 3PDT lu DPDT...

Dzięki za info - obdzieliłbym was punktami, ale jak tam może widać "cienko, panie, ino pięć" :( Ale w pomógł mogę kliknąć :)
    PS: Acha, pięć - trzy za pomógł dla bola i dla wojtek60 już nie ma...
  • Helpful post
    velsper
    Level 29  
    DA1, DA2 :arrow: K157UD3 :arrow: K157UD2 :arrow: 2x LM301
    Jamie
    Level 20  
    velsper - Dzięki. Wygląda na to, że ścisłego odpowiednika to raczej nie znajdę. Spróbuję wsadzić tam te LM301, tym bardziej, że bardzo drogie nie są - ale co z tego wyjdzie? Albo podstawki dam i popróbuję różnych operacyjnych z korekcją... Jeśli się nie zestresuję i ulepię ten wynalazek, to go może wrzucę na Elektrodę z opisem doświadczeń :D - ale nie obiecuję.

Theme is closed!