Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rosyjski przester - szukam info o scalakach

Jamie 22 Paź 2008 07:01 2656 5
  • #1 22 Paź 2008 07:01
    Jamie
    Poziom 19  

Szukam informacji o cywilizowanych odpowiednikach scalaków użytych w konstrukcji ze schematu - żadnych dodatkowych informacji o urządzeniu nie posiadam - schemat wyłapany w necie - wiadomo tylko, że pochodzi od towarzyszy (co widać na obrazku) :)

Rosyjski przester - szukam info o scalakach

0 5
  • #2 22 Paź 2008 08:08
    wojtek60
    Poziom 22  

Uklady DA1(1-2)oraz DA2(1-2) to pdwojne uklady operacyjne z kompensacja czestotliwosci. Jesli projektujesz plytke sam to mozesz uzyc od biedy 741.Z tymi odpowiednikami to moze byc problem...

0
  • Pomocny post
    #3 22 Paź 2008 19:01
    bol
    Poziom 19  

DD1 - K561TB1,zamiennik CD4027

1
  • #4 23 Paź 2008 00:22
    Jamie
    Poziom 19  

wojtek60 - Że podwójne OP'y to wynika ze schematu, a i kompensację też zauważyłem :D Tylko tutaj właśnie jest problem, nie ma mowy o 741 - dobrze wiem jakie 741 brumy daje - wstawiłbym jakieś podwójne TL0xx pomijając tą kompensację, ale koledzy molestujący gitary i lepiący stompboxy wiedzą jakie efekty daje wstawienie teoretycznie lepszego TL0xx zamiast oryginalnego np. LM308 (ProcoRat się kłania :)), - niby gra, ale dźwięki jakieś takie...
    Chyba na razie odłożę ten wynalazek i albo poszukam na jakimś złomie oryginalnych scalaków (marne szanse) albo... jeszcze nie wiem, bo strasznie jestem ciekawy brzmienia "tego czegoś" (właściwie przypomina mi to któryś schemat - czy nie jakiś BOSS?, ale ta mnogość diod obcinających mnie myli.

bol - z tym przełącznikiem to miałem problem, zwykle daję w tym miejscu albo 4066, albo flip-flopy na FET'ach ( to znaczy w przypadku elektronicznego przełączania boxa) - mimo wszystko najprostszy jest 3PDT lu DPDT...

Dzięki za info - obdzieliłbym was punktami, ale jak tam może widać "cienko, panie, ino pięć" :( Ale w pomógł mogę kliknąć :)
    PS: Acha, pięć - trzy za pomógł dla bola i dla wojtek60 już nie ma...

0
  • Pomocny post
    #5 23 Paź 2008 01:37
    velsper
    Poziom 29  

DA1, DA2 :arrow: K157UD3 :arrow: K157UD2 :arrow: 2x LM301

1
  • #6 23 Paź 2008 05:18
    Jamie
    Poziom 19  

velsper - Dzięki. Wygląda na to, że ścisłego odpowiednika to raczej nie znajdę. Spróbuję wsadzić tam te LM301, tym bardziej, że bardzo drogie nie są - ale co z tego wyjdzie? Albo podstawki dam i popróbuję różnych operacyjnych z korekcją... Jeśli się nie zestresuję i ulepię ten wynalazek, to go może wrzucę na Elektrodę z opisem doświadczeń :D - ale nie obiecuję.

Theme is closed!

0