Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 45 - silnik przerywa, zapala się kontrolka...

spokoszeroko 22 Oct 2008 11:36 5760 6
    spokoszeroko
    Level 19  
    Cześć! Rover 45 1.6 benzyna 16V, 2001r, od jakiegoś czasu nie mogę dobrze przyspieszać i jeździć płynnie, ciągle przerywana jest praca silnika, na ludzie i podczas jazdy, poprostu stale przerywa ale nie gaśnie. Świece mają około pół roku, filtr paliwa niedawno wymieniony. Po próbie wejścia na obroty wyższe silnika zapala się kontrolka taka żółta jakby od pompki paliwa. Nie wiem czy to pompka nawala czy może się ta kontrolka zapalać jeśli np przewody wys. napięcia są złe? Jeśli ktoś coś wie poproszę o pomoc bo podpięcie pod komputer kosztowało mnie 150zł a gość kazał zmienić świece które są nowe:) i filtr paliwa. Chyba miał sprzet odkupiony gdzieś ze wschodu... z lat 80tych...:) Pozdrawiam.
  • Helpful post
    yaaro
    Level 33  
    Zmień świece i przewody wysokiego napięcia. Jeśli wg Ciebie świeca mająca pół roku jest nowa to życzę powodzenia.
    spokoszeroko
    Level 19  
    Cześć! Nieee, źle się wyraziłem! Pół roku miałem świece i teraz założyłem nowe. Ok, dzięki, spróbuję z tymi przewodami. Tylko zastanawia mnie czemu jak dodam gazu i przyspieszam to ta kontrolka miga, ok jak już powiedziałem posłucham i zmienię przewody. Narazie dzięki.
  • Helpful post
    focus30
    Level 13  
    A możesz bardziej sprecyzować co to za kontrolka? Może od ecu? Może jakiś czujnik padł.
    spokoszeroko
    Level 19  
    Cześć! To taka kontrolka żółta, kiedyś jak brakło mi paliwa to ona się zapaliła więc teraz dlatego myślę, że może być coś z pompką.
  • Helpful post
    Dudi_1981
    Level 12  
    Cewki wysokiego często pękają w roverach
    Pozdro
    spokoszeroko
    Level 19  
    Cześć! Szkoda, że nie zrobiłem tego wcześniej, odkręciłem w nocy pokrywe a tam iskry i aż smażyły się przewody, wymieniłem bo doszły mi wczoraj i super, już wszystko wróciło do normy. W sumie tam przewody są tylko 2 a nie 4 bo bezpośrednio na dwóch świecach są cewki ale one są dobre. Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam.